Кафе

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Кафе

Мнениеот zigzag » 29 Ное 2016, 01:16

Чудя се какво кафе да опитам. Видове хиляди. Интересувам се от кафе на зърна за еспресо кафеавтомат. Харесвам кафето със силен аромат, мек, богат и балансиран вкус , висока плътност, средна сладост и лека деликатна горчивина, гъст каймак. Не съм претенциозен, Лавацата ме устройва за ежедневна употреба. Не че не мога да пробвам наред каквото има. Но ще е глупаво, пък и марки хиляди, като вземам по 1 кило няма изпиване.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Кафе

Мнениеот greo » 29 Ное 2016, 06:57

Робуста сортове: Уганда, Индия Чери, Камерун :)
може и микс!

не че пия напоследък много кафе..
но в момента съм на 'Елинико' - гръцкото-турско..
поздрави от Атина!
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Кафе

Мнениеот kati » 29 Ное 2016, 10:40

Кафето отделя калций от организма,а той е нужен срещу алергии, срещу някои миктоби, чисти от токсини и така намалява кръвното, но не повече от 120 - 80, в определена възраст 35-40 пречи да се появят бръчки, т.е. колкото повече калций без витамин д, толкова по-млад ще изглеждаш външно :)
Вит. Д не се отделя или поне е трудно с помощта на минерали. По-мургавите на тази възраст имат бръчки !
В Китай не пият кафе, там има Китайски лимонник (шизандра), растение с 5 вкуса. Лично аз го предпочитам заедно с рейши и мед, ободрява много повече, лекува, не отделя калций.
1/4 чаена лъжичка рейши, 1/4 чаена лъжичка шизандра, 1 чаена лъжичка мед, 1 чаша топла вода, задължително да не е гореща.
Ако потърсиш в google за chaga coffee
има много варианти на кафе на базата на гъби, по-точно Чага доставя най-силният антиоксидант в организма и е приятно на вкус :)
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Кафе

Мнениеот нимрод » 30 Ное 2016, 01:16

kati написа:Чага доставя най-силният антиоксидант в организма.


Смелата употреба на превъзходна степен по отношение на антиоксидантите изглежда несериозно (поне за мен). Особено при лисата на сравнителна характеристика с доказани и универсални лекарства като суперхраните конопено семе, джинджифил, куркума и т.н. (списъкът е дълъг, но тези са сред основните като ефективност). По-подробно: конопено семе, джинджифил, куркума.
нимрод
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Мар 2016, 01:27

Re: Кафе

Мнениеот greo » 30 Ное 2016, 10:10

съгласен съм с нимрод ;)
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: Кафе

Мнениеот kati » 01 Дек 2016, 21:43

Опитай, полезно е ;) така пише на опаковката
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Кафе

Мнениеот rossen » 01 Дек 2016, 22:10

kati написа:Опитай, полезно е ;) така пише на опаковката


Не винаги вярвам на това, което пише на опаковката. Както и много от нещата на опаковката не ги разбирам, за да им се доверя с лекота ;)

Баба отива в аптека:
- Добър ден! Имате ли аспирин?
- Имаме.
- А имате ли цианкалий?
- Имаме.
- А каква е разликата?
- 30 стотинки
.
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Re: Кафе

Мнениеот 2GOOD » 01 Дек 2016, 22:44

Да се върнем на темата за кафенцето, голям почитател съм въпреки че пия само по 1 на ден по обясними причини.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Кафе

Мнениеот kati » 02 Дек 2016, 03:20

В САЩ пият кола, в Китай шизандра, в Англия чай, в Русия чай, в Южна Америка чай...
Само в БГ май има заливане с реклами за турско вредно кафе

Всъщност колата също отделя калций и се рекламира като евтин препарат за почистване на ръжда, но това е друга тема
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Кафе

Мнениеот rossen » 02 Дек 2016, 07:52

kati написа:В САЩ пият кола, в Китай шизандра, в Англия чай, в Русия чай, в Южна Америка чай...
Само в БГ май има заливане с реклами за турско вредно кафе

Всъщност колата също отделя калций и се рекламира като евтин препарат за почистване на ръжда, но това е друга тема


И на мен са ми разказвали, че почиствала ръжда колата - опитах веднъж и нищо не помогна. Втори опит не бих пробвал - това си е разхищение.
Лошото на колата е, че води до пристрастяване заради фосфорната киселина в нея (ако съм запомнил правилно). За пристрастяването е вярно обаче, питай ме ако не пия дълго време кола какво става.... (днес и утре ще станат два дни без кола)
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 267
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, ionicle, marcoin, newromancer, Spenchoni, svetlim, viniamin

cron