Как мислите .. дали борда ще падне ?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот Flex » 15 Юли 2014, 09:52

Като си говорим за ктб, вижте тая статия: http://www.capital.bg/politika_i_ikonom ... =cheteno24
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот ZAX » 15 Юли 2014, 17:02

99ufo99 написа:То така , но не покриваме критериите от 3 % дефицит както вървят към момента... изпапкали са вече доста .. за нямя и 6 месеца... и без заем няма да минат.. по много експертни мнения.
Та, оназ прословута дупчица в бюджета... става ГОЛЯМА дупка ... и няма пълнене.
Винаги когато чуя комунист да говори " няма страшно.. всичко е ОК.. не се притеснявайте... и т.н " се сещам как Станишев най-нагло лъжеше хората " Спокойно.. криза няма.. това са медйни измислици, проблема се пре-експонира... криза няква може и да има.. но няма да засегне България .. и т.н. " . Та всички берем плодовете на Станишевите заключения и твърдения ! ФАКТ !

Я, Марто бил комунист... Как са си плюли в устата само...

Та аз съм бил малък когато Станишев ви е лъгал вас, но точно 1 към 1 и Марто постъпи така с нас...

Колкото до гарантирането на влоговете, всъщност срокът за изплащане е няколко месеца (от 3 до 6 или нещо такова), не че и един ден не може да е твърде много, но все пак няма да са 20 години... Но за мен да си държиш парите на влог е адската простотия... Точно 200 000 ми изгоряха 96-та (тогава ли беше деноминацията?) година или поне толкова трябваше да получа 2001-ва съответно, но получих само 200 лева (говорим за 20 годишен влог, започнат още преди да се родя и внасян всеки месец от най-малко 6 души, ако не и повече). Т.е. основната част от парите са внесени преди каквито и да било инфлации. Комунизмът ако е изял нещо, то са били първите 6 години, а останалите? Къде ми е шибаната гаранция?

Всъщност все още не мога да си обясня как така ДСК и ДЗИ не са фалирали, а не мога да си получа парите или май едното фалира, другото стана частно, не знам... Въпросът е че тогава и двете бяха държавни, значи единственият начин по който мога да си го обясня е ако държавата фалира, вече няма такава държава и т.н. Но дори тогава тази държава е имала някаква територия и може да ме обезщети с имот, земя, акции и въобще всичко което е било държавно, но защо това не се прави?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот marto74 » 16 Юли 2014, 00:53

Абе заксе аз ако бях комунист ти отдавана да си в Сибир да копаеш овошки :D

BTW не разбрах как хем си бил малък като ни е лъгал станишев , хем си загубил пари в банковата криза 96 ???
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот ZAX » 16 Юли 2014, 12:30

marto74 написа:Абе заксе аз ако бях комунист ти отдавана да си в Сибир да копаеш овошки :D

BTW не разбрах как хем си бил малък като ни е лъгал станишев , хем си загубил пари в банковата криза 96 ???

Ако беше по време на комунизма, ти отдавна да беше в Сибир : ]

Двамата ми дядовци, двете ми баби, двамата ми родители, а мисля дори и кръстниците ми са ми направили влогове и са ми внасяли там дори още преди да се родя, ей така съм ги загубил, защото 96 още нямах 18, а влогове не можеха да се барат чак до пълнолетие, такива бяха условията... 20 годишни влогове и накрая кур... Мисля че сега би било справедливо, ако ограбя банка да не ме съдят, авантаж един вид ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот marto74 » 16 Юли 2014, 14:54

А бе готин 96 година фалира ПЧБ и още няколко делавераджийски банки.
Държавните ДСК, Биохим ОББ оцеляха.
Детските влогове при соца се правеха в ДСК.
Какви са тея глупости дето ги пишеш
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот ZAX » 17 Юли 2014, 01:33

Имахме детски влогове в ДСК аз, сестра ми и брат ми. Имахме застраховки в ДЗИ и тримата, както и родителите ни, като получатели на обезщетението пак бяхме ние. 96-та никой нямаше 18 и всичко изгоря, а тези на майка ми и баща ми пък бяха при смърт, та там съвсем, докато наще бяха докато станем на 18. Кое не разбра?!

Някак си десетки хиляди влогове и застраховки, които вероятно е трябвало да станат на стотици, всъщност бяха станали на 200 лева.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот 2GOOD » 17 Юли 2014, 02:18

Всъщност те не са "изгорели" просто ги изяде инфлацията....

http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokum ... chast.html
http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokum ... chast.html

Епизод 2 беше за хиперинфлацията:
http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokum ... chast.html
http://www.btv.bg/video/shows/btv-dokum ... chast.html
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот ZAX » 17 Юли 2014, 21:43

Всъщност, това просто не е вярно. Защото това са пари внесени много преди да има каквато и да било инфлация. Както казах това са пари внесени в държавна институция и те трябва да ми бъдат гарантирани от държавата. Не може някакъв гнусен мангал да дойде и да каже губиш 3 нули... И същия този крадлив мангал плюс всичките му познати да спечелят по 3 от моите и на всички честни хора като мен и моите родители нули и след като всичко това е кристално ясно, същите към днешна дата да са на свобода и да си гледат кефа на наш гръб. Също така не може този мангал да има деца, а аз да не мога да си позволя този лукс. Ето затова умира нашата нация, защото честните българи мизерстват, докато крадците и измамниците се множат! Неговите деца учат в чужбина, с моите пари! Парите за моето образование! И утре неговите деца ще крадат от вашите!

Защо на този боклук не му е конфискувано всичко в полза на държавата (и върнато на хората) и да гние в затвора! Противник съм на смъртната присъда, защото тя е милостиня, всички тези хора трябва да живеят дълго и мъчително! Доживотна без право на обжалване.

Значи, не ме интересуват инфлация, дефлация и деноминация. Интересува ме само и единствено фактът че са били внесени някакви пари, тези пари е трябвало да донесат някаква лихва, а след това парите са по-малко от внесените, в което няма как да има логика. Това бяха пари които стигаха за 3 гарсониери в София и оставаха достатъчно пари за висшето образование на трите им дечица. Това са 3 провалени живота... Това са стотици хиляди преобърнати съдби за да се обогатят няколко души! И вместо да уча, аз бях принуден да започна да работя на 14 годинки... Така че още тогава загубих всякакво доверие в тази държава, която ме ограби, а след това ми забраняваше да работя и се налагаше да го правя нелегално. Не че нямах избор, имаше богата гама от незаконни дейности към които можех да се насоча, но аз реших да опитам с работа... Дори когато станах пълнолетен и вече ми беше разрешено да работя, почнах и данъци да си плащам на една държава която никога нищо не ми е дала, само ми е взимала. Но тогава бях млад и глупав, вече не й давам. А също така вече ми е ясно че в тази държава с работа не става, опитах... Бях длъжен да опитам, но айде стига толкова робуване за жълти стотинки, че и тях да ми ги яде инфлацията... Но за мен да ми ги изяде инфлацията означава една и съща сума пари да няма същата покупателна способност, което също е така, но няма никакво отношение към това че сумата е намалена драстично до символична... и аз това не мога да го нарека по никакъв друг начин освен кражба. Затова смея публично да заявя, че отдаде ли ми се възможност, демонстративно ще открадна от държавата, точно толкова колкото ми дължи с лихвите и неустойките до сега. Както и от всеки като Марто и Спун, които са крали от мен. Пари които няма да допусна да си върнат, дори да ме хванат и осъдят, не че ще се крия и отричам. Защото да си върнеш откраднатото макар и по незаконен начин, за мен просто не може да бъде класифицирано като кражба. Това просто е саморазправа, която също се наказва от закона, ами добре, след като аз не мога да ги осъдя, ще се саморазправя. Ще си понеса отговорността за това, смъртни присъди вече няма, ще си излежа годините (пак на гърба на държавата), но съвестта ми ще остане чиста. Е вярно ще загубя доста години, защото ще ме осъдят несправедливо за доста повече от саморазправа, но аз така или иначе тези години ще ги загубя поради липсата на моите пари, затова когато изляза с кеф ще се наслаждавам на моята справедливост.

П.П. Всъщност защо да постъпвам толкова егоистично и да си върна само това което на мен дължат? След като така или иначе ще ме съдят за кражба вместо за саморазправа, значи нищо не губя ако наистина открадна колкото мога и това което не е мое, да върна на други като мен. Например ще намеря информация за всички които някога са съдили държавата за тази гавра, до колкото знам няма спечелено дело. Така че ще открия всеки един и ще му връча сумата която държавата му дължи. И накрая ако остане нещо ще го даря някъде, но това може би ще е най-трудното, да намеря институция в България която не краде от даренията... Вярно може и да не успея да направя възможно най-справедливото преразпределение на тези средства, но пък и няма как да е по-несправедливо от сегашното положение, нали? След това спокойно мога да се предам и държавата да ми яде к*ра. Та и присъдата да си понамаля. Но наистина, трябва добре да се планира, за да няма пострадали случайни хора. А какво чакам ли? Ами все пак все още имам надеждата, че в някакъв момент ще мога да осъдя държавата. Загубя ли тази надежда, директно почвам да е*авам майката на всички отговорни институции (и хора, ако са живи до тогава). Така че пак от тази държава зависи дали ще ме принуди да стана престъпник или ще благоволи да ми се издължи. А мога и да тегля заеми и аз и просто да не ги върна, чиста работа. Дори няма затвор за това, само да се излъжат да ми дадат толкова :mrgreen:

Всъщност, доста е готино да нямаш нищо, знаете ли. Много от вас ви е шубе, защото имате какво да загубите, а аз няма този проблем. Чак смел да съм едва ли, просто нямам какво да губя. Всъщност някога ме беше страх поне от смъртта, но мисля че към днешна дата вече съм приел неизбежността й. И смятам че по-добре кратък и достоен живот отколкото дълго но жалко съществуване... Или както е казал един от прадядовците ми "Ако спечеля, печеля за цял народ — ако загубя, губя само мене си."

Просто не мога да се примиря, имам твърде силно чувство за справедливост, явно наследено от този човек.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот PoorMan » 27 Юли 2014, 21:49

Айде сега всички разбирачи да ми кажат, защо в Германия на една и съща позиция за 1 хляб се работи 5 минути, а тук час и половина?(че и повече)
Нима в Германия работниците/служителите свършват повече работа за единица време???

ZAX, кой е прадядо ти? много силно мнение написа и съм съгласен с повечето неща освен с онези за саморазправата...мошенници ще има и винаги ще има, те се възползват от глупостта и не-информираността на народа....
Не копая.
PoorMan
 
Мнения: 40
Регистриран на: 27 Юни 2013, 13:43

Re: Как мислите .. дали борда ще падне ?

Мнениеот ZAX » 28 Юли 2014, 01:55

Васил Иванов Кунчев
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin