Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 23 Дек 2019, 15:29

Здравейте,

На този етап картата не работи на нито един реален POS терминал в България, както и на банкомати в страната.

До момента съм успявал да я използвам само в интернет. В очакване съм от 10 дни да ми отговроят от съпорта на Coinbase защо не мога да ползвам картата на реален POS терминал, както и да тегля пари от ATM в България.

Весело посрещане на новата 2020 година на всички!
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 07 Яну 2020, 12:31

Здравейте Крипто Колежки и Колеги,

Честита Нова Година! С пожелание да ви се умножат крипто валутите, които имате и като брой и като цена за единица ;)

Най-накрая на 6.01.2020 от Coinbase ми отговориха, че вече всичко е наред и оправено.

Оказаха се прави. Вече картата им работи на банкомат, POS терминали в магазините и онлайн. Еквивалента на изтеглената сума в крипто единици е оправен също. Взема толкова, колкото е сумата, която е изтеглена, а не както в началото двойна. Тъй като има 2 вида POS терминали не съм сигурен дали тези, които само оторизират транзакциите и реално се теглят 1 път дневно (или седмично) няма да бъде задържана отново по-висока цена, но до момента на POS в БИЛА и още 1,2 места няма проблем. При плащане през PayPal също се взема реалната сума в крипто валута, а не двойна, както беше при Aliexpress. Когато пробвам картата пак там ще видя дали отново ще задържат по-висока стойност докато реално мине settlement на POS транзакцията. Картата работи и на POS терминалите на ски лифтовете в Боровец ;)

Ами в момента мога да кажа, че са им добри картите. Сумите си ги вземат на база техните курсове към евро, които са почти колкото са курсовете в Bitstamp.

Хайде успех на всички през годината :)
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот 2GOOD » 07 Яну 2020, 15:56

MadMan написа:Здравейте Крипто Колежки и Колеги,

Честита Нова Година! С пожелание да ви се умножат крипто валутите, които имате и като брой и като цена за единица ;)

Най-накрая на 6.01.2020 от Coinbase ми отговориха, че вече всичко е наред и оправено.

Оказаха се прави. Вече картата им работи на банкомат, POS терминали в магазините и онлайн. Еквивалента на изтеглената сума в крипто единици е оправен също. Взема толкова, колкото е сумата, която е изтеглена, а не както в началото двойна. Тъй като има 2 вида POS терминали не съм сигурен дали тези, които само оторизират транзакциите и реално се теглят 1 път дневно (или седмично) няма да бъде задържана отново по-висока цена, но до момента на POS в БИЛА и още 1,2 места няма проблем. При плащане през PayPal също се взема реалната сума в крипто валута, а не двойна, както беше при Aliexpress. Когато пробвам картата пак там ще видя дали отново ще задържат по-висока стойност докато реално мине settlement на POS транзакцията. Картата работи и на POS терминалите на ски лифтовете в Боровец ;)

Ами в момента мога да кажа, че са им добри картите. Сумите си ги вземат на база техните курсове към евро, които са почти колкото са курсовете в Bitstamp.

Хайде успех на всички през годината :)


Това са отлични новини. Честита да ни е новата годината :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 23 Яну 2020, 23:59

Здравейте :)

На този етап нямам оплаквания. Дори сметнах курса по-който изчисляват сумите в лева и да ви кажа курса при теглене или плащане за 1 евро = 1.9565 лв. Към него добавят такса за крипто валутата и в зависимост каква валута използвате таксата ще ви е различна. Но ще ви дам пример: при изтеглени 100 лв от банкомат, курса към евро ми дойде 1.92 лв за 1 евро

Общо взето е доста по-добро от другата карта, която ползвах до сега :) Там освен, че при депозит ми вземаха заради обмяната и курса идваше 1.906 лв за 1 евро. Така, че мога да кажа, че ви я препоръчвам :)

И тъй като ви дадох доста инфо ако някой все още няма карта може да изкараме по някой леф заедно. Програмата им за покана на хора казва следното: Invite a friend to Coinbase and you'll both get €9.04

За това за всеки, които все още няма регистрация там и има желание може да се възползваме от офертата заедно чрез: https://www.coinbase.com/join/drusev_5hhaHg

Ако вече имате със здраве да си ги ползвате :)
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Предишна

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin