31% ГПР много ли е?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот wizardmen » 13 Апр 2014, 00:58

Четох, че ще излиза Samsung F премиум модел с още по добри характеристики и с по качествена изработка. Виж за какво става въпрос да не си купиш нещо сега и след 3-4 месеца да те е яд :naughty: . Аз лично съм се насочил към F-a.
wizardmen
 
Мнения: 22
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:39

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот xaoc147 » 13 Апр 2014, 01:07

farmdve написа:
xaoc147 написа:Ами ако трябва да си дам мнението като един бъдещ икономист, ще ти кажа, че е много. Телефона ти ще се оскъпи доста (да не кажа двойно). Ако отидеш в М-тел/Глобул/Виваком няма да е много по различно. Сега за Великден може да има нещо ново, но обикновено ги дават с месечен план от по 50лв (имаш много минутки, които едва ли ще изговориш, това си зависи от теб) + 20-30 лева месечна вноска за телефона. Кажи речи 70-80 лева ти се връзват на месец. Евентуално както казах покрай Великден може да намалят. Ако може да ти дам личното си мнение, то е следното: Изчакай 2-3 месеца, не се бутай веднага. S5 не е много по-различен от S4 (казва ти го фен на Samsung, който не признава много другите марки телефони), след 2-3 до 5 месеца виж пак, ако нямаш парите, ще го намериш втора ръка от човек за 800 лева, запазен. Просто ще ти се наложи да потърсиш малко повечко. Успех

П.С. Ако ще го взимаш от Мтел/Глобул/Вивател с договор, ПРОЧЕТИ си договора 2-3 пъти и НЕ ПРОПУСКАЙ НАЙ-МАЛКИЯ шрифт накрая на договора. Успех :)

Има разлика, съвсем малко по-голям екран, по-бърз процесор(Антуту има с над 10 хиляди точки повече от S4; чувал съм че самсунга нещо лъжели в тези тестове, ама нейсе). Теоретично, Adreno 330 трябва да е по-бърз от Adreno 320(S4).


Че има - има. Спор няма, но при положение че S4 е 800лв. в момента чисто нов, не виждам смисъл защо да се дават 400лв. отгоре за разлика в хардуер, която не се усеща особено много. Или пък приложенията за здраве, или пръстовия отпечатък. Аз лично бях се запътил да купувам S5 ама като гледах ревюто на живо, когато я обявиха 5цата, бях разочарован. Просто моето мнение е че 400лв. не си заслужават за тези разлики (подобрения), които ги има S5 за разлика от S4. :)

Ще се чака 6ца :)
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот farmdve » 13 Апр 2014, 01:16

xaoc147 написа:
farmdve написа:
xaoc147 написа:Ами ако трябва да си дам мнението като един бъдещ икономист, ще ти кажа, че е много. Телефона ти ще се оскъпи доста (да не кажа двойно). Ако отидеш в М-тел/Глобул/Виваком няма да е много по различно. Сега за Великден може да има нещо ново, но обикновено ги дават с месечен план от по 50лв (имаш много минутки, които едва ли ще изговориш, това си зависи от теб) + 20-30 лева месечна вноска за телефона. Кажи речи 70-80 лева ти се връзват на месец. Евентуално както казах покрай Великден може да намалят. Ако може да ти дам личното си мнение, то е следното: Изчакай 2-3 месеца, не се бутай веднага. S5 не е много по-различен от S4 (казва ти го фен на Samsung, който не признава много другите марки телефони), след 2-3 до 5 месеца виж пак, ако нямаш парите, ще го намериш втора ръка от човек за 800 лева, запазен. Просто ще ти се наложи да потърсиш малко повечко. Успех

П.С. Ако ще го взимаш от Мтел/Глобул/Вивател с договор, ПРОЧЕТИ си договора 2-3 пъти и НЕ ПРОПУСКАЙ НАЙ-МАЛКИЯ шрифт накрая на договора. Успех :)

Има разлика, съвсем малко по-голям екран, по-бърз процесор(Антуту има с над 10 хиляди точки повече от S4; чувал съм че самсунга нещо лъжели в тези тестове, ама нейсе). Теоретично, Adreno 330 трябва да е по-бърз от Adreno 320(S4).


Че има - има. Спор няма, но при положение че S4 е 800лв. в момента чисто нов, не виждам смисъл защо да се дават 400лв. отгоре за разлика в хардуер, която не се усеща особено много. Или пък приложенията за здраве, или пръстовия отпечатък. Аз лично бях се запътил да купувам S5 ама като гледах ревюто на живо, когато я обявиха 5цата, бях разочарован. Просто моето мнение е че 400лв. не си заслужават за тези разлики (подобрения), които ги има S5 за разлика от S4. :)

Ще се чака 6ца :)

Виж, ако автора иска, може да отиде в prodavalnik и да си взема S4 на половин цена, има много фалшиви обяви(личи си от километри, отделно и реплики, ама измежду тях има и истински).
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот xaoc147 » 13 Апр 2014, 01:21

Има и истински, и затова казах, че ще трябва да потърси, то от ей така няма да стане :D. Но да не спамим темата на човека. Той ще си прецени :P
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот farmdve » 13 Апр 2014, 01:38

wizardmen написа:Четох, че ще излиза Samsung F премиум модел с още по добри характеристики и с по качествена изработка. Виж за какво става въпрос да не си купиш нещо сега и след 3-4 месеца да те е яд :naughty: . Аз лично съм се насочил към F-a.

Е виж, ако S5 Premium наистина ще има Quad HD, Adreno 420, отделно този метален корпус, то тогава добре(макар, че ще струва доста пари). GPU-то е още по-бързо(но заради резолюцийката не се знае, все пак HD != 2k).

Но пък също прочетох, че от другата година минават на 64-битов ARMv8 процесор. Общо взето всеки според парите си, аз си купих Nexus 7 2013 16гб за 300лв, макар и нов да е 450лв.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот Fresh » 13 Апр 2014, 11:34

Някаква информация кога ще излезе този Premium?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот guBaHe » 13 Апр 2014, 12:01

Според мен не си струва изобщо да се взима телефон на изплащане с оскъпяване. Моята философия е такава.
Струва си да си купиш хубава техника на КРЕДИТ - от банка или ако отговаряш на условията за 0% лихва в някои от магазините, поне среден клас - телевизор, хладилник. лаптоп (висок клас) или такива неща, които със сигурност ще ги ползваш поне 4-5 години. За мен телефоните са техника "еднодневка" - стойността им бързо спада (реалната, не цената при нашите оператори), постоянно излизат нови модели които предлагат ОСЕЗАЕМА разлика като производителност и възможности и след една година, че и по-малко вече ще искаш по-нов телефон, а твоят няма да си го изплатил или ако си го направил - ще ти е струвал 50% отгоре и следващата покупка на телефон свързана с продажбата на този ще ти е доста неизгодна.

Ако имаш кредитна карта - огледай се из амазон или ибей, там има доста добри оферти понякога - например преди година си взех нов Nexus 4 за 109 паунда + 15 доставка от амазон, като в БГ най-ниската цена при търговец беше 550 лв. Същия нексус още го търкалям и движи изключително добре с най-новия андроид, като се има впредвид че модела е вече на 2 години сигурно.

Телефони от оператор повече не купувам - имах 3 айфона различни модели, всички с договор от оператор и със всички съм брал ядове. Колегите пък берат ядове със Samsung-ите от Виваком - от 14 телефона само 4 досега не са имали проблем (повечето софтуерни). На мен лично самсунг не ми харесва - набухан е с какъв ли не bloatware, изпраща телефона данни за активността ти и получаваш ъпдейтите с половин година закъснение, докато набутат боклучавите си програми и в новата версия. Затова и модела на S4 който е с чист андроид е по-скъп от другия със шитовете.

И като за епилог: Ако нямаш парите но имаш много мерак - тегли потр. кредит от банка, не взимай от разбойниците с 30-50% ГПР.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот Fresh » 13 Апр 2014, 12:19

Благодаря на всички, че изказахте мнението си :) Май ще изчакам да излезе Note 4, защото като се замисля s5 не си заслужава толкова много.
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот ZAX » 14 Апр 2014, 03:44

Забравих да добавя нещо важно: Всъщност някои мобилни оператори предлагат опцията да ти вземат стария телефон (мисля беше 80% от това което си платил, но да не ви излъжа, при всички случаи го взимат на по-висока от цената на която можеш да го продадеш на старо), разбира се ако си го купил от тях и да ти го приспаднат от цената на новия!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin