Постоянно запушен нос.

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 15 Апр 2014, 09:23

Това ми звучи като онази реклама "пиете сода от 40 години и твърдите че помага?!". Аз ти говоря да се излекува един път за винаги първопричината, а не какво и за колко време облекчава симптомите. И именно там е грешката на съвременната медицина, тя преди всичко лекува симптомите, а не причината за тях. Което е като да си стискаш пъпките, вместо да видиш каква е причината да излизат и да се отървеш първо от нея.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот balbo » 17 Апр 2014, 03:43

ggeorgiev написа:
ZAX написа:Аха, а варианта с възпаление на мозъка къде го забрави? Тази гной къде мислиш че отива или от къде идва?

Но да, алкохола не мори само теб, а всичко останало в теб, така че е логично да действа и в случая. И все пак препоръчвам прахчето за прочистване, на стария лекар-билкар.

Аз мозък немам, и за това не се притеснявам. И все пак - с антибиотици синузита ми минаваше за 5 дена, а с нагрята торбичка сол на челото и 4-5 ракии вечер - за 3 :–)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Сори за спама ама не се здържах :lol: :lol: :lol: http://www.vbox7.com/play:a1538ff59b
balbo
 
Мнения: 82
Регистриран на: 07 Фев 2014, 13:34

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ggeorgiev » 17 Апр 2014, 16:40

:) То Закс така и не асимилра какво съм написал - с анатибиотици - всяка зима - синузит, последните 2 години от както го имах - нагрята торбичка със каменна сол на челото и ракия. Солта я спрях отдавна, ракията-не , пък той да си вярва на рекламите които споменава :) . Иначе за прахчето - изсушен див кестен, стрит на прах, и шмъркане (не го правете на публично място, че ще ви гледат странно, може и име да ви излезне :) ) - опитах веднъж, и не повторих - всички налични течности в главата ми изтекоха ... май тогава и мозъка изплюх в мивката.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 19 Апр 2014, 13:31

Е той балбо бе достатъчно красноречив... Наркомана винаги ще намери начин да убеди не толкова другите, колкото себе си, в това че няма нищо по жизнено важно от редовното предозиране ;')
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ggeorgiev » 19 Апр 2014, 15:09

ZAX написа:Е той балбо бе достатъчно красноречив... Наркомана винаги ще намери начин да убеди не толкова другите, колкото себе си, в това че няма нищо по жизнено важно от редовното предозиране ;')

И това в каква връзка?
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 19 Апр 2014, 17:57

balbo написа:
ggeorgiev написа:
ZAX написа:Аха, а варианта с възпаление на мозъка къде го забрави? Тази гной къде мислиш че отива или от къде идва?

Но да, алкохола не мори само теб, а всичко останало в теб, така че е логично да действа и в случая. И все пак препоръчвам прахчето за прочистване, на стария лекар-билкар.

Аз мозък немам, и за това не се притеснявам. И все пак - с антибиотици синузита ми минаваше за 5 дена, а с нагрята торбичка сол на челото и 4-5 ракии вечер - за 3 :–)


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Сори за спама ама не се здържах :lol: :lol: :lol: http://www.vbox7.com/play:a1538ff59b

В тази връзка.

Във връзка с това че изпитвам органична непоносимост към хората без воля, към слабите и жалки наркомани, каквито са и алкохолиците и пушачите, дори тези които не могат да отлепят от леглото сутрин без кафе. Не харесвам всички тези скапани роботи, на които светът им се върти около зависимостите им. Толкова са елементарни и лесни за програмиране... Дори стойностни хора стават пълни боклуци след като ги завладее чашката, а това ме вбесява още повече... И именно заради тези слабости, светът е в това положение. Положение което на мен не ми харесва. Скапани жалки, безмозъчни зомбита... За какво въобще живеят, за дозата...

Разбира се извини ме за дискриминацията! Прости ми че не съм толерантен към наркоманията и никога няма да бъда! Вярно, не знам какво е да си в абстиненция, но предполагам когато умирам от глад не е по-малко лошо? Еми няма да им вляза в положението, никога няма да разбера човек който с последните си пари ще си купи цигари вместо храна?! Но дори да го разбера, дори някой ден да стана като него, пак няма да го оправдая!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ggeorgiev » 19 Апр 2014, 18:29

В тази връзка:
-Докторе, кажи какво да правя за да доживея до 100 години!
-Пушите ли?
-Как, аз - НЕ?
-Алкохол употребявате ли?
-Никога през живота си не съм пил алкохол!
-Наркотици?
-Ама вие за какъв ме мислите? Разбира се, че НЕ!
-А по жени ходите ли поне?
-Никакви жени - само здравословен живот, екологично чисти плодове и зеленчуци, живея на село, на чист планински въздух.
–Е тогава за чий ти е да живееш до 100 години?

В този ред на мисли - човек се ражда и живее един път, и за този си живот-трябва да опита от всичко - добро или лошо. Ква файда да живееш здравословно, а да те прегази кола на улицата например? Или както имах познат дето никога не беше пушил, не е злоупотребявал с алкохол, ама на 32 години почина от инсулт, или на една позната майка и, която почина от рак на белите дробове без да е палила цигара .. какъв е смисъла от живота "в манастир" ?
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот Flex » 19 Апр 2014, 18:44

Всяко нещо с мярка. Да не ядеш бонбони пияна вишна, щото имали алкохол, както и да не си лягаш без да си ударил 750 и двете са безумни крайности. Вица на Жоро е на място, опитвай от всичко, прави каквото ти харесва, само не прекалявай.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот farmdve » 19 Апр 2014, 20:30

ggeorgiev, аз съм същия като във вица xD. Нито пия, нито пуша, нито употребявам наркотици, за жалост нито при жени съм бил. Ама прав си, имах миналата година бронхит с бронхо спазми(май така беше) и три месеца едвам дишах без хапчета.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Постоянно запушен нос.

Мнениеот ZAX » 19 Апр 2014, 22:13

Опитал съм от всичко и към нищо не съм се пристрастил.

От 10 години съм с една и съща жена и няма изгледи да ми омръзне. Не боледувам защото спортувам от дете. Всъщност според лекарите имам само един бял дроб, а не се задъхвам за разлика от пушачите, но не съм ходил да ме видят, може и втория да се е оправил : ]

На лекар съм ходил само веднъж точно за доста тежка алергия и ми казаха "еми, това не се лекува или ще се оправиш или ще умреш, но ние нищо не можем да направим" и от тогава не си губя времето с лекари... Явно всеки път сам се оправям. Но едва ли щеше да е така ако злоупотребявах с токсични неща, не стига ли това че храната вече е пълен боклук?!

В интерес на истината алергията ми беше именно към това... Към боклуците които слагат в храните, може би заради това съм толкова здрав сега, просто защото организмът ми категорично отказваше да приема боклуци. Да, те може да са по-вредни и от алкохол и от наркотици дори. Предполагам сте наясно какво се налага да понася черният ви дроб всеки ден в който ядете нещо различно от това което сега наричат био продукти, а бабите и дядовците ви наричаха просто храна...

Разбира се че можеш да умреш от инсулт на 32, ако жена ти ти къса нервите или ако работата ти е гнусна и се впрягаш на макс или просто си генетично обременен. Разбира се че може да умреш от рак на белите дробове, без никога да си пушил, достатъчно е просто да си живял в голям град и т.н.

Но прабаба ми живя в еленския балкан, затова бе столетница и умря здрава. Всъщност мисля че умря от мъка, когато децата и започнаха да умират от старост. Лекарите така и не успяха да определят от какво е умряла. Един ден след 40-те дни на втория си син който погреба, каза "аз повече тук работа нямам" (някакво там суеверие че винаги умират по трима в семейството), легна си да спи и така и не се събуди. Пък нека да е лошо да умреш когато си се наживял и вече не те е страх от смъртта, ама до тогава да си живял като нея. На 100 години още виждаше и чуваше перфектно, беше си с акъла, абе да можеш да се гледаш сам и още да си работоспособен на 100 години !!! 100 години без никакви болести, лошо ли е?

А кое му е хубавото на обратното, да се самоубиваш всеки ден... Ако не ти се живее, не бъди страхливец, не се трови бавно, самоубий се само веднъж ;)

На мен ми се живее и затова не се тровя.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

ПредишнаСледваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], gorgar, ionicle, Pago85, tedik, UserX1XO, viniamin