Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот AJB » 12 Апр 2019, 10:41

Британците може и да се чудят искат ли да са в Европа или не, обаче явно са сигурни, че искат да са в крипто. Вече си имат и истинска криптовалутна дебитна карта, която според Coinbase, които реализират проекта, може да се използва за разплащане в търговски обекти или теглене от обикновен банкомат.

Изображение

Coinbase Card е колаборация между американската борса и Visa. Картата позволява безконтактно плащане и върви с мобилно приложение за управление на криптовалутите, притежавани от собственика. Той (или тя - да бъдем малко политически коректни :D ) може да посочи портфейл, от който картата да тегли криптовалута, която се конвертира в момента на плащане или теглене във фиат.

Сдобиването с такава карта се случва през мобилното приложение. Заявката дава възможност потребителят първоначално да използва виртуална безконтактна карта, докато получи по пощата и пластиката. Засега обаче криптодебитни карти ще развяват насам-натам само в Обединеното кралство. Очаква се обаче сините пластики да плъзнат скоро и из Европа.
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 170
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот kmetax » 12 Апр 2019, 22:13

Същото имат Британските Wirex (GBP USD EUR) и немците Bitwala EUR.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот knj » 15 Апр 2019, 22:35

:dance:
Последна промяна knj на 30 Апр 2023, 22:15, променена общо 1 път
knj
 
Мнения: 118
Регистриран на: 17 Сеп 2017, 09:35

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 09 Дек 2019, 12:55

Вече може да си вземете карта от Coinbase за България :)

Доста е удобна и може да си я паузирате/замразите по всяко време и да си я пуснете, когато ще я използвате. Също може да си изберете от коя крипто валута да ви тегли парите ако имате повече от една :)
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот silence » 09 Дек 2019, 14:47

MadMan написа:Вече може да си вземете карта от Coinbase за България :)

Доста е удобна и може да си я паузирате/замразите по всяко време и да си я пуснете, когато ще я използвате. Също може да си изберете от коя крипто валута да ви тегли парите ако имате повече от една :)


Ако я ползваш, би ли споделил какви са таксите и други подробности които са ти направил впечатление
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот gekon12 » 09 Дек 2019, 15:23

https://support.coinbase.com/customer/p ... e-card-faq

Тук хората са описали такси и т.н. Само не разбрах , как ти я пращат , какво плащаш , къде го плащаш?
gekon12
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Дек 2017, 23:50

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 09 Дек 2019, 17:59

gekon12 написа:https://support.coinbase.com/customer/portal/articles/2969910-coinbase-card-faq

Тук хората са описали такси и т.н. Само не разбрах , как ти я пращат , какво плащаш , къде го плащаш?


Плаща се само за издаването на картата, сума от 4.95 евро.
Парите ги вземат от Coinbase Wallet акаунт, в който имате някаква крипто валута. BTC ETH или друга
Изпраща се до адрес в България по обикновена поща. Не знам да имат опция за куриер, но не пречи да се пита. Отговарят доста бързо.
Моята я поръчах на 14.11 и на 9.12 я видях в пощата. Но имаше доста почивни дни за този период, но като ориентир да го знаете :)
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 09 Дек 2019, 18:08

silence написа:
MadMan написа:Вече може да си вземете карта от Coinbase за България :)

Доста е удобна и може да си я паузирате/замразите по всяко време и да си я пуснете, когато ще я използвате. Също може да си изберете от коя крипто валута да ви тегли парите ако имате повече от една :)


Ако я ползваш, би ли споделил какви са таксите и други подробности които са ти направил впечатление


Още не съм, но тези дни мисля да я използвам и ще пиша пак.
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 10 Дек 2019, 12:28

Изчакайте малко, че може да се окаже голяма греда тази карта!

Преди малко си поръчах нещо с нея от Aliexpress и както сумата беше 11.80 евро гледам, че са ми взели еквивалента в btc = 24.39 евро

Като ми отговорят от съпорта ще ви пиша пак :)
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Re: Coinbase пусна дебитна карта за разплащане с крипто

Мнениеот MadMan » 12 Дек 2019, 21:52

Все още не са отговорили от съпорта, но върнаха надвзетите суми.

Ще я пробвам още няколко пъти до края на годината и началото на новата година ще ви пиша дали все още вземат двойно или вече са Ок :)

Весели празници на всички!
MadMan
 
Мнения: 18
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 13:49

Следваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Dog, George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin