Постоянно запушен нос.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот jkminkov » 26 Апр 2014, 15:53

липсата на обоняние* намалява дискомфорта в мулти-културно общество :mrgreen:

* - това си е просто следствие - при запушен нос и предимно дишане през устатата - не прекарваш въздуха през рецепторите
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 26 Апр 2014, 17:52

по-скоро е трудно да се наспиш добре, а има просто решение, само трябва да се опита и става :D
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ggeorgiev » 26 Апр 2014, 19:29

Хубаво де, а тез дето са все със запушен нос, но с прекрасно обоняние какво правим ? Че и си спя особено добре, когато ми се падне :) Да спра цигарите - не е оферта в момента, алкохола-също. Озонатор - ми на работа си имам особено в това влажно време - 110кВ правят чудеса, ама не помага :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 26 Апр 2014, 20:29

Аз "фабричен теч в радиатора" не го разбирам като липса на обоняние, а просто си му тече нослето на момчето...

BTW, пропуснах да се похваля или по-скоро да се оплача че имам обоняние над нормалните човешки възможности или пък повечето хора им е по-слабо знам ли, все пак не е чак като на кученце, въпреки факта че съм върколак. А проблемът е основно в това че хората много мразят да се къпят всеки ден, предпочитат да се напарфюмират а аз за жалост усещам целия букет от миризми, независимо колко парфюм са си изляли отгоре... Съответно малко нещо да засмърдя или да попадна на някой скапан прах за пране и пада едно препиране, къпане по няколко пъти на ден...

И като казвам върколак въобще не преувеличавам. Например е напълно достатъчно само да ти помириша кръвта за да ти кажа точно какво ти е съдържанието на желязо в нея.

П.П. Не разбрах какъв е смисъла да си озонираш въздуха и после да проветриш?! Малко ми звучи като да си пречистиш водата в басейна и след това да я смениш със същата като тази дето е била преди пречистването, понеже това с което си я пречиствал всъщност било вредно...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 27 Апр 2014, 09:12

Алергия може да се развие по дефиниция към абсолютно всичко, което се сещаш, включително прах за пране, но може да се замени с течен.
Проблемите с кожата може изобщо да не личат, може през кожата да отива проблемът в синусите и да предизвиква секрет и други.
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот jkminkov » 27 Апр 2014, 14:51

озона е дезинфектант
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 28 Апр 2014, 00:59

Нищо не казвате за свръх обонянието, как се "лекува" или поне потиска?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 29 Апр 2014, 12:30

Предлагам да отворим банкова сметка в подкрепа на Златния медалист ZAX
трябва да има повече такива като него, за да оцелеят хората като вид :clap: :clap: :clap:

Позамислих се и мога само с предположение:
Доста микроорганизми се повлияват(загиват) от метали като сребро, желязо, цинк и други, т.е. има неща, с които се отделят метали от организма
Казват:
"Благодарение на своето pH 5.5 спира развитието на бактериите", т.е. киселината спира бактериите, не че е важно :D
киселина+ основа = сол и вода = неутрализация
На бутилката от минерална вода пише pH - мярка за активността на водородните йони в разтвор, и съответно неговата киселинност или алкалност. Скалата варира между 0 и 14. Водни разтвори с pH по-малко от 7 се считат за киселинни, а разтвори с pH по-голямо от 7 са алкални (основни). Ако разтворът има pH = 7, той е неутрален. pH на стомашния сок е около 2, Кока-Кола - 2.5, сок от портокал – 3.5, бира – 4.5, кафе – 5, мляко – 6.5, амоняк – 11.5, белина – 12.5, ... от (http://aktivnipotrebiteli.bg/минерална-вода)
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот farmdve » 01 Май 2014, 04:55

Пробвах със сол+вода в носа, не помогна. В смисъл доста солена вода сложих. Седмица и нагоре не съм ползвал капки, че да не развия хроничен запушен нос, тогава много лошо. През това време носа ми е в полу-запушено състояние, една ноздра е малко запушена, другата доста повече.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот kati » 01 Май 2014, 09:23

Докторите препоръчват морска вода (спрей, капки), но и на мен този вариант не само че не подейства, а и боли
В аптеките има физиологичен разтвор с картинка на бебе (naso livero), от него не боли, но и няма траен ефект.
Трайно става само с капки прецеден лимонов сок и прочети написаното досега.
Последна промяна kati на 18 Май 2014, 16:04, променена общо 2 пъти
kati
 
Мнения: 193
Регистриран на: 23 Апр 2014, 15:39
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Spenchoni