Постоянно запушен нос.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот farmdve » 07 Юли 2014, 18:02

Миналото лято ми се случи точно това, една вечер бях ял солено вечеря, след това в продължение на ден и половина пих литри вода, стреснах се тогава, защото в същия момент при уриниране се усещаше сладникав мирис. Демек си виках на акъла да не е диабет.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 07 Юли 2014, 18:23

не е диабет на 100%, според мен отговаря на дефиницията на алергия и съответно взех по моя преценка антихистамин (калций) и други подобни, възстановяването на храненето е с кисело (кисел плод) преди всичко останало (неутрализация: основа+киселина= сол и вода ; основата може да е минерална вода, поне на шишето е отбелязано РН по-високо от 7), за да се махне окончателно жаждата и да се нормализира храненето
Вярно е, че мина доста време, обаче се страхувам да не се потрети, а и сега като прочетох описанието на билката и мястото и на разпространение, може би може да се причисли към респираторните болести или микроби във въздуха
:think:
Последна промяна kati на 11 Юли 2014, 13:14, променена общо 1 път
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 09 Юли 2014, 05:23

А с колко мъже каза че си била? Някоя и друга екзотична венерическа болест?

Аз от 10 години съм с една жена и си нямам такива проблеми ;)

И това с неутолимата жажда звучи толкова, ама толкова абсурдно... И вместо да се чудиш какво да пиеш, не е ли по-добре да видиш кой или кои органи или дори кои системи не ти бачкат, защото организмът ти трябва сам да може да контролира това и то на клетъчно ниво.

Btw, аз вода въобще не пия... Вярно че по принцип въобще не употребявам сол и дори няма нужда нещо да е пресолено, стига ми въобще да е солено за да откажа да го ям. Но разбира се ако съм умрял от глад се случва да се прежаля и с нещо пресолено (има идиоти които се тъпчат със сол, така както има идиоти които се тъпчат със захар, дори съм чувал за солев диабет...) и единствения резултат е че ако е наистина твърде солено може дори да ми се догади, но една чаша вода е достатъчна за да неутрализира прилошаването, а най-добре ако можеш да го накиснеш или измиеш скапаната сол и въобще да не я поглъщаш разбира се.

Но да наричаш билка микроби... Не можеш да наричаш растение микроб. Нарича се алерген ако не греша. Вече не ти чета свръх дългите постове, извини ме за което, но точно в момента ме боли зъб (това е единственото което ми се случва да ме боли, в случая защото нямам пари да извадя един мъдрец...) и не съм в настроение за цитати от научната литература.

Та да се върнем на темата. Доктор Гинекологов те зове ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 10 Юли 2014, 15:27

Здравей, благодаря за загрижеността ;)
Това с неутолимата жажда е в литри вода за няколко часа, много е зле, а дори да говориш с доктор, той не мисли и разбира се не взима правилно решение, а време няма, затова решението е мое, оказа се правилно, иначе не знам ;)
Но определено мисля, че причината е от болничен въздух, както и да е, по-важното е, че работи не само за мен, но и за други хора, не е опасно и действа.

Както написах вече при следоперативен период, при празен стомах достатъчно дълго време, след употреба на сулфонамиди и антибиотици също е проверено и действа без проблем и почти веднага решава проблема.
Последна промяна kati на 11 Юли 2014, 13:15, променена общо 2 пъти
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2014, 17:32

И си сигурна че няма нищо на психическа основа?

Защото и аз като докторите не успявам да видя причинно-следствената връзка... А докторите обикновено са идиоти та ще да им е доста по-трудно от на мен да я видят, дори да има такава...

П.П. В крайна сметка, щом сега си ОК и нещо действа, пък било то и на принципа на плацебо ефекта, ми няма лошо, най-важното е да се чувстваш добре ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 10 Юли 2014, 20:29

Да, като ти се случи и почнеш да броиш литрите вода, тогава почваш да действаш, не е сложно и решава проблема
за разлика от подписите на докторите, на психическа основа не става с литри вода на максимум

Няма да пиша повече коментари, за да могат хората да прочетат, в момента правя сайт на тема билки, ще го публикувам и тук :D
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 10 Дек 2014, 17:46

http://www.edgarcaysi.narod.ru/kremnezem.html

Това отговаря на: Ринит, течаща хрема с кихане или сух, но запушен нос.

Извинявам се за термините, но е превод от руски.

Кремнеземът (силициев диоксид, Silicea, СИЛИЦЕА) се използва при голямо разнообразие от заболявания, при които има нарушение на зрението или функциите на съединителна тъкан.

Добре известно е, че съставът на съединителната тъкан включва голямо разнообразие от клетки. От активността на фибробластите и остеобластите зависи заздравяването на раните, срастването на счупвания, тъканната регенерация, здравината на костната тъкан, еластичността на връзки, фасции и сухожилия.
При нарушение в обмена на силиций тези функции се увреждат в различна степен.
При недостатъчен прием на кремнезем централната нервна система проявява бърза физическа и умствена умора, обща слабост, нарушения в терморегулацията, трофизъм на кожата с образуване на язви, напуквания.
Недостатъчната защитна функция се изразява с намалено съпротивление срещу инфекции. Недостатъчната опорна функция при децата се проявява под формата на рахит, при възрастни - остеопороза, крехки кости, навяхване, други.
Минимални хомеопатични дози от кремнезем, действат чрез нервната система, имат възможността в някои случаи да се възстановят нарушен обмен на силиций и функцията на съединителна тъкан.

Кремнеземът е преди всичко хомеопатично лекарство за лечение на деца, страдащи от рахит и деца-атрофици. Кремнеземът е твърдо наложен за лечение на хронично нагнояване, излекуването на фистули и незарастващи рани.

Човекът, за който е подходящ Кремнеземът, обикновено е блед, физически слаб, със слаби мускули. Той е невротичен, раздразнителен, мрачен, срамежлив, търси постоянно топлина и в същото време не може да устои на топлина. Има силна необходимост от свеж въздух. Много чувствителен към ярка светлина. По външен вид често е слаб, но може и да е пълен. Страда от чести катари на лигавицата на базата на лимфна диатеза и намалено съпротивление на гнойни инфекция. При тези хора има циреи, антракс (карбункул), абсцеси доста често, както и екземни обриви. Операции, травми, наранявания зарастват бавно, с образуване на фистули. Има силно изпотяване на главата и краката. Потта на краката и всички секрети от организма имат лоша миризма.

Индивидуалните особености: Влошаване от сутринта, от студ, по време на менструация, от жега. Подобряване от топлина, от завиване на главата на открито.
Кремнеземът толкова често се използва в хомеопатията, че може да се изведе списък с неговите основни приложения:

Нагноителни процеси в подостри и хронични етапи. Циреи и антракс (карбункул). Панариции с разрастващо гранулиране. Индуративни с фистули мастити. Незарастващи рани. Емпиема. Остеомиелит с фистулезни движения.

Следоперативни сраствания и сраствания след различни възпалителни процеси.

Нервни заболявания. Главоболие след мозъчни операции. Хронично главоболие, особено умствена умора. Пулсираща болка с прилив на кръв към главата, с
подобрение от топлина и завиване на главата. Виене на свят. Мигрена. Невралгия с драстично повишена чувствителност при допир със студено. Неврит. Епилепсия. Сомнамбулизъм. Епилептиформни конвулсии след вълнение или страх. Крампи, тремор, мускулни тикове, тежка слабост с чувство на изтръпване на крайниците. Слабост и скованост на мускулите (особено на шията), които затрудняват движението. Фобии: страх от остри предмети. Безсъние от умствена умора или неспокоен сън.

Заболявания на очите. Гноен кератит, хипопион, катаракта, ечемик, дакриоцистит, фистула на слъзните жлези.

Заболявания на ухото. Хроничен отит (възпаление на средното ухо) с миризма на гной, мастодит, евстахиит.

Заболявания на дихателните органи. Ринит, течаща хрема с кихане или сух, но запушен нос. Язви на лигавицата на носа. Озена, загуба на обонянието. Фарингит. Усещане за коса в гърлото или на езика. Дразнеща кашлица. Хроничен бронхит с обилни слизесто-гнойни, трудно отделящи се храчки. Белодробна фиброза. Бронхиална астма, причинена от прах. Емфизем. Сух плеврит, ексудативен и гноен.

Заболяванията при деца. Рахит, деца с голям корем, с атрофична кожа, изпотяване на главата, детето по-късно започва да се изправя и да ходи. Лимфна диатеза с хронични подути лимфни възли, особено на шията.

Кожни заболявания. Акне. Пиодермия. Лошо зарастващи повърхностни рани. Язви с твърди и болезнени ръбове. Екзематозен обрив със сърбеж и зловонни секрети. Гъбични инфекции на ноктите. Болезнени мазоли по стъпалата. Зловонна пот от подмишниците и краката. Загуба на коса.

Заболявания на стомашно-чревния тракт. Пиорея. Язвен стоматит. Язвена болест с незарастваща язва на стомаха или дванадесетопръстника. Хроничен запек с мускулна слабост на ректума.

Заболяване на жената. Хроничното възпаление на придатки на матката. Стерилитет на базата на възпалителни процеси на маточните тръби и процеси на сраствания. Ендометрит на лигавицата, гнойни, с миризма, бели. Миома (Фиброма). Хроничен гноен мастит. Напукани зърна.

Ако не е достатъчно, на български може да се потърси в google за: Silicea - има доста продукти
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 29 Дек 2014, 18:47

Още малко превод:
http://www.edgarcaysi.narod.ru/sard.html

Сард е кафява разновидност на халцедон, но в Библията с тази дума са обозначавали очевидно червен камък. Сард е едно от малкото имената на минерали, които съществуват с постоянно значение в продължение на няколко хилядолетия. Сред названията, които са дадени на различните видова силициев диоксид - това е най-древното. Идва от Сардис, град на река Гермус и богат пазар на цветни камъни на брега на Егейско море.
Сард са носили на тялото като амулет, който помага за бързото лекуване на рани и язви. Той играе специална роля при зачатие, затова трябва да се вземе предвид определението за мъже (тъмни) и жени (светли) камъни сард. Този камък регенерира кожата, не е чудно, че се нарича "камък на регенерация."
Минимални хомеопатични дози от минерала действат на нервната система, имат способността в някои случаи да възстановят нарушен обмен на силиций и функции на съединителна тъкан.
Хубаво е да се носи от тези, които страдат от хронично главоболие, особено умствена умора, главоболие след мозъчни операции, световъртеж, мигрена, неврит, епилепсия, сомнамбулизъм. Той помага при страхове, безсъние от умствена преумора.
Сард е добре да се носи от тези, които изпитват физическо неразположение от студа и от топлината, при изразена слабост и изтръпване на крайниците, мускулни спазми, тремор, умора и скованост на мускулите (особено на шията), които се затрудняват при движение.
-------------
http://bg.wikipedia.org/wiki/Кремък
https://ru.wikipedia.org/wiki/Кремний

Кремний = Si (лат. Silicium) = Силиций = Кремък
Силицият е вторият по разпространение химичен елемент в Земната кора след кислорода. Той не съществува в свободно състояние, а под формата на силициев диоксид (в пясъка, кварц) или като силикат (каолин).

Името му произлиза от латинските думи silex, silicis и означава кремък.
Кремъкът е плътна, еднородна, седиментна скала, изградена основно от силициев диоксид, кварцов агломерат, близък по състав на халцедона.
-------------
За лечебните свойства на силициевата вода
http://integrabg.info/index.php?option= ... &Itemid=68

Силициевата вода се прави лесно, като се залее камък Кремък с преварена вода и се остави да престои 7 дни,
после по кожата се нанася, без значение къде, дори да е само на ръцете например, действа на целия организъм ;)

Очистената и активирана силициева вода има много лечебни свойства – бактерицидно, антисептично, противовъзпалително, противоалергично, противовирусно, противогъбично, обезболяващо и имуностимулиращи свойства.
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот farmdve » 04 Яну 2015, 08:30

Какво да кажа.

Пробвал съм да си капвал вода със разтворена сол, много сол чак бих посрамил мъртво море, после слагах мед, след това сребърна вода, след това корейския крем, който адски гори. Ефект за съжаление, нулев.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 03 Фев 2015, 14:12

Това е видео на сайт, който показва как да се полва търсачката в сайта, за да се търси в множество сайтове
и да се намери решение за над 800 билки и лечебни камъни, лекарски грешки и решения на 100%

https://www.youtube.com/watch?v=t8E-fn1 ... e=youtu.be
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, shulio, Spenchoni, viniamin