BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Мнениеот danisapfirov » 17 Ное 2018, 08:13

Знаете LN на BTC-то е изцяло софтуерна концепция. Чрез този втори слой BTC-то ще се опита да направи разплащанията бързи и евтини.
Покрай тези дискусии какво да се прави има и други предложения.

Гледах едно видео на Dr. Graig Write и макар, да не каза много технически неща каза една семпла идея, която ми се струва революционна.
Той иска да вкара децентрализацията в TCP/IP протокола и рутерите да вършат това, което в момента мрежите правят софтуерно чрез допълнителен слой.

Не съм му фен, но това ме впечатли и мисля това си заслужава вниманието и да бъде разработено. Ако се реализира идеята софтуерните решения свързани с рутирането и сигурността на мрежата ще срещнат сериозен конкурент. До колкото знам всеки възел на PoW/PoS мрежа има възли, където се указва с кого да се свързва и това е уязвимост. При Radix това се прави като постоянно се сменят възлите за да няма уязвимост, но в началото винаги има указани няколко адреси за комуникация.

Също при Satoshi Vision концепцията мииньорите остават като ключово звено в системата и влиянието им дори ще нарастне. Накратко това е нещо много просто, което ми се струва заслужава да се разработи.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Мнениеот BAUAR » 22 Ное 2018, 00:46

И сега в общи линии, който има BCH е преебан ли :) Щото имам закътано малко количество ... Но с тези два полюса и две валути всичко май замина по дяволите, нали?
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Мнениеот danisapfirov » 22 Ное 2018, 08:13

И това е проблема.
Един форк и войната, която се разрази показа, че ако има неразбирателство, то трябва да се решава според правила, които не
ощетяват инвеститорите. Но това вече е в зоната на споразумения, които всяка мрежа трябва да обяви като принципи
за това ако се стигне до там как ще се процедира за да се защитят потребителите.

Нарушиха се основни принципи и единия е от тях за запазването на стойността който и да си и където и да си.
Някои борси обявиха, че ще участват в деленето, а други не - неравно третиране на койните.

От всичко това пострада дребния инвеститор, който вярва в децентрализацията, запазването на стойността и универсалната
употреба на койните.

На всяка мрежа може да се гледа на потенциална бомба, която ако не се ръководи от
принципи определени от хората предварително и позволи на големите да се борят за надмощие
последствията могат да бъдат катастрофални.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Мнениеот BAUAR » 22 Ное 2018, 08:19

Да, така е danisapfirov. Много си прав ... ЗА съжаление явно това ще се случва и в бъдеще и с други валути, не дай си боже.
Но по принцип какво ще ме посъветвате. Да продам, и в коя борса? Или да ги пазя? И в коя валута да ги обърна.
Аватар
BAUAR
 
Мнения: 160
Регистриран на: 16 Юли 2014, 11:39

Re: BCH battle front /BitcoinABC vs. BitcoinSV/ Fork

Мнениеот danisapfirov » 22 Ное 2018, 09:23

Според мен не е добре да се дават конкретни съвети, защото ако сделката не се окаже удачна отношенията страдат.
Най-добре сам прецени рисковете ако продължаваш да държиш BCH.

На твое място бих проучил дали ще продължи поддръжката
на BCH и кои хора с какви идеи го поддържат и ако съм доволен бих задържал така.

В другия случай, ако се окаже че проекта върви към изоставяне и енергията по разработката се прехвърля в друга посока, виж борса в която да ги прехвърлиш като си набележиш нещо друго за покупка.

Това в най-общи линии, в конкретика не бих искал да навлизам, защото не знам какво може да стане за да гарантирам печалба. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Предишна

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin