Как да се справим с феномена ZAX ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как да се справим с феномена ZAX ?

Бан от форума
11
20%
Тотално игнориране
9
17%
Кой пък е тоя?
3
6%
На мен момчето ми е приятно
14
26%
Не ми дреме
17
31%
 
Общо гласове : 54

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 00:17

filchef написа:
Странник написа:А какво ще си помисли един начинаещ в бранша човек ако му чете глупостите?
Това което нас откровено ни забавлява за един начинаещ може да се види истина...
Мисля че в този форум има място за шеги или други подобни изяви...но глупостта на един
може да струва дълбоко бръкване в джоба за друг...

Напълно съм съгласен с теб но все пак мисля ,че трябва да сме по снизходителни към изявите му и да му дадем шанс да се осъзнае. Вярно че го прави по метода проба - 2 грешки ,но все пак нали за това е и тази тема - начинаещите да си имат едно на ум като четат писанията му.

И отново, чакам конкретен пример, къде съм казал нещо невярно?! Да не кажа че съм от малкото които са наистина полезни за начинаещите, понеже само аз имам нужното търпение и желание да отговоря на "глупавите" им (според вас) въпроси. Някак си сте реили че сте нещо повече, че не заслужават да ги удостоите с честта да им отговорите по-компетентно от мен. Ами правете го де, отговаряйте вместо мен да ви видя. Аз ли съм ви виновен че сте забравили от къде сте тръгнали

П.П. специално за @Странник пиша този пост, понеже често на много хора не им е ясно на кого пиша и да няма пак объркали се.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 00:23

Всеки човек знаещ възможностите на интелекта и способностите си реално няма как да се подаде на каквито и да е провокации.
Дали някой е глупав или не само на приказки няма никакво значение - само на дела си личи кой колко струва.
Ти ZAX орева форума заради елементарни неща покрай платките HEX 16 които изискваха от теб реално съвсем малко усилие
и желание да научиш нещо ново и да се справиш сам.Всеки тук щеше да ти помогне което е и целта в голяма степен на форума.
Вместо това ти реши да ревеш на всеослушание какво нямало,какво липсвало,как не можело така да се прави и т.н.
В моите очи има явно разминаване между думи и дела подплатено с корави комплекси които не мисля че сме длъжни да изтърпяваме.
Или се взимай в ръце или хващай гората както се казва.Така или иначе ако положиш усилие в този смисъл само ще спечелиш и в
реалния си живот.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 00:24

marincho написа:Нема ли некакви есенни култури по Испания, да ходиш пак да фанеш некой лев?

Работата ми въобще не беше свързана с бране на каквото и да било. Всъщност ако се замислиш фермите вече затваряха, когато аз тръгвах. Въпреки че ако имаш късмет не са чак толкова лоша идея. Но споко, 2014 пак заминавам и може и да не се върна този път. Просто имах някои неща за дооправяне тук, пък и от 2014 вече ще съм напълно легален. Btw, не че нямах нет там, просто нямах време да чета дори, а какво остава да пиша. Абе много спамите, не ви е срам :mrgreen:

П.П. Над 50% от постовете ми са в отговор на нечий друг безсмислен спам, като този например. Помислете върху това, че ако не се заяждате безпричинно с мен, постовете ми ще намалеят с повече от 50%.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 00:53

@Странник, последната ти критика се приема. Приема се по принцип.

Но в същото време аз продължавам да твърдя че конкретно за платките на @Marto74, той постъпи изключително некоректно с мен. Разбира се не нарочно, надявам се. Дори може би го е направил мислейки като теб. А това е грешно мислене. Защото аз не съм отборен играч, аз определено съм соло играч и не ми е приятно да завися от други хора. Нито пък съм толкова отдавна в тези среди, че да мога да разчитам на безвъзмездна помощ от точните хора за тази работа. Защото довършителната работа която Марто ми беше оставил, наистина не беше в моите компетенции. И не че нямам желание да се науча, а защото не мога да си позволя лукса да поема неоправдан риск и да си изгоря платките, ако объркам нещо.

В крайна сметка аз бях принуден да дам над 100 лева допълнително, за да мога да си пусна устройствата, които Марто беше обещал да са завършен краен продукт. И което на него щеше да му струва няма и 5 лева отгоре, да го направи както трябва. Но ключовите неща в случая са следните:

1. @Marto74 се забави с месец от обявения срок (май само аз му простих това)
2. @Marto74 въпреки заетостта си, със сигурност много добре знае какво искам аз (защо тогава не го получих?)
3. НАписъл съм коментар към поръчката си, но дори той не е взет предвид (е явно не съм спамил достатъчно)
4. Потърсих помощ и започнахте всички да ми се подигравате, включително и той. Е разбира се намери се и кой да ми свърши работа (което беше целта на постовете ми), но срещу съответната сума. Така че вашето поведение води до моето.

Колко от вас ми предложиха помощ? Кой пожела да ми помогне със софтуер или хардуер? Работа която беше на Марто. Но той не си я е свършил от което имам не малко пропуснати ползи, всъщност ако бях на мястото на Марто, а той на моето, вместо да му се подигравам, щях да му пратя още една платка за компенсация. Защото горе долу с толкова ме е ощетил лично той. Но аз не исках това от него, а просто да получа това което съм поръчал, както и работещ софтуер и съответните опътвания. Но нито едно от тези неща и до днес не се е случило...

Не знам, може да е много добър специалист, може да е свършил страхотна работа, но определено не се работи така с клиенти.

Защо да си мълча?

Да беше ми пратил преходници веднага, да беше си оправил софтуера или поне да беше написал ръководство и нямаше да има за какво да мрънкам. Но да получа нещо и цяла седмица да не мога да го подкарам е недопустимо.

Всъщност не малко си замълчаха и просто ги продадоха, така ли трябваше да направя и аз?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 01:33

След като си соло играч на думи би следвало и на дела да си защитиш думите.
Относно платките като факт хайде обясни ми как всички се справиха и намериха
начин и само ти не можа и все още продължаваш да лееш празни приказки в излишък?
Във форума съвсем ясно на много места беше точно описано как да се включи захранването
по правилния начин точно с ясната идея че има риск да се изгори платката.
Да си направиш молекс преходник е също толкова просто както и предното - жълтия проводник
си е плюс ,черния си е минус за всяко захранване като световен стандарт.На снимките съвсем
ясно се вижда и това.А като не си сигурен просто питай съвсем човешки и ще ти бъде отговорено.
Вместо това ти реши да ревеш наляво и надясно в безмислен по същество начин който реално доведе
до тотално отдръпване от соло играча ZAX който просто явно предпочита да реве повече,отколкото да се
захване и да научи нещо полезно за себе си като знания и способности.
Относно софтуера се изясни какво се случва също така...и проблема е не толкова софтуера като цяло,а в Windows и шибаната
им политика да се правят на велики спрямо различните производители на хардуер както е в частния случай с контролера за USB порта.
Защо ли драги ми ZAX?Ами защото под Линукс си работят вече платките без проблем било под виртуална машина,било чрез рутер,
било направо в Линукс който му разбира.
Реално Марто и компания не бяха длъжни да подаряват имидж файла на потребителите за рутера и флашването му,но го направиха
безплатно за да има начин и да се спестят нерви и труд на всички нас.
Но това драги ми ZAX на теб и блестящия ти интелект явно убягва като жест и усилия именно защото си нямаш идея колко трудно се прави това
под пресата на времето и сроковете в растящо напрежение.
Аз оценявам този жест съвсем реално именно защото съм се занимавал с Линукс и си давам сметка в много по-голяма степен от теб какво ми
се спестява като краен потребител.
Но ти в незнанието си няма как да оцениш това.И си личи съвсем ясно и от отношението ти.
Марто ти го каза съвсем ясно и директно - щом си недоволен - връща ти парите ,а ти платките и всичко е точно.
Но ти не прие и тази оферта и продължи да си лаеш своите празни приказки които не водят до нищо добро за теб.
В резултат си спечели и подигравките и явното презрение на повечето тук.
Хем боли,хем сърби стана твоята работа... Време е да разбереш че света не се върти около теб и не всичко се купува с
пари...както и че на бодлива крава и чепата тояга се намира...
Щом желаеш коректност,научи се да бъдеш коректен и ти самия.
Няма безгрешни хора и коректния подход е основа и за коректно оправяне на проблемите.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 02:07

1. Ако не бях аз, нямаше да се появят нужните обяснения. Кой е непризнателен?

2. Безкрайно много се радвам за линукс потребителите, но аз не съм от тях.

3. НЕ, той не ми предложи да ми върне парите, а ми предложи да ми върне само парите за платките.

4. Ако не се беше подигравал и заяждал. ако се беше извинил и беше предложил решение, нямаше и аз да реагирам толкова остро.

5. Допълнително Рутер и кабели за 100 лева (в магазина 50), са всичко друго но не и безплатни.

6. Помолих за готова линукс дистрибуция или ръководство. Все още няма, нали?

7. Продължавам да твърдя че не всички са се справили, дори да не броиш мен.

8. Ест. че всичко се купува с пари. Дали му е такова отношението към хората с по 100 платки?

9. Да беше казал от самото начало че няма да има никакъв съпорт за дребните рибки и никога нямаше да си поръчам от него. И обратното, платките ми вече щяха да са 8, ако предлагаше това което беше обещал.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Spoon.Net » 24 Окт 2013, 02:37

Бенджи, виж сега сине. Проследи си постовете и виж кой на кого първо коментира интелекта, ЗАЩОТО за пореден път си хванат без гащи и всячески се опитваш да се оправдаеш защото си знаеш по дефолт че си виновен. Аз дадох идея и то по ТЕМАТА а ти веднага започна характерно за теб да злорадстваш или може би е бил звездния принц ??!? Новобранец съм бил .... смешник. Ако беше ходил в казарма можеше да правиш подобни коментари, но от километри личи че не си. Разполагам с пъти повече техника която съм впрегнал с помощта на хора точно от тук на който само мога да бъда благодарен ..... и това са същите тия хора който ти наричаш .... . Всички юзери тук как те търпят ми е почти ясно, но хората около теб как издържат на глупостите ти е вече загадка..... или най вероятно и в ежедневието си настройл всички срещу себе си и освен да драскаш по форуми няма какво друго да правиш .... колко тъжно :(. Вземи си куче !!! То поне ще неще ще те слуша. Ама то пък ти като си закс вече си имаш бенджи :) ... съдба.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 02:52

1.Още тук http://www.bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=21&t=309&start=70 се вижда ясно как колегата @tenax още преди блестящата ти проява оказва помощ на колегата @ otsn81.
Ако беше си дал труда да четеш въобще щеше да си спестиш много простотии както на себе си,така и на нас.
По късно специално за теб и твоята блестяща особа и интелект имаше надлежни обяснения със снимков материал.
Уви ,напразно - жеста и усилията им не бяха разбрани и оценени от твоята висша особа.
2. Аз също се радвам за Линукс потребителите както и усилията им за нас които не сме като тях - визирам имидж файла за рутера.
Де факто не са длъжни да си мръднат пръста за нас.
3.Платката е негово дело,чиповете са си твои -факт.
4.Няма за какво да се извинява точно на теб.Ти дължиш ОГРОМНО ИЗВИНЕНИЕ на всички тук че ти търпим избиването на комплекси във форум
с техническа насоченост.
5.Щом не искаш рутер - пускай си комп под Линукс да видим какви разходи още ще имаш за ток и самия ти как ще се оправяш с Линукс въобще.
Отново си късоглед за предимствата да копаш с рутер в случая.От кабели няма как да избягаш по принцип - трябват си за включването -така че е поредното
ти безмислено писание това.
6.Имаш готова линукс дистрибуция за рутер с удобен и разбираем интерфейс за такива като нас.Щеше да е оправдано да ревеш ако те бяха оставили да работиш в конзола което си е практика под Линукс от напредналите потребители.Така че отново имаме поредното ти безпочвено реване от незнание.Ръководство за него не ти трябва предвид че всичко е вече направено.Щом искаш друго - направи си го сам.
7.Не смея да твърдя за някого каквото и да е докато самия човек сам не си го каже ясно и открито.
8.Човешкото истинско уважение не се купува с пари,както и доверието...и много други неща.Но явно още хлебец има да папаш в жизнения си опит докато се светнеш за тези неща.Там интелекта няма да ти е от помощ.
9.Съпорт съм сигурен че ще има в бъдеще когато имат физическо време тези хора за това.Засега това е максимума предвид пресата на времето и сроковете.Ти никога нямаше да вземеш 8 платки ако ще и стоманен договор пред нотариус да имаш защото ти се свиди всяка стотинка повече пред елементарните човешки неписани закони.Марто обеща и направи платки и ни монтира чиповете към тях.Повече нищо не е обещавал ... софтуера си беше изискване предвид че дизайна е негов и подържа корав овърклок като никоя подобна разработка досега...или ти е удобно да подминеш отново мълчаливо този факт уважаеми ZAX?

EDIT:
Въпрос на време е някой да се хване да направи и готова линукс дистрибуция с конфигурирани настройки за платките специално.Но е въпрос на добра воля повече отколкото на пари...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 04:08

Добре де, мамка му... Не ти ли писна да се правиш на луд? Шибаните платки вече не могат да се избият и всяко забавяне е фатално, поради което отношението на Марто към моя проблем беше недопустимо.

Да, вече бих могъл спокойно да започна да се мъча с линукс и т.н. Но всичко това трябваше да е готово предварително. Той беше обещал работещ миньор безплатно, а не върху рутер с двойна цена спрямо тази в магазина.

Той беше длъжен всеки да може да си подкара платките веднага (защото това е най-важното).

И отново подчертавам, че мога да му простя всички грешки, но не и подигравките, вместо да си свърши работата.

Да си беше свършил работата на 100% и след това да се подиграва колкото иска (загубих няколко дни само докато намеря кой да ми направи скапаните преходници, които трябваше да присъстват на платката!!!). Но да ми се лендзи на фона на некопаещи платки по негова вина и аз да съм му благодарен за това, няма как да стане?

П.П. Да разбирам ли че все пак за windows няма да се появи работещ миньор, драйвъри или там каквото не е наред? Колко GB ми трябват за всичко (линукс+драйвъри+миньор) и може ли да стане на флашка?

П.П.П. Не съм стиснат а беден, разбираш ли разликата? Не мога да си позволя лукса да плащам за чужди грешки. Не мога въобще да си позволя да се допускат грешки. Всъщност истината е че Марто беше длъжен да е готов преди месец и вече да сме си избили парите, а той все още не е пратил платките на всички. И смятам че ще е добре коренно да промени начина си на работа, ако трябва да наеме повече или по компетентни хора, иначе не виждам как хората биха продължили да поръчват от него. Не и на тези двойни цени... А не да ми обяснява как уж ниската му цена му дава право да прави каквото си иска...

П.П.П.П. BTW, писна ми да дъвчем тази тема. Аз повече от никой, никога няма да си купя нещо на преордър, само готови продукти. Дано там се справи по-добре или поне да се реваншира на всички които му гласувахме доверие.

П.П.П.П.П. Как да уважавам някой, който не уважава мен?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 05:41

Всяко забавяне е фатално и именно затова драги ми ZAX запретнах ръкави и се справих с обстоятелствата.
Затова не аз съм лудия в случая.
Излишно и безмислено беше по моя преценка да занимавам Марто с глупости от този род като теб след като
решенията са описани тук.
За което не ми беше ясно - попитах и ми отговориха.За което имах съмнения или предположения - споделих
и беше обсъдено и се намери решение.
Но явно ти като соло играч си оставаш само такъв на думи,но не и на дела щом все още ревеш и търсиш за всяка
дреболия помощ и се чудиш кой да ти е виновен за собствената ти несръчност и нерешителност.
Щом си много отворен да се наречеш соло играч,играй като такъв реално,а не само на приказки.
Отделен е въпроса че тези платки имат шанс да се изплатят предвид скока в цената на BTC.Но е трудно да се предвиди
и трудността как ще се развива.Никой не се наема да прогнозира категорично каквото и да е в този смисъл.
Де факто имаше отказ от много потребители в поръчката за чиповете и ти можеше да се откажеш на време
и да си получиш обратно безценните вложения.Това че си отсъствал си е само твой минус.
Твой проблем не съществува...има НАШ проблем който ние всички тук успяхме с общи усилия да решим предвид обстоятелствата.
Но ти като заклет соло играч все още живееш със своя проблем който и де факто все още не си решил като гледам и все така си продължаваш.
А реално решение на проблема вече си има.
Това се нарича неадекватна реакция драги ми ZAX.Помисли повечко над това.
И пак ти повтарям за пореден път драги ми ZAX - Марто беше длъжен да направи платките и да монтира чиповете.
Направено е.
Подръжката като софтуер също е налице и Марто няма вина че се мъчиш на някаква щайга с XP да подкараш модерен хардуер.
Линукс беше решението за твоя проблем предвид старата техника но и за там пак не ставаш явно.
Е и аз не се наемам с Линукс - факт.
Рутера е опция защото е готов за действие от сайта на Марто на цена 74 лева.Реално с доставка от магазина на мен ми излезе 53 лева и си го префлашнах
сам с имидж файла който си изтеглих от тях.И така си спестих 21 лева защото мога да се справя и сам.В магазин в София струва 44 лева.
Дотук кой и с какво ти е длъжен или виновен след като си некадърен явно и не ставаш за такива неща с които си се захванал?
Аз и другите как можем -само ти се намери да не можеш,че и на всичкото отгоре само да лаеш по адрес на този или онзи постоянно.
С една платка няма да си оправиш живота,нито пък с 10 платки...тук вече ти ще си лудия ако си въобразяваш това.
Ако не си разбрал -това е хоби покрай което вече падат и сериозни пари вече по стечение на обстоятелствата.Когато преди две години най-големите
ентусиасти за копаели за спорта и са се шегували за хиляди печалби ние с теб драги ми ZAX даже и не бяхме сънували за това.
За мен и моите стандарти Марто свърши чудесна работа предвид че имам копащи платки вече.
Който не може да се справи си е негов проблем.А ти лично на кого ще прощаваш или не нали се сещаш че вече няма никакво значение тук.
Дрънкай си там колкото си искаш в квартала само недей ми досажда повече с брътвежите си тук в този форум.
И понеже отново не си в час със събитията специално за теб ще повторя - от Марто не зависеше по никой начин кога ще доставят чиповете
Реално той имаше готови платки тествани с мострени чипове за което си има и съобщения във форума по дни и часове.Цялата доставка на чиповете
беше на косъм защото шибания китаец направо отказа поръчката.И само благодарение на Марто и това че много се отказаха се събра количество чипове
за желаещите от zefir (посредник и прозводител като Марто ако не се лъжа).Така че драги ми ZAX отново хапеш ръката която ти е помогнала в късогледото
ти незнание.
Най-голямата грешка дотук започва от теб самия и грешната ти преценка на събитията и обстоятелствата.
И крайните резултати не закъсняха -сега всички сме виновни пред негово благородие ZAX затова че елементарни неща
не може да си направи сам.
Хората ще купуват ако им изнася цената на продуктите.Новите продукти на ония алчни тъпаци Bitfury така и ще си останат.
Блейдовете на Avalon имат спад в цената -бяха по 6 BTC на курс 95 евро за 1BTC сега са по 1,47 1,91 BTC .
Който иска да остане в бизнеса трябва да сваля цените си -това е истината.
Какво ще си мислим или дали ще ревем е все тая .Така че прав ти път и си купувай като знаеш толкова.
За WIN който разбира ще се хване и ще го направи - има си тема за целта с награда.
Линукс все някой може да спретне имидж файл не заради теб велики ми ZAX,а въобще заради философията на Линукс която няма
нищо общо с келепира за който само си мислиш.
На мен също ми писна да ти чета безкрайните тъпотии и за пореден път ти казвам да се спреш най-накрая.
Няма как някой да те уважава след като ти самия никой не уважаваш.
Пък и като гледам никой не е и заритал за уважението ти...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], Google [Bot], guBaHe, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, scorpy, tedik, viniamin