Винаги ли е прав клиентът в България ?!

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Винаги ли е прав клиентът в България ?!

Мнениеот kati » 05 Сеп 2014, 09:25

do ZAX » 26 Авг 2014, 15:46 относно мастилото на принтера
Принтерите или мултифункционалните устройства имат брояч на мастилото, така разбират дали ползваш оригинал или не
Най-вероятно принтерът ти ще проработи с нова касета мастило или след като се нулира броячът, за всеки модел принтер е различно
Виж тук: http://www.printeri.com/hpreset.php
Нормално е да откажат да го поправят, ако има неоригинално мастило
Също внимавай да не сложиш нещо тежко отгоре като книга например, скенерите им са много чувствителни и бързо се развалят
А има и доста евтини модели до 80-90 лв мултифункционални устройства на EPSON, с евтини консумативи, така че дори да се развали, поне няма да е много скъпо
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Винаги ли е прав клиентът в България ?!

Мнениеот Spoon.Net » 05 Сеп 2014, 10:46

колежке, внимавай със съветите към скъпия ни съфорумник, че не след дълго ще имаш да му плащаш обезщетения и компенсации заради пропуснати от него ползи който пък са на база лошия ти съвет ;)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Винаги ли е прав клиентът в България ?!

Мнениеот ZAX » 05 Сеп 2014, 10:55

Spoon.Net написа:колежке, внимавай със съветите към скъпия ни съфорумник, че не след дълго ще имаш да му плащаш обезщетения и компенсации заради пропуснати от него ползи който пък са на база лошия ти съвет ;)
Съветът и е добър, но и лош да беше, пари не ми иска за него, така че... А на теб п*тко съм ти дал 347 лева (200 за стока която не получих и останалите на заем уж само за 2 дни). Така и не върна парите, ей там е разликата. Особено след като знаеш че аз други пари нямам, дори тези не са мои а взети на заем.

За инвестиции тръгнал да ми говори... Да, най-гот е с чужди пари да инвестираш, а после да не изплащаш полагащия се дял на спонсорите. Дял който ти сам си предложил, да не забравяме. Аз от теб компенсация не съм искал, аз от теб исках да си спазиш уговорката. Ти сам предложи компенсации, но и това не спази.

А понеже си много отворен, като ми остане време ще мина да ти нарежа цялата кабеларка... То няма да ти е за първи път де... Много се чудех като ми се оплакваше, що за боклук може да ти прави такива мизерии, но сега разбирам че явно и друг път си ядосвал който не трябва и напълно си го заслужил.

kati написа:do ZAX » 26 Авг 2014, 15:46 относно мастилото на принтера
Принтерите или мултифункционалните устройства имат брояч на мастилото, така разбират дали ползваш оригинал или не
Най-вероятно принтерът ти ще проработи с нова касета мастило или след като се нулира броячът, за всеки модел принтер е различно
Виж тук: http://www.printeri.com/hpreset.php
Нормално е да откажат да го поправят, ако има неоригинално мастило
Също внимавай да не сложиш нещо тежко отгоре като книга например, скенерите им са много чувствителни и бързо се развалят
А има и доста евтини модели до 80-90 лв мултифункционални устройства на EPSON, с евтини консумативи, така че дори да се развали, поне няма да е много скъпо

Не, те серсемите така са се омотали, че сега има пукната касета, разлята вътре в принтера и засъхнало след това, което даже да може да се оправи едва ли има голям смисъл... Буквално всичко е в мастило... Явно нов принтер ще се купи и стария ще го подаря на някой като лъжицата, дето не го обичам много, да си го оправя щом може. Той иначе няма да го оправи за по-малко от 100 лева, нищо че принтера нов не струва толкова, но нали шамар да е, аванта да е :mrgreen:

Иначе въобще не съм си правил устата да го нося гаранционно, след като е прецакан с "пиратско" пълнене.

А може и да са го трупали с тежки работи не знам, ще питам... Но не разбрах, самият скенер също спира да работи защото сме ядосали брояча, така ли?

Т.е. аз повече пари в този принтер не мисля да се вкарват, още по-малко за оригинална касета, която е по-скъпа от принтера, просто се чудя има ли как да му се ползва поне скенера. Понеже на близо имам само едно фото, дето едни такива готини хора като spoon.net искат само по 1-2 лева за да ти сканират нещо. А малко не ми се обикаля цяла София докато си намеря някъде нормална цена... Дет се вика по 1 път седмично да се сканира нещо и той целия нов принтер се е избил с на лъжицата цените и супер ценното му време и труд, дето даже трудът не е негов, а на някаква машина...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Винаги ли е прав клиентът в България ?!

Мнениеот kati » 05 Сеп 2014, 11:44

Ползвам EPSON вече 2-3 години и още работи и консумативите са му на сравнително ниски цени 15-18 лв, има и по-евтини принтери, но със скъпи
консумативи. А и винаги можеш да продадеш каквато и да е техника на старо, там има също сервизи, които може и да ти го поправят.
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Hristo, ionicle, viniamin