Гласово управление на климатика.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Гласово управление на климатика.

Мнениеот farmdve » 08 Юли 2014, 21:53

От скоро имам климатик, честно да ви кажа писна ми като ми стане студено да трябва да ходя до дистанционното, затова ще си направа такова с гласово управление. Ще използвам ардуино за целта. За целта обаче ще трябва да анализирам инфрачервения сигнал на дистанционното.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Гласово управление на климатика.

Мнениеот vellen » 09 Юли 2014, 10:49

Е дистанционното нали затова е дистанционно, да стои до тебе.
Иначе за климатик не е толкова лесно, защото информацията за температурата и режима се съхранява именно в дистанционното и всеки път се изпраща към климатика.
vellen
 
Мнения: 136
Регистриран на: 07 Юни 2013, 07:55

Re: Гласово управление на климатика.

Мнениеот vurgun » 09 Юли 2014, 14:28

това което е искал да каже колегата vellen е че всички настройки се пазят в дистанционното и винаги се изпращат всички накуп. Няма да можеш да пратиш само сигнала за температура, а трябва винаги да пращаш "пакет" с всички настройки, което ако някой е барал с дистанционното ще ги нулираш. Това не е проблем като цяло, но трябва да намериш всички IR сигнали, което не е много приятно, особено ако не ги намериш на готово ...
vurgun
 
Мнения: 19
Регистриран на: 21 Дек 2013, 01:57

Re: Гласово управление на климатика.

Мнениеот farmdve » 09 Юли 2014, 17:12

vurgun написа:това което е искал да каже колегата vellen е че всички настройки се пазят в дистанционното и винаги се изпращат всички накуп. Няма да можеш да пратиш само сигнала за температура, а трябва винаги да пращаш "пакет" с всички настройки, което ако някой е барал с дистанционното ще ги нулираш. Това не е проблем като цяло, но трябва да намериш всички IR сигнали, което не е много приятно, особено ако не ги намериш на готово ...

Мда, ясно ми е това. На мен ми пристигна ардуиното, и само да взема IR Blaster-a, ще почвам да анализирам сигнала с помощта на AnalysIR.

Първо ще го направя от компютър да го контролирам, след това вече ще търся нужните компоненти за гласово разпознаване и накрая устройството трява да работи без компютър и с батерии.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24


Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin