ГДБОП с нов криптоудар

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот AJB » 26 Ное 2018, 13:17

Криптопортфейлът на българските власти рязко набъбна. На 22 ноември от ГДБОП са иззели нови около 5 млн. лева (3 млн. долара) в крипто, в рамките на специализирана операция срещу компютърни измами и незаконно придобиване на криптовалута.

Изображение

За момента нито прокуратурата, нито МВР уточняват каква точно е иззетата валута. Според оскъдното обявление на двете институции, става дума за високотехтологична операция за присвояване. Задържани са трима души, двама са в ареста, третият го пускат под гаранция. Очакваме подробности по случая да излязат в медиите през следващите няколко дни.

Аз междувременно да си напомня, че след конфискуваните през май 2017-а биткойни България влезе в класация за биткойн богатство под номер 2. Кой знае... Може изведнъж да се окажем N1!
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 170
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот silence » 26 Ное 2018, 17:49

AJB написа:Аз междувременно да си напомня, че след конфискуваните през май 2017-а биткойни България влезе в класация за биткойн богатство под номер 2. Кой знае... Може изведнъж да се окажем N1!


А правителството си мълчи, такива са мишки..., може вече да са ги продали и изяли кой ги знае..., а дали има начин да се поиска инфомация за конфискуваните монети и да се разбере какво се е случило с тях
silence
 
Мнения: 106
Регистриран на: 11 Яну 2014, 21:45

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот BAUAR » 26 Ное 2018, 17:52

Аз до колкото знам не знаели ключовете за тези конфискувани wallet-и. Но дали е вярно, идея си нямам :)
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот steffo » 26 Ное 2018, 19:07

dell
Последна промяна steffo на 23 Мар 2021, 09:22, променена общо 1 път
steffo
 
Мнения: 89
Регистриран на: 27 Юли 2014, 18:35

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот 2GOOD » 27 Ное 2018, 11:55

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот Herzog » 27 Ное 2018, 12:20

2GOOD написа:https://www.bnt.bg/bg/a/izmami-s-kriptovaluta?fbclid=IwAR0uruEGDBQ1z9LrGss3ckGGKcuprn9z5KIT_HcgJ-cy3fbUmscn1CPtaDY


Тоя па "експерт"............ как ми нахока Монерото! :)
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот kmetax » 27 Ное 2018, 16:18

Как може да се каже или вярва на такава глупост? Днес един приятел -добър адвакат ми обяснява, че имал един биткоин(истински) на монета- клиенти му го подарили от Русия. Такъв човек да вяврва, ама ние...
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот superlud » 27 Ное 2018, 18:00

Каквото БНТ такъв му и експерта. Сигурен съм, че поне 90% от жертвите на измамите не са знаели въобще за съществуването на криптовалута. Ако са верни писанията че са получили сигнала от преди 5 месеца най - вероятно това е от един опит за измама на човек от Кричим. Тогава бяха направили поръчка за покупка на биткойн през Изипей в криптобанк а човека мислеше че капарира голф. Беше точно юни месец т.е. преди 5 месеца и човека каза, че е изпратил информацията на негов познат в ГДБОП. Много се надявам да са същите боклуци единия от които искаше да ходи при майка ми та ако успея да го барна да му помогна да стигне по-бързо. А другия се надявам да е този в тази тема https://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=14&t=5185#p58229
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот 2GOOD » 27 Ное 2018, 18:10

superlud написа:Каквото БНТ такъв му и експерта. Сигурен съм, че поне 90% от жертвите на измамите не са знаели въобще за съществуването на криптовалута. Ако са верни писанията че са получили сигнала от преди 5 месеца най - вероятно това е от един опит за измама на човек от Кричим. Тогава бяха направили поръчка за покупка на биткойн през Изипей в криптобанк а човека мислеше че капарира голф. Беше точно юни месец т.е. преди 5 месеца и човека каза, че е изпратил информацията на негов познат в ГДБОП. Много се надявам да са същите боклуци единия от които искаше да ходи при майка ми та ако успея да го барна да му помогна да стигне по-бързо. А другия се надявам да е този в тази тема https://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=14&t=5185#p58229


Не, тези си капаро на автомобил, почивка са дребни, тук най-вероятно става дума за по-сериозен удар ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ГДБОП с нов криптоудар

Мнениеот superlud » 27 Ное 2018, 18:36

Е просто са тръгнали след тях от дребния удар. А и дребните удари бяха 7 за половин месец само през cryptobank. Малко по късно бяха хакнали парнтньорска каса на Изипей в симитли и там бяха направили поръчки за около 0.8 БТЦ и сигурно са чопнали и лева директно. За това съм сигурен защото имаше съвпадения на IP адресите от поръките за измамите с колите и тези от симитлийската история. Същите пращаха и мейли заразени с макровирус за измислените награди от името на cryptobank, rgcoins и jarcomputer. Нямам достатъчно инфо но мисля, че е тяхно дело и изгарянето на cix.bg и там става въпрос за около 45000 лв. Друг е въпроса, че според мен ГДБОП за сложили една нула повече за тежест на новината. Но по мой сметки може да са отмъкнали около 300000 лв. поне за тези удари които знам.
superlud
 
Мнения: 36
Регистриран на: 01 Юни 2016, 23:13


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin