Внос на Мравка от китай

дъра-бъра

Модератор: Moderators

Внос на Мравка от китай

Мнениеот kazetech » 15 Апр 2014, 09:10

Дойде време да споделя и моят опит в това начинание. За да няма криво ляво ще предупредя че всеки случай е крайно индивидуален на митниците дори за един човек може да се случат 2 различни вариянта спрямо това на коя смяна на митницата попадне.
на 9ти поръчах първата мравка изкарана за 1 месец от битмайн. трябваше да пристигне днес ( вторник ) според ЮПС но вчера получих обаждане в 8:15 за пристигнала цесия, взех я и 10:20 бях на митница терминал 1. Отивам вдясно да питам за какво става въпрос и девойката ( Ася, Много готина мацка ) ми взе документите и ме прати за временнен ЕОРИ номер защото ставал за 20 минути. Взимам си номерче и ме викат веднага на втория етаж. От там ме пращат в стая 6 ( на първия под таблото с номерцата ) един пич ми зима попълнената вече бланка и ми казва да се върна след 5 минути. Излизам за една цигара, връщам се и човека нищо не беше направил с мойто ЕОРИ, свърши си телефонния разговор и за по-малко от 2 минути се сдобих с постояннен ЕОРИ номер, без копия от лични карти или каквито и да било документи. Стойността на пратката ми беше 300$, отивам при мацката. оправи ми митническата декларация за още 5 минути, Взе ми 18лв.( дадох 20 доволен ), връщам се, тегля номер за внос и ме пращат на 7мо гише, провериха ме, изчаках половин час и се върнах да питам какво става. казаха ми че излизат обедна и да се върна след 1:00, 1:05 бях на гишето, не беше готово. след около 10 минути си чух името и отидох. дадоха ми документите и ме пратиха в ЮПС да си взема пратката. и така. на 300$ платих ДДС 91.70лв. Такса банка 2лв. 20лв. минтическа декларация и 12лв. ЮПС. ОБЩО с транспорта и цигарите не ми излезе и 150лв. и 4ри часа от времето ми. Прибрах се , всичко беше готово да боцна мравката и да започне да копае. работи без грешка до 17:00 на 180ГХ, от 17:30 на 200ГХ. Благодаря за отделеното време да ми четете споделянето. Пак ще кажа че всеки случай е индивидуален и може следващият път дори за мен да е тегав. но мравката ми излезе с 650 вата делл сървърно и кеш пари 0.893БТЦ, 130лв. 25лв. захранване. или по днешни цени около 800лв. Следващата мравка ще бъде донесена направо вкъщи с ЮПС на оскъпяване от 32лв.
kazetech
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Фев 2014, 15:49

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот DarkmanBg » 15 Апр 2014, 09:39

Аз преди месец направих услуга на роднина. Той поръча скъпа част за мотор от САЩ, до адреса на сестра ми там. След това тя ги пусна към България застрахован, защото струваше 800лв. частта. Всичко точно идва пратката и почна голямото размотаване. Първо до централна поща да си взема писмото в което пише да отида до другата поща на гарата. От там пък ме препратиха към митницата. В митницата ме препратиха към близката консултантска фирма до тях където ми взеха 30лв. за да ме регистрират и сметнат митото. След като ми сметнаха всичко ме пратиха до центъра в града да внеса парите за митото. От там пък отидох при нотариус за подпис, защото трябва все пак тази консултантска фирма да ми "движи" документите. След като взех подпис от нотариус се върнах в митницата къде почаках 30 мин да ми проверят документите и да ми освободят пратката. След това с документите от митницата в централна поща да си платя такса 6лв. за BGPOST и след това пак обратно на гарата да си взема от колета. Цялото това обикаляне беше в малък град с таксита което ми отне около 4 5 часа. Доколкото разбрах само първия път като се регистрираш е толкова тромава процедурата след това трябва да е доста по-добре.
DarkmanBg
 
Мнения: 87
Регистриран на: 30 Мар 2014, 11:43

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот caspero94 » 15 Апр 2014, 14:48

Имам няколко въпроса. Каква е производителността на мравката(GH/s по default и с клокването), колко изкарва на ден на днешната трудност, с колко се вдига трудността на месец, спрямо това с колко се вдига трудността на месец, до колко месеца мравката ще изкарва нещо и горе долу кога няма да годна за копане и няма да може да си покрива дори тока ?!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот caspero94 » 15 Апр 2014, 14:51

И най-важното до колко време от деня на поръчване пратката ще пристигне (в миналото мнение от колегата, който пусна темата пише от 9 до 14 е пътувала, а на 9 ли я поръча) ?!
caspero94
 
Мнения: 45
Регистриран на: 11 Мар 2014, 02:04

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот 99ufo99 » 15 Апр 2014, 16:00

Да не те отчайвам , но най-вероятно няма да се избие .. може да си го сметнеш тук https://tradeblock.com/mining/a/bbc336206b

В случай, че цената се качва с 30%/месец ( което не е много сигурно ) .. а сложността с 50 %/месец ( което е сигурно ) .. така след 10 месеца ще излезеш на + .. и след още 2 ще си на + 25 $ печалба.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот kazetech » 15 Апр 2014, 16:06

мдам, на 9ти поръчка, на 11 беше в юпс, с дата на пристигане 15ти, на 14ти ми звъннаха от интайм и си я взех същия ден. срещу ~140 лева ( 150 с цигарите, кафе от 2лв. на аерогарата и 2 кебапчета на обяд ) такси и документи и ДДС-та. Мравката копае с 180ГХ ( реално 175 ) , с клок на 393.7МХз копае с 200ГХ на 395вата ток от контакта, на 400МХз копае с 205ГХ на 420вата ток от контакта. Мравката може и да се направи да бачка на 1ГХ/ват, стига да разбираш от електроника, дали ще спре да копае и кога зависи от цената на биткойна. въпрос на лични сметки. от 9ти до 14ти са си 5дни с включени събота и неделя. както казах на митницата всеки случай е индивидуален дори за 2 пратки на един и същи човек. ако познавате митничари мове и всеки път да е еднакво когато ходите в тяхната смяна.
kazetech
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Фев 2014, 15:49

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот ZAX » 16 Апр 2014, 10:30

Абе, кога ще спрете да смятате толкова погрешно за техника купена с BTC как щяла да се избие в друга валута, не мога да разбера?!

Купил си я за 0.9 и ти се е избила когато е изкопала 0.9 а не когато е изкопала коини които си продал за еди колко си лева, а когато си изкопал коини които си продал за еди колко си BTC. Какво значи избих се защото се е вдигнал курсът?!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот kazetech » 16 Апр 2014, 16:21

защото си ги смятам за мен си в пари, на 620лв. коина съм си я взел , 0.9 ми е 550лв. значи дори да продам 0.1 БТЦ за 550лв. съм си избил парите. то и апартаментите като си го купиш ти е сметнат в евро, обръщаш ги в левове в деня на сделката, но ако го пускаш под наем си го избиваш в левове. живеем в България. и дори и мръсните чорапи си имат цена. кой как си смята печалбата си е за него си. пък ако пак стане 100$ койна ще ти е избит ли с 0.9 + 0.2 за разноски и захранвания за момента. то по същата причина и техника вкъщи да копае без електромер отделен да си смята тока не може да има щото някой друг ще го плаща. И какво излиза, мравките до края на годината на тази цена няма да си плащат тока. На 2 бона ще си търсят хората обратно хексовете. Риск печели, риск губи.
kazetech
 
Мнения: 31
Регистриран на: 25 Фев 2014, 15:49

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот farmdve » 16 Апр 2014, 17:01

ZAX написа:Абе, кога ще спрете да смятате толкова погрешно за техника купена с BTC как щяла да се избие в друга валута, не мога да разбера?!

Купил си я за 0.9 и ти се е избила когато е изкопала 0.9 а не когато е изкопала коини които си продал за еди колко си лева, а когато си изкопал коини които си продал за еди колко си BTC. Какво значи избих се защото се е вдигнал курсът?!

Тук съм съгласен със закса, ако платиш 0.893бтц, толкова трябва да вземеш(+ там монети за ддс-то и други разходи). Пък ако ще и 200 долара да е една монета. Вече сами ще прецените дали ви е изгодно с тока и т.н.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Внос на Мравка от китай

Мнениеот jkminkov » 17 Апр 2014, 01:52

ако сметката е в долари ще е още по-калпава, разчиташ че цената на която ще продадеш всичките изкопани койни ще е най-малко $700/бр.,

та, купил си Х.ХХ койни за $500, момента когато тока е на кантар/от линка на 99ufo99/ е септември 2014, тогава ще си на +$90, но ако просто си беше купил койни за $500 и ги продадеш на $700, то тогава ще си на +$200, а не само на +$90...

p.s. ако продължиш да копаш след септември, то все едно си купуваш койни, но на цена по-висока от пазарната($700/бр.)
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Следваща

Назад към Лафеджийница

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Sevo, viniamin