Започна се с геймърските компютри :)

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Започна се с геймърските компютри :)

Мнениеот ZAX » 09 Май 2014, 23:50

За да не отварям нова тема, какво ще кажете за едно хубаво дъно с повече от една 295X2 : ]

П.П. Имам дъна разни, но чакам да излязат другата година новите с DDR4 и затова не бързам да инвестирам там, даже продадох топ проц, ще разкарам тея дни и една топ рам, но съм оставил прилични за резерва, имам дори захранване за 6 такива карти на едно място, само карти нЕма :cry:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Започна се с геймърските компютри :)

Мнениеот larry12 » 16 Май 2014, 19:21

Колеги понеже мина една камара време от както си продадох настолният и си взех лаптоп мнооого съм позагубил представа за хардуер.

Искам да си сглобя един компютър основно за игране.
Дъно и карта имам (290 TRI-X) , SSD хард имам, рам имам 8ГБ , въпроса ми е какъв трябва да е процесора за да мога да играя последните игри ? Основно Call of Duty, BattleField и такива.
Захранване също имам ,рамта достатъчна ли е ? Дъното ми е с АМД сокет.

Също така как се движат мониторите в момента ? Предпочитам 23-25" минимум.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Започна се с геймърските компютри :)

Мнениеот ZAX » 17 Май 2014, 07:18

Е ти така хубаво подпитваш, но кажи какъв ти е бюджета?

Иначе конкретно на въпросите ти:

1. 8GB RAM е малко, не че няма да ти стига, но ще е по-добре да я удвоиш още от сега ;)

2. Процесорът нека да е поне 4 ядрен като начало, пък ако не ти стига взимаш по-мощен и т.н.

3. От дъно не е добре да пестиш... Но ти препоръчвам да изчакаш 2015-та да излязат дъна с DDR4, стига да можеш да си отложиш ъпгрейда за толкова време...

4. Колкото до монитора, да 23-25 инча смятам че е предостатъчно и точно там са най-изгодните като цени в момента, нагоре е безсмислена изгъзица и то за фалшиви инчове...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Започна се с геймърските компютри :)

Мнениеот SkyLLeNd » 28 Май 2014, 02:44

Лелее сега разбирам какво е да си видиш мечтата пред теб, но в чужди ръце потекоха ми лигите.. колко парички ти излезе цялата гъзариика.. и какво работиш бе човек :o :D ?
Последна промяна SkyLLeNd на 28 Май 2014, 14:40, променена общо 1 път
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Започна се с геймърските компютри :)

Мнениеот farmdve » 28 Май 2014, 05:06

ZAX написа:Е ти така хубаво подпитваш, но кажи какъв ти е бюджета?

Иначе конкретно на въпросите ти:

1. 8GB RAM е малко, не че няма да ти стига, но ще е по-добре да я удвоиш още от сега ;)

2. Процесорът нека да е поне 4 ядрен като начало, пък ако не ти стига взимаш по-мощен и т.н.

3. От дъно не е добре да пестиш... Но ти препоръчвам да изчакаш 2015-та да излязат дъна с DDR4, стига да можеш да си отложиш ъпгрейда за толкова време...

4. Колкото до монитора, да 23-25 инча смятам че е предостатъчно и точно там са най-изгодните като цени в момента, нагоре е безсмислена изгъзица и то за фалшиви инчове...

+1. На мен 8 гиги едвам ми стигат, изразходвам ги бързо.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin