Глобални Тенденции

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот futureworld » 06 Фев 2022, 02:13

qbadabaduuu написа:
futureworld написа:
qbadabaduuu написа:
futureworld написа:Е, аз пък имам съзнателни спомени та сега се забавлявам само с мисълта :)
Обаче мога да ти предложа да поживееш в Рашастан, горе-долу ще ти се наместят и представите - и акъла. Пък и ще ти светне що при удобен случай бягат хората оттам, вместо в обратната посока.


Аз не искам нито в Русия, нито в САЩ да живея... но и не искам някой да ни въвлича във война.
Ако си толкова голям идеолог отиди в Донбас и смачкай робите на Путин.
Но да влизаме във война, в която първите избягали ще са американците - не благодаря.

И ти толкова ли нищо не научи за последния век и как САЩ водят войните си?


Айде опорката че някой те въвлича във война :) Това и се е случвало вече на България точно веднъж - дали ще се сетиш кога, хайде да ти припомня - когато червените азиатски скакалци цъфнаха неканени на границата на неутрална България в края на ВСВ, окупираха я и я накараха да воюва, докато плюскаха и поркаха за нейна сметка.

Я иди да те инструктират пак - САЩ цветни революции ли предлагат, войни ли водят и т.н. :) А мен не ме мисли, достатъчно ми е че руплата каталяса отново - това ги мори червенухите далеч по-добре, отколкото някой да си жертва здравето и живота да ги убеждава че са пълно капо. Даже ще им съдействам да се отърват от ненужната им собственост по бреговете на Средиземно море :)


Виетнам-Ирак-Сърбия-Афганистан-Ирак-Либия-Сирия... не бе не са водили войни САЩ :lol:
БГ военните в Ирак, в чия война загинаха?
абе направо с кеф отидеш в демократизираните от САЩ страни :lol:

ВСВ... добрите американци и англичани, които мятаха кукли бомби и бомбандираха София без да има никакъв смисъл са ОК нали...

а да забравих щом не подкрепям действията на САЩ съм русофил нали :lol: :lol: :lol:


Ц, ти сам си каза - нямаш идея от живковото време :) И понеже живееш в ЕС държава, членка на НАТО - логично
като джафкаш срещу политиките на НАТО - значи просто си нихилист.
За ВСВ Антантата да мята бомби по държава от Оста ненормално ли ти се струва? Аз друго питам - кой нахлува и окупира държава, обявила неутралитет? И кой я кара да воюва след това? Е те тоя същия сега се опитва да изкара част от Украйна негова собственост :) Същия, дето наричаше до последно и България "Задунайска губерния". А че си объркано русофилче стана ясно точно от призива ти към мен да съм идел в Донбас. Явно не си даваш сметка, че при една мобилизация и ти ще идеш в Донбас на война с Рашастан :) И никой няма да те пита.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот qbadabaduuu » 06 Фев 2022, 02:23

кой окупира гуантанамо и отказва да го напусне :D

кой води тези войни Виетнам-Ирак-Сърбия-Афганистан-Ирак-Либия-Сирия и защо?

Кой искаше да разпокъса България след ВСВ?
Защо България като губеща страна във ВСВ увеличава територията си?

И кой след ВСВ ни продаде на СССР?
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот futureworld » 06 Фев 2022, 13:45

qbadabaduuu написа:кой окупира гуантанамо и отказва да го напусне :D

кой води тези войни Виетнам-Ирак-Сърбия-Афганистан-Ирак-Либия-Сирия и защо?

Кой искаше да разпокъса България след ВСВ?
Защо България като губеща страна във ВСВ увеличава територията си?

И кой след ВСВ ни продаде на СССР?


А вие що биете негрите? :)

Може да видиш и кой пречеше на Съединението, кого отупахме в Добруджа, от кого защитавахме Балчик...

Погледни последното изречение по-горе в предния ми постинг и го осъзнай :) Помисли пак над предложението да идеш някъде в Коми да бачкаш, може да се чувстваш по-добре :)
Тъй като сам писа, че си млад за ония времена - е, тогава ни стреляха в гръб ако искахме да напуснем страната - и имаше ИЗХОДНИ ВИЗИ! Горе-долу като в затвор, такъв си и беше. Е, избирай :)
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот qbadabaduuu » 06 Фев 2022, 13:54

Зарежи няма смисъл...
Каквото и да питам винаги се обръщат нещата как е било преди 40-50г :lol:

Не ме интересува как е било в Русия или САЩ, или пък как е сега.
Учудва ме това че ти продължаваш да не виждаш проблем във външната политика на САЩ :lol:
След като са толкова прави и постоянно ме пращаш в Русия ти в коя демократизирана от САЩ страна ще отидеш да живееш и работиш :lol:
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот jkminkov » 06 Фев 2022, 13:57

и двамата сте българофоби, след 1913, България НЯМА суверенни решения в геополитически план, нещо-фил <=> българофоб.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот futureworld » 06 Фев 2022, 14:39

jkminkov написа:и двамата сте българофоби, след 1913, България НЯМА суверенни решения в геополитически план, нещо-фил <=> българофоб.


Не можем да възкресим Стамболова :) Инак мъж на място, макар и малко грубичко е пипал...
Аз не съм българофоб, просто сравнявам двата варианта и предпочитам по-цивилизования.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот futureworld » 06 Фев 2022, 14:44

qbadabaduuu написа:Зарежи няма смисъл...
Каквото и да питам винаги се обръщат нещата как е било преди 40-50г :lol:

Не ме интересува как е било в Русия или САЩ, или пък как е сега.
Учудва ме това че ти продължаваш да не виждаш проблем във външната политика на САЩ :lol:
След като са толкова прави и постоянно ме пращаш в Русия ти в коя демократизирана от САЩ страна ще отидеш да живееш и работиш :lol:


Било е само преди 30 години. Опа, "прехода" дето още продължава, защото някои имате къса памет :)
Външната политика на САЩ води до тотална хегемония, което прави войните в един момент невъзможни - определено не виждам проблема, така е. Всеки си гледа интереса и го приемам за нормално, може да изглежда странно само на някой, дето чака друг да му даде, да го освободи и т.н. популярни лафове от ерата "Дайте да дадем!" :)

Аз си живея и работя в демокрация и в момента, затова и не приемам като алтернатива тоталитаризма обратно.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот jkminkov » 06 Фев 2022, 15:34

сащ вече са тоталитарна държава, не знам защо не го виждаш...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот futureworld » 06 Фев 2022, 16:51

jkminkov написа:сащ вече са тоталитарна държава, не знам защо не го виждаш...

Самия факт за импийчмънт на президента го оборва ;)

Подвежда те превръщането им с супер-сила след ВСВ, световният полицай. Е, идеална държава няма - и светът не е идеален.

Апропо, по темата ей-тоя линк е интересен :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Superpower
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: Глобални Тенденции

Мнениеот qbadabaduuu » 06 Фев 2022, 18:19

Значи утре ако САЩ кажат нападате Русия ти нападаш щото така е демократично и цивилизацията така е решила :lol:

този канал гледал ли си ги?
вероятно Путин е виновен :D

https://www.youtube.com/channel/UCOuf_k ... w/featured
qbadabaduuu
 
Мнения: 442
Регистриран на: 18 Сеп 2020, 01:16

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Sando_83, Spenchoni, viniamin