31% ГПР много ли е?

дъра-бъра

Модератор: Moderators

31% ГПР много ли е?

Мнениеот Fresh » 12 Апр 2014, 23:49

Здравейте на всички :) Понеже вчера излезна Samsung Galaxy S5 и аз нямам търпение да чакам да се покачи цената, реших да си го взема на изплащане, обаче като се поразгледах тук там и попаднах на този сайт, който предлага телефона на изплащане http://smartphone.bg/smartphones-samsun ... ampaign=S5 Да кажем, че искам 12 месечната оферта, обаче има 31% ГПР, какво точно е това и колко пари ще ми излезе?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот farmdve » 12 Апр 2014, 23:52

Макар че не мога да ти помогна с проблема, S5 e мощен за телефон. 140+ Gflops GPU(нещо от порядъка на Radeon HD 2600 PRO/GeForce 8600 GT). Абе общо взето звверски характеристики за телефон.

Още някоя друга година и ще има телефони, които като хардуер ще могат да подкарат Crysis 1 на някакви фреймове.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот Flex » 12 Апр 2014, 23:58

ГПР е годишен процент на разходите, задължиха ги със закон да го пишат преди няколко години. Реално ако има 31% ГПР и телефона е 1300лв, то би трябвало за 1 година да платиш 1703лв. Сега... нещо не ми се връзват месечните сметки с това ГПР, което или аз нещо пропускам, или има такси, които не са писани и за които ще разбереш като подписваш договора (с малък шрифт някъде).
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот ZAX » 13 Апр 2014, 00:18

Разбира се че има таксички, кажи го 2 бона : ]

Също е добре да се подчертае, за да не се заблуди нещо човека, че ако го плесне за 2 години тогава ще станат 2500 примерно, т.е. всяка година по толкова процента затова е ГОДИШЕН процент на разходите.

Линкът ти ме мързи да го отварям, защото е глупост да си взимеш на изплащане с оскъпяване точно пък телефон и то преди великден. 100% ще пуснат за великден някоя и друга промоция с изплащане без оскъпяване, т.е. 0% ГПР. А след това ще почнат със субсидираните оферти, т.е. от мобилен оператор с отстъпка и разбира се обвързващ договор, но ти едва ли си купуваш такъв телефон защото като мен ползваш по един ваучер от 10 лева на година (аз и толкова не говоря, ама иначе ще си загубя номера... хаха), та предполагам и те са ти оферта.

Иначе конкретно на въпросът ти, това е нормален стоков кредит, такава трябва да е лихвата, да. За справка мен ме изчукаха само с по 40% за 2 годинки като си взех техника през Париба и така ще я платя двойно, но тя ще се избие и трйно до тогава, а този телефон едва ли. Иначе TBI мисля че са най-добре, а другите варианти с бързите кредити са над 10% на месец, т.е. над 100% на година или минимум тройно... Затова един потребителски кредит около 10% на година или ипотечен които слизат под 5% си е най-добрия вариант, но на мен не са ми достъпни такива благинки. А по логиката на банките, колкото си по нуждаещ се, толкова по-здраво трябва да те чукат, в моя случай без вазелин.

Така че ако имаш избор не си го взимай така ;')
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот Fresh » 13 Апр 2014, 00:24

Със сигурност няма да го купя от този сайт, излиза прекалено скъпо, ще отида до mtel, vivacom или globul за да видим там какво ще ми предложат.
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот farmdve » 13 Апр 2014, 00:27

Fresh написа:Със сигурност няма да го купя от този сайт, излиза прекалено скъпо, ще отида до mtel, vivacom или globul за да видим там какво ще ми предложат.

Там ще ти кажат едно, обаче друго се оказва като подпишеш договор.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот Fresh » 13 Апр 2014, 00:29

Аз няма да го взимам с абонаментен план, или пък друг вариант е техномаркет
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот ZAX » 13 Апр 2014, 00:32

А защо си помисли че ще ти го дадат без план на адекватна цена?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот xaoc147 » 13 Апр 2014, 00:38

Ами ако трябва да си дам мнението като един бъдещ икономист, ще ти кажа, че е много. Телефона ти ще се оскъпи доста (да не кажа двойно). Ако отидеш в М-тел/Глобул/Виваком няма да е много по различно. Сега за Великден може да има нещо ново, но обикновено ги дават с месечен план от по 50лв (имаш много минутки, които едва ли ще изговориш, това си зависи от теб) + 20-30 лева месечна вноска за телефона. Кажи речи 70-80 лева ти се връзват на месец. Евентуално както казах покрай Великден може да намалят. Ако може да ти дам личното си мнение, то е следното: Изчакай 2-3 месеца, не се бутай веднага. S5 не е много по-различен от S4 (казва ти го фен на Samsung, който не признава много другите марки телефони), след 2-3 до 5 месеца виж пак, ако нямаш парите, ще го намериш втора ръка от човек за 800 лева, запазен. Просто ще ти се наложи да потърсиш малко повечко. Успех

П.С. Ако ще го взимаш от Мтел/Глобул/Вивател с договор, ПРОЧЕТИ си договора 2-3 пъти и НЕ ПРОПУСКАЙ НАЙ-МАЛКИЯ шрифт накрая на договора. Успех :)
xaoc147
 
Мнения: 14
Регистриран на: 15 Мар 2014, 19:38

Re: 31% ГПР много ли е?

Мнениеот farmdve » 13 Апр 2014, 00:56

xaoc147 написа:Ами ако трябва да си дам мнението като един бъдещ икономист, ще ти кажа, че е много. Телефона ти ще се оскъпи доста (да не кажа двойно). Ако отидеш в М-тел/Глобул/Виваком няма да е много по различно. Сега за Великден може да има нещо ново, но обикновено ги дават с месечен план от по 50лв (имаш много минутки, които едва ли ще изговориш, това си зависи от теб) + 20-30 лева месечна вноска за телефона. Кажи речи 70-80 лева ти се връзват на месец. Евентуално както казах покрай Великден може да намалят. Ако може да ти дам личното си мнение, то е следното: Изчакай 2-3 месеца, не се бутай веднага. S5 не е много по-различен от S4 (казва ти го фен на Samsung, който не признава много другите марки телефони), след 2-3 до 5 месеца виж пак, ако нямаш парите, ще го намериш втора ръка от човек за 800 лева, запазен. Просто ще ти се наложи да потърсиш малко повечко. Успех

П.С. Ако ще го взимаш от Мтел/Глобул/Вивател с договор, ПРОЧЕТИ си договора 2-3 пъти и НЕ ПРОПУСКАЙ НАЙ-МАЛКИЯ шрифт накрая на договора. Успех :)

Има разлика, съвсем малко по-голям екран, по-бърз процесор(Антуту има с над 10 хиляди точки повече от S4; чувал съм че самсунга нещо лъжели в тези тестове, ама нейсе). Теоретично, Adreno 330 трябва да е по-бърз от Adreno 320(S4).
Последна промяна farmdve на 13 Апр 2014, 01:03, променена общо 1 път
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, veznata, viniamin