Винаги ли е прав клиентът в България ?!

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Винаги ли е прав клиентът в България ?!

Мнениеот shulio » 23 Авг 2014, 12:12

ZAX написа:
А хотелът му ще бъде винаги празен, докато не се научи че клиентът винаги е прав!


Това за българския клиент не важи в поне 30-40 % от случаите.

Българския клиент не уважава труда на този срещу него, и много често не прави разлика между слуга и сервитьор примерно.
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот ZAX » 23 Авг 2014, 12:31

Ми... Вероятно и ти си прав в поне едно от 50% от случаите, защото такова нещо като български клиент няма... Просто защото българите не могат да си позволят луксът да са образцовите клиенти, тези с парите, които винаги оставят големите бакшиши, даже ако може бакшиша да е по-голям от сметката си е най-добре нали :mrgreen:

А това което наричаш клиент всъщност е някой комплексар, отишъл на заведение за да си избие комплексите, ама могъл да си го позволи само 1 път в месеца, ако не и в годината... Понеже той самият е слуга на някой, който също не прави разлика между слуга и работник, но за сметка на това получава супер жалко заплащане за робския си труд и то логично избива... Точно същото като това че децата с кофти родители си го изкарват на съучениците си и т.н. Примери много в гнилото ни общество и скапаната ни мизерна държава...

Аз лично също изключително рядко ходя на заведение и почти не го правя без повод, но уважавам персонала както всички останали хора, виж те дали ме уважават мен, след като няма възможност да оставям големи бакшиши, това е съвсем друга тема...

Но специално за хотелиерството. Първо там едва ли има случайни хора, понеже нормален човек в България е абсолютно невъзможно да си построи хотел, а обикновено това са хора които са откраднали или наследили от някой който е крал... Разбира се ако много се постараеш вероятно е възможно да намериш някакви броящи се на пръсти случаи с някой който си е посветил житова на това и едвам е постигнал нещо, но след това децата му келеши пак са го развалили...

Но специално при цените на хотелите спрямо заплатите на българина, които са в съотношение едно към няколко десетки пъти... не само че трябва да има слуги там, ми ако им пожелаеш да ти направят свирка, трябва да те питат "а да ти оближем ли и топките"?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот kopacha » 23 Авг 2014, 12:44

Много груб пост, още повече за човек който би трябвало да се стреми да печели клиенти! Аз лично като виждам какво отношение прилагаш и то към ХОРА до които се допитваш как да си направиш системата за разплащания мога да си представя за какво обслужване става въпрос ? Дори и да приемем че си имал предвид, че се надяваш хора на средна възраст да плащат посредством биткойни ( като си написал ,,майка ти '') Говори, че имаш изключително нисък коефицент на интелигентност, който не ти позволява да разбереш, че 99,99% от хората който го прочетат ще си помислят, че става въпрос за обида. Друг вариант е да си под влиянието на някакви упойващи вещества ( алкохол, наркотици и т.н.) и да не си даваш сметка какво пишеш? Или пък да страдаш от някакви ментални проблеми(проблеми с психиката ако не разбираш какво означава) Което и да е от предположенията ми това ме отблъсква като клиент от теб, и никога не бих посетил хотела ти.
По добре да не се трие поста му за да видят хората що за човек и търговец е.

п.с ИЗвинявам се за офтопика :") Но много се изнервих като видях поста!
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот emergence » 23 Авг 2014, 18:35

Не съм искал да обидя колегата : " PoorMan "
Написания пост от мен, беше отговор на въпрос с въпрос.
Разбирам последвалите коментари и си нося отговорност. Трябваше да се получи като шега, но очевидно не стана така :(

Edit: Невероятно е колко негативна емоция генерира този коментар. Репутацията ми в този форум е важна за мен, като човек.
Пораженията са направени от тук мога само нагоре.
Последна промяна emergence на 23 Авг 2014, 18:50, променена общо 1 път
emergence
 
Мнения: 17
Регистриран на: 10 Дек 2013, 12:37

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот shulio » 23 Авг 2014, 18:48

ZAX написа:Ми... Вероятно и ти си прав в поне едно от 50% от случаите, защото такова нещо като български клиент няма... Просто защото българите не могат да си позволят луксът да са образцовите клиенти, тези с парите, които винаги оставят големите бакшиши, даже ако може бакшиша да е по-голям от сметката си е най-добре нали :mrgreen:

Но специално при цените на хотелите спрямо заплатите на българина, които са в съотношение едно към няколко десетки пъти... не само че трябва да има слуги там, ми ако им пожелаеш да ти направят свирка, трябва да те питат "а да ти оближем ли и топките"?


Бакшиша няма значение. Каква е файдата от голям бакшиш ако човека ти е скъсал нервите? Всичко е до възпитание. Имам заможни и не толкова заможни клиенти които са възпитани и уважават човека срещу себе си - независимо от социалното неравенстово помежду ни.

А това да се държиш невъзпитано, само защото примерно в заведението е скъпо - не е оправдание. Цените са написани - ако не ти изнася не влизаш
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот ZAX » 24 Авг 2014, 02:03

Има твърде много подлоги, за които единствено бакшишът има значение...

Възпитание... За мен тази дума е синоним на лицемерие. И няма по-голям дразнител от възпитаният такъв...

Ако само възпитанието те кара да се преструваш на човек, е няма нужда да се напрягаш чак толкова... За да се държиш наистина човешки, то трябва да ти идва от вътре и това въобще не е само до възпитание...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот shulio » 24 Авг 2014, 15:27

Важното е клинета да не ме напряга с присъствието си. А дали го прави от лицемерие или от възпитание или от чисто човешко отношение - за мен няма значение. Ето една статиика на хора на които им е писнало повече и от на мене предполагам :)

http://www.arbikas.com/view/storage/art ... ients.html

100% вярна. Всеки може да си я приведе във вид да пасва за неговата професия с много малко изменения :).
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот ZAX » 26 Авг 2014, 07:57

Хах, не уцели примерта, ама никък... Точно тези са най-големите боклуци и едва ли има нужда да обяснявам защо...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот shulio » 26 Авг 2014, 11:07

Аз пазарувам части от тях и до сега не съм имал проблеми, но като отида знам какво търся, нищо че това не ми е специалност. А и това че ти не си доволен от тяхната услуга не прави статията по малко вярна :)
shulio
 
Мнения: 235
Регистриран на: 12 Фев 2014, 14:41

Re: Моля помогнете( хотел в България приемащ биткойни )

Мнениеот ZAX » 26 Авг 2014, 15:46

Дори не съм гледал чия е статията, говоря за този род услуги по принцип, а не за конкретна фирма и т.н. (както казах дори не съм гледал чия е статията, даже не съм я прочел цялата и то не за друго а защото щеше да е пълна загуба на време, стигнаха ми глупостите с големи букви...). Но щом искаш ще се обоснова: Принтер никога не съм имал, а ужасно много ми трябва но все не остават пари за това... И как само се зарадвах когато приятелката ми си взе... Но ето че мастилцето свърши... И сестра й (която го изхаби за ебати глупостите) имала приятел в някаква такава фирма, даже май собственика... Та го занесла там...

Един месец не могат да напълнят главите... Или поне след месец се осмелиха да ми кажат че всъщност едната глава я били спукали при пълненето и не мога да си обясня защо са платили за две тогава... След това като сложили другата, която уж си била наред, тя така омацала всички, че чак и скенера вече е неизползваем и разбира се онея боклуци от "сервиза", "магазина" или там в каквато кочина са ги носили, те нямали никаква вина за това, нито за спуканата глава при тях, нито за спуканата в принтера... Сега принтера е за кофата съответно... А двете мухли не искат да ми кажат къде са ги носили, защото знаят че ще отида и ще им строша принтера в главите на онея боклуци!!! Как така не носят отговорност?!?!?!?!?!?!?

И оня лайнар ако така постъпва с "приятелите", как постъпва с останалите клиенти?!

Да видим как бих постъпил аз на тяхно място:

1. Ако не мога да ги напълня, ще кажа че не мога и ще ги върна. А няма да ги преебавам...

2. Ако мога но се осера, ще им подаря нови!

3. Като съм осрал и принтера, ще им подаря нов.

П.П. Рано или късно ще разбера кой е виновен за това че отново нямам принтер (нищо че ми трябва за по 1-2 пъти в месеца, но ужасно много ми трябва тогава!!!) и ще му напукам кофата, пък нека да съм лош клиент после!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin