Копане в облак!

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Копане в облак!

Мнениеот innergy » 02 Ное 2014, 09:46

Нещо подобно - Rare Dog Scam:

http://www.youtube.com/watch?v=-Wy1P-XN328

8) :lol:
innergy
 
Мнения: 238
Регистриран на: 19 Ное 2013, 18:41

Re: Копане в облак!

Мнениеот zigzag » 02 Ное 2014, 14:26

Аз не пиша не правете това или правете онова. Само информирам. На всеки човек парите са си негови и той сам решава какво и как да прави. Всъщност всички решения се вземат лесно, трудно се понасят последствията. :lol:
Тези неща някой хора ги знаят, други не. Един човек да има на който да му е от помощ, значи си е заслужавало. Хубаво е човек да знае какво става. Много хора са зарибени по тия схеми. Според мен това не е начина, но това е друга тема. :)
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Копане в облак!

Мнениеот cnerd » 03 Ное 2014, 10:46

LT530 написа:КТБ не е пирамида, а банка с отрицателен баланс.

Примера на добо беше доста точен. КТБ беше абсолютна пирамида - докато всички други банки предлагаха лихви от рода на 3-4%, КТБ предлагаха 7%. Изведнъж се оказа, че можеш да отидеш в някоя банка, да дръпнеш заем срещу 5% лихва, да бутнеш парите в КТБ срещу 7% лихва и да "печаташ безплатни пари".
Поради тази причина много рибки се фанаха на клона, а след това и за палците
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Копане в облак!

Мнениеот alwa1 » 03 Ное 2014, 10:58

Поучителна история, много добре описва пирамидите. Друг е въпросът дали търговецът е успял да вземе повече от парите който е дал на бедните селяни :)
alwa1
 
Мнения: 30
Регистриран на: 02 Мар 2014, 00:16

Re: Копане в облак!

Мнениеот LT530 » 04 Ное 2014, 10:41

cnerd написа:
LT530 написа:КТБ не е пирамида, а банка с отрицателен баланс.

Примера на добо беше доста точен. КТБ беше абсолютна пирамида - докато всички други банки предлагаха лихви от рода на 3-4%, КТБ предлагаха 7%. Изведнъж се оказа, че можеш да отидеш в някоя банка, да дръпнеш заем срещу 5% лихва, да бутнеш парите в КТБ срещу 7% лихва и да "печаташ безплатни пари".
Поради тази причина много рибки се фанаха на клона, а след това и за палците


Без да се обиждаш но би ли ми посочил банка или финансова институция която да дава кредит на 5%? :D
Вързвате се на журналиситчески манипулации. Във всяка една банка може да договориш лихвен процент по депозит и/или кредит. Това, че КТБ е успяла да събере доста депозити на договорен лихвен процент не я прави пирамида.

alwa1 написа:Поучителна история, много добре описва пирамидите. Друг е въпросът дали търговецът е успял да вземе повече от парите който е дал на бедните селяни :)


Описва класически P&D. Създавам интерес за търсене и висока цена към дадена опция/стока/финансов инструмент, и когато цената достигне пик разпродавам всичко. Парите остават в мен, ненужната стока в ръцете на измамените. Наскоро участвах в подобна схема с FTC и ако транзакцията ми не се беше забавила 9 часа щях да реализирам скромната печалба от 12-15% :twisted:
И определено търговеца е прибрал едни минимум 30% печалба, след като последно е изкупувал на $20
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Копане в облак!

Мнениеот cnerd » 04 Ное 2014, 11:18

LT530 написа:Без да се обиждаш но би ли ми посочил банка или финансова институция която да дава кредит на 5%? :D
Вързвате се на журналиситчески манипулации. Във всяка една банка може да договориш лихвен процент по депозит и/или кредит.

Ся що приказваш глупости.
Ако мислиш, че потребителите на форума са рибоци, които изграждат мнението си от вестници и новините в 8, значи много си се объркал.
Ходи ти си търси банки и финансови институции, аз не смятам да се обеснявам в публичен форум от къде и по колко взимам кредити
Не мога да повярвам, че не виждаш нищо странно в ситуацията, която ти представих и на мен ми се струва, че по-скоро ти си този, който се поддава на манипулации
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Копане в облак!

Мнениеот LT530 » 04 Ное 2014, 18:18

cnerd написа:Не мога да повярвам, че не виждаш нищо странно в ситуацията, която ти представих и на мен ми се струва, че по-скоро ти си този, който се поддава на манипулации


Странно в коя ситуация? :D
  • КТБ фалира
  • КТБ не е пирамида
  • Няма 5% кредит депозиран на 7%. Не говорим за краткосрочни и овърдроу кредитиране.
  • Има риби с по над 100к лева депозит в една банка

Личното ми мнение е, че КТБ не се справи с ликвидноста под натиска на паникьосаните вложители. Само толкова.Това, че в момента се говори за отрицателен баланс означава, че одита на БНБ не признава голяма част от обезпечаването на кредитите. И по закон следва фалит, всички кредити с непризнато обезпечение стават предрочно искуеми, щото ако не станат... :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Копане в облак!

Мнениеот cnerd » 05 Ное 2014, 11:48

LT530 написа:Личното ми мнение е, че КТБ не се справи с ликвидноста под натиска на паникьосаните вложители.

:lol:
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Копане в облак и пирамиди.

Мнениеот LT530 » 21 Ное 2014, 11:09

:lol:
"Бромак" ЕООД е внесла жалба. Е сега ако се окаже, че 206М всъщност си е задбалансов актив... Ей на това му се вика е пирамида, а ние се пънем с hashprofit, litecoin gear ...!!!!
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Копане в облак!

Мнениеот Lavinata10 » 04 Дек 2014, 21:45

100% са си опекли нещата и ще излезе , че са си направили лоши инвестиции тем подобни и че никой не е виновен :)
Lavinata10
 
Мнения: 115
Регистриран на: 30 Ное 2014, 10:08
Местоположение: c.Владая

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin