Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот AJB » 08 Фев 2021, 16:11

Броени дни след като Мъск бе "покръстен" и сложи в биото си в Туитър "#Bitcoin" вече имаме официално потвърждение - Тесла обича Биткойн! Според доклад, подаден от Тесла до SEC, още през януари компанията е закупила биткойни на стойност 1.5 млрд. долара. Тесла заявява още, че предстои въвеждането на биткойн като разплащателно средство при покупка на автомобил.

Ето Ви я причината за днешния скок в цената. xD Както каза Мъск, "исторически погледнато, това бе неизбежно".

Изображение

Самият бизнесмен още през декември намекна, че приемането на биткойни в бъдеще може да стане възможно. С публикуването на доклада новината бе официално потвърдена, макар годишният доклад на Тесла да не уточнява "кога" точно ще можем да си купим електромобил с криптовалута. Поне знаем, че ще можем да го направим в съседна Румъния, тъй като наскоро компанията отвори офис в Букурещ. (Сигурно Илон ни чете форума и знае, че тука плуват големи риби :lol: )
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 170
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот Ragna » 08 Фев 2021, 17:11

За колко ли сатошита ще се пътува до Марс? :think:
Ragna
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Юли 2016, 12:18

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот 2GOOD » 08 Фев 2021, 17:53

Ragna написа:За колко ли сатошита ще се пътува до Марс? :think:


Аз пък си мислех, чисто технически блокчейн веригата с колко часа ще е назад обновяването и на Марс. Реално ако там си купиш марсианската версия на Тесла, дали трябва да чакаш в магазина 1 час да се обнови и потвърди транзакцията в земния блокчейн xD
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот guBaHe » 08 Фев 2021, 18:38

2GOOD написа:
Ragna написа:За колко ли сатошита ще се пътува до Марс? :think:


Аз пък си мислех, чисто технически блокчейн веригата с колко часа ще е назад обновяването и на Марс. Реално ако там си купиш марсианската версия на Тесла, дали трябва да чакаш в магазина 1 час да се обнови и потвърди транзакцията в земния блокчейн xD


На практика, според мен, чисто технически ще е невъзможно, да се поддържа нещо от рода на блокчейн на друга планета, тъй като се променя всяка секунда. Интернет TCP протокола изисква потвърждение на всеки получен пакет, а при положение, че светлината пътува от Земята до Марс малко над 3 минути става мисия невъзможна да се следят неща, случващи се в реално време.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот 2GOOD » 08 Фев 2021, 18:46

guBaHe написа:
2GOOD написа:
Ragna написа:За колко ли сатошита ще се пътува до Марс? :think:


Аз пък си мислех, чисто технически блокчейн веригата с колко часа ще е назад обновяването и на Марс. Реално ако там си купиш марсианската версия на Тесла, дали трябва да чакаш в магазина 1 час да се обнови и потвърди транзакцията в земния блокчейн xD


На практика, според мен, чисто технически ще е невъзможно, да се поддържа нещо от рода на блокчейн на друга планета, тъй като се променя всяка секунда. Интернет TCP протокола изисква потвърждение на всеки получен пакет, а при положение, че светлината пътува от Земята до Марс малко над 3 минути става мисия невъзможна да се следят неща, случващи се в реално време.


В реално време - НЕ, но щом с Кюриосити си комуникираха успешно, мисля, че и един биткойн ще минава без проблеми :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот gorgar » 09 Фев 2021, 00:27

С квантова комуникация, която е мигновена ще може!
gorgar
Доцент
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Яну 2014, 15:44

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот 2GOOD » 09 Фев 2021, 00:46

gorgar написа:С квантова комуникация, която е мигновена ще може!


Изображение
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот jamesdavidso » 10 Фев 2021, 00:13

2GOOD написа:
Ragna написа:За колко ли сатошита ще се пътува до Марс? :think:


Аз пък си мислех, чисто технически блокчейн веригата с колко часа ще е назад обновяването и на Марс. Реално ако там си купиш марсианската версия на Тесла, дали трябва да чакаш в магазина 1 час да се обнови и потвърди транзакцията в земния блокчейн xD


За 10 минути на блок спокойно ще може да се пазарува с BTC в почти цялата слънчева система. Говорете ми после, че Сатоши не го е измислил добре. :mrgreen:
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот AJB » 24 Мар 2021, 10:29

Официално вече можете да си купите Тесла с биткойни. Не е Ламбо, но все пак е нещо xD

Мъск, както обикновено, обяви новините в Twitter, като допълни, че биткойните нямало да се обръщат във фиатни пари. Тесла няма да използва външен партньор. Директно ще си трупа биткойни.

Засега опцията е валидна само за САЩ, но по-късно през годината щяла да бъде пусната и за останалата част от света.

П.С. Искаше ми се да започна поста с БИИИП-БИИИП, ама с тези нови технологии не съм сигурна как звучи на Тесла бибитката. :lol:
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 170
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: Тесла на Мъск е закупила биткойни за 1.5 млрд. долара

Мнениеот ekrem » 24 Мар 2021, 12:51

AJB написа:П.С. Искаше ми се да започна поста с БИИИП-БИИИП, ама с тези нови технологии не съм сигурна как звучи на Тесла бибитката. :lol:


БИИИТ-БИИИТ
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Следваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin