Как да се справим с феномена ZAX ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Как да се справим с феномена ZAX ?

Бан от форума
11
20%
Тотално игнориране
9
17%
Кой пък е тоя?
3
6%
На мен момчето ми е приятно
14
26%
Не ми дреме
17
31%
 
Общо гласове : 54

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 06:14

Та като не искаш да ме четеш, не го прави. Но ако ще ми отговаряш и обвиняваш, първо по-добре прочети какво съм написал, а не да се излагаш по този начин. Половината ти пост дублира моя, а уж има за цел да ме обори. В крайна сметка по-скоро потвърждаваш моята теза...

Освен това платките ми отдавна работят, но не благодарение подигравките на Марто. И нито едно от "решенията" не дойде преди сам да се оправя. И именно в това го обвинявам, за времето в което вместо да помогне само се подиграваше. Всеки друг да го прави е допустимо, но по дяволите, от него съм ги купил... Като няма адекватно решение, да си замълчи, да се извини, да пусне рутерите без пари дори.

Знам че сит на гладен вяра няма, но грозната истина е, че аз съм си инвестирал всички свободни пари в тези платки и за мен не е само хоби и ако не бях отишъл да работя като роб в чужбина, сега нямаше да мога да си позволя лукса да похарча 100-200 лева допълнително и напълно излишно, само за да си подкарам, това което трябва да получа готово за експлоатация. И за периода от получаването до подкарването можех да съм изкарал още 100 лева, затова за мен Марто ми дължи 300 лева и това е. Тези пари щяха да му бъдат опростени ако просто се беше извинил, но вместо това той се извини на всички останали които е прецакал, само на мен ми каза да го духам. Въпреки това аз реших да си замълча, но на него това не му беше достатъчно, а вместо решение получих само подигравки, поради което не можех да оставя нещата така.

Да платките ми работят от няколко дни, но все още не съм си получил извинението, това е всичко.

И Е АБСОЛЮТНО НЕВЯРНО ЧЕ ВСИЧКИ СА ПРЕЦАКАНИ ЕДНАКВО.

Нито пък съм казал че съм най-прецакания. Все пак винаги можех да взема на заем пари и да си го начукам още по яко. Но отношението му към мен е това което смятам за недопустимо.

П.П. И нещо изключително важно!!! Ако бях действал така както ти ме съветваш, сега темата щеше много повече да прилича на това което гледам че се е получило между добо и найтуй, само дето в такъв случай аз наистина ще съм напълно неспособен да отстраня проблемът, а Марто вече не веднъж ме остави да се оправям сам или в най-добрия случай ще ме сложи последен на опашката, но само ако имам много голям късмет.

Разбираш ли че можеше наистина да не мога да си позволя скапания рутер?! Колко пъти да ти обясня разликата между стиснат или алчен и беден. И че аз просто нямам възможност да покривам грешките на Марто и това че той не си е направил сметката.

И понеже ти прдполагам четеш първия ред и после направо последния. Отново ще ти напомня, че голяма част от хората са получили, каквото са поръчали. И аз не исках нищо повече, но Марто просто не отговаряше, а времето летеше... Накрая се появи само за да каже на черното бяло...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот marto74 » 24 Окт 2013, 06:54

ZAX написа:Добре де, мамка му... Не ти ли писна да се правиш на луд? Шибаните платки вече не могат да се избият и всяко забавяне е фатално, поради което отношението на Марто към моя проблем беше недопустимо.

Да, вече бих могъл спокойно да започна да се мъча с линукс и т.н. Но всичко това трябваше да е готово предварително. Той беше обещал работещ миньор безплатно, а не върху рутер с двойна цена спрямо тази в магазина.

Той беше длъжен всеки да може да си подкара платките веднага (защото това е най-важното).

И отново подчертавам, че мога да му простя всички грешки, но не и подигравките, вместо да си свърши работата.

Да си беше свършил работата на 100% и след това да се подиграва колкото иска (загубих няколко дни само докато намеря кой да ми направи скапаните преходници, които трябваше да присъстват на платката!!!). Но да ми се лендзи на фона на некопаещи платки по негова вина и аз да съм му благодарен за това, няма как да стане?

П.П. Да разбирам ли че все пак за windows няма да се появи работещ миньор, драйвъри или там каквото не е наред? Колко GB ми трябват за всичко (линукс+драйвъри+миньор) и може ли да стане на флашка?

П.П.П. Не съм стиснат а беден, разбираш ли разликата? Не мога да си позволя лукса да плащам за чужди грешки. Не мога въобще да си позволя да се допускат грешки. Всъщност истината е че Марто беше длъжен да е готов преди месец и вече да сме си избили парите, а той все още не е пратил платките на всички. И смятам че ще е добре коренно да промени начина си на работа, ако трябва да наеме повече или по компетентни хора, иначе не виждам как хората биха продължили да поръчват от него. Не и на тези двойни цени... А не да ми обяснява как уж ниската му цена му дава право да прави каквото си иска...

П.П.П.П. BTW, писна ми да дъвчем тази тема. Аз повече от никой, никога няма да си купя нещо на преордър, само готови продукти. Дано там се справи по-добре или поне да се реваншира на всички които му гласувахме доверие.

П.П.П.П.П. Как да уважавам някой, който не уважава мен?!

На П.П. Има работещ , макар и малко куц - ХЕКСмайнер
На П.П.П. Пич забравяш че когато се вземаха чипове идеята беше просто да асемблираме Клондайк, после поради провала на този проект се наложи на пожар да предложим нещо работещо, което взе че стана. Разбирам че съм те загубил за клиент , но няма да ти се извиня , защото не можеш да инсталираш стандартен Уиндоус софтуер от Микрософт заедно със С++ програмка дето сямо я копираш.
П.П.П.П. Как го виждаш тоя реванш, да дойда до вас да ти включа 12 Волта на платката от контакта на печката ли ?
П.П.П.П.П. Няма нужда да се уважаваме , ако може просто да не си губим времето взаимно.

За стотен път ти предлагам , върни ми платките ще ти върна парите и ще ти дам 32 чипа да си имаш.
Желаещи за платките има от тея с отверките и изолирбанда ;)

Поздрави Мартин
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 06:58

Така и правя - не те чета ...брътвежи не ми се четат,но за съжаление в някои теми се налага и това тъй като си на всяко гърне похлупак
чул недочул.
В случая обаче внимателно чета писанията ти в темата посветена специално на твоята височайша особа.
Описвам ти всяка стъпка в технически план както виждаш за да ти подчертая съвсем ясно нещо просто...
Дори и да е имало желание някой да ти помогне - това вече не съществува тук.
И за това отношение си виновен само ти самия още по темите с флашките като говорим за бизнес и свършим
с мненията ти по много теми които в по-голяма си част са чист брътвеж.
Все още не разбирам какъв ти е проблема след като си се справил сам както твърдиш и след като решенията
са описани в темата за платките?
Или вече стана изведнъж пак соло играч?
За твое сведение аз поръчах платки само с терминал но получих две от тях с молекс... и сега какво - да рева ли?
Сдвоих два кабела заедно към молекса а другия край директно към PCI-e захранващия кръг и си работят без проблем и спадове в напреженията...какво толкова има за приказване
още се питам?И въобще за какво ми е да рева като теб?Дори и други да има с такива грешки просто са си решили проблемите
в движение без излишен шум.Но само нашия ZAX се чувства прецакан,пренебрегнат,излъган и не знам още какво си...и реве нонстоп
под път и над път.
Точно за такива като теб написах и една тема във форума - Упътване при избор на ASIC копачки се казва...
След като си беден и умен - скачай на Линукс и дерзай - търси съдействие и помощ ,а не да лаеш по адрес на всеки
който ти падне пред очите...Марто не е виновен че с теб не се оправяме с Линукс.
И пак имаш избор в случая - викаш приятел,вдига ти един Линукс на щайгата,копира от имидж файла настройките заедно с
cgminer в него и си спестява сума ти труд и ти си имаш действащ копач не на рутер,а на Линукс с комп.2GOOD даже шерна с нас
готов и кофигуриран cgminer за Linux който ще разглеждам за себе си... А това че компа няма как
да ти гълта само 1 ват мощност за да копа - въобще го пропускаш отново защото така ти изнася в момента.В дългосрочен план
разликата в консумираната енергия между рутер и комп с Линукс далече ще надхвърли цената на рутера меко казано...Един комп
работещ в нормален режим на работа си гълта поне 20-30 лева на месец само за ток ако работи 24/7 нонстоп.
Така че не ми излизай с тъпия довод че рутера видите ли бил скъп щом ще говорим за пари и кой колко можел да си позволи.
И какво да ти отговаря Марто след като всичко си е налице като решения пред теб?Само се иска да се размърдаш и да се справиш
сам - това е.
Извинения искал наш ZAX трижди величайшии ...А ти на мен не дължиш ли извинение че ме дразниш с тъпотиите си на всяка крачка?
Настоявам и аз за извинение тогава!
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 24 Окт 2013, 07:13

Извинявай че те дразня, нямам това за цел.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Странник » 24 Окт 2013, 07:19

Извинението е прието!
И се постарай в бъдеще да бъдеш групов играч преди всичко.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот BGanio » 04 Ное 2013, 16:21

Аз съм си казал мнението за Закс, ама като гледам нещата май отиват на банване
Та мога да предложа решение, което първоначалнно може да бъде временно.
Предлагам да се направи отделен радел "Заксаджийница" или "Zaxland" и временно да бъде ограничен достъпът на Закс само до този раздел.
Ако основните дискусии се изместят в този раздел, значи хората си го четат и си го коментират и трябва да му върнеме достъпа до форума
Ако ли пък не - остава си горд собственик на отделен раздел във форума
Като естствено тези които го четат могат да цитират негови мнения (които са по същество или по някакъв начин полезни) по другите раздели на форума, та така Закса нема да е изолиран от темите - просто ще трябва някой да оцени поста му за да го цитира другаде
Абе схващате идеята, може да я обмислите
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот skrubalov » 04 Ное 2013, 16:31

Да схващаме я. Не няма да въртим форума около 1 потребител. Утре ще дойдат 3 като него. вдругиден 10. Колко раздела да направим?
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот BGanio » 04 Ное 2013, 16:38

Ми един само - Спамер ленд
И може вместо банове да се налага карантина на спамерите като се пращат в него за определен период :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот ZAX » 04 Ное 2013, 16:40

Каква е разликата :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как да се справим с феномена ZAX ?

Мнениеот Spoon.Net » 04 Ное 2013, 18:19

дерзайте. човека не намира разлика между това да пише на всякъде и само в един "ама негов си" раздел :)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin