IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот danisapfirov » 10 Юли 2018, 13:33

IOTA, една от най-популярните мрежи небазирана на блокверижна технология не успява да реши проблема с високата скорост на транзакциите и се отказва от идеята за децентрализация търсейки централизирано решение.
С отказа от търсене на децентрализиране IOTA става валута подобна на Ripple, Dash и останалите предлагащи централизираност поради невъзможност да решат трилемата - скорост, анонимност, децентрализация.


Според известната трилема в компютърната индустрия свързана с мрежовата обработка на данните, от трите - скорост, анонимност и децентрализация може да имате само двете, но не и трите едновременно.
За да повиши скоростта на транзакциите IOTA тръгва към отказ от децентрализация вместо да се откаже от анонимността. С тази си стъпка тя се доближава до централизираните мрежи и отдалечава от криптомрежите, които акцентират върху идеята за децентрализация.
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот emmobg » 10 Юли 2018, 18:34

danisapfirov написа:IOTA, една от най-популярните мрежи
:shock:
С отказа от търсене на децентрализиране IOTA става валута подобна на Ripple
-тук добре , но тук
Dash и останалите предлагащи централизираност поради невъзможност да решат трилемата - скорост, анонимност, децентрализация.
:doh:


Според известната трилема в компютърната индустрия свързана с мрежовата обработка на данните, от трите - скорост, анонимност и децентрализация може да имате само двете, но не и трите едновременно.
Колко си сигурен ?
За да повиши скоростта на транзакциите IOTA тръгва към отказ от децентрализация вместо да се откаже от анонимността.
Вече има on-chain работещи мрежи от онези лошите и т.нар. от теб "централизирани"-май не става ясно какво точно е определението по въпроса и от там май идва всеобщото объркване, но в общи линии е според на кой както му изнася
С тази си стъпка тя се доближава до централизираните мрежи и отдалечава от криптомрежите, които акцентират върху идеята за децентрализация.

Общо взето нищо ново не споделяш. Като цяло поста ти е по-скоро :character-kermit: . Доста объркан ми изглеждаш като човек, който има нужда от :confusion-helpsign:

ps.Сега разбрах на къде вървят нещата, да се насочим към R@d|k$ ли е решението ти ? :confusion-confused:
Последна промяна emmobg на 10 Юли 2018, 18:46, променена общо 1 път
emmobg
 

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот greo » 10 Юли 2018, 20:35

мащабируемостта

:roll: :naughty: :snooty: :think:
Аватар
greo
 
Мнения: 488
Регистриран на: 08 Окт 2013, 19:56

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот danisapfirov » 11 Юли 2018, 11:27

@Greo мащабируемост е българската дума за scalability
https://en.wikipedia.org/wiki/Scalability
А относно трилемата - анонимност, мащабируемост и децентрализираност това е основния проблем на децентрализираната обработка
https://medium.com/loom-network/scalabi ... 60a88e46c0
https://www.coindesk.com/lightning-netw ... -trilemma/
http://trilema.com/2015/the-actual-stat ... n-network/

И вече не толкова сериозно:
Относно правилната мрежа, мисля, че на всички е ясно, че тази със скорост 3 транзакции в секунда на основния слой е най-правилната. :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот emmobg » 12 Юли 2018, 07:56

danisapfirov написа:....

Успех в начинанието "колега". В крайна сметка всеки се познава най-добре и преценява кое е удачно според мирогледа му,нали? Та в тази връзка всеки сам преценява кой проект е правилен достатъчно мащабируем и децентрализиран и съответно рентабилен за неговата инвестиция(разбирай всякакъв вид средства ), в това число спестявания кредити(което аз лично не препоръчвам на хора с не висока финансова култура-без да искам да обидя/подценя някого). И към "новодошлите" колеги няколко елементарни съвета, който мисля и по-старите във форума не малко пъти са повтаряли: информирайте се;ЧЕТЕТЕ; не вземайте решения на база емоции или съвети на непознати от форума/Интернет и може би най-важното(което всички обикновено обичат някой друг да прави вместо тях) МИСЛЕТЕ и носете отговорността за решенията си персонално!
emmobg
 

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот svetli76 » 12 Юли 2018, 08:22

:clap:
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот danisapfirov » 12 Юли 2018, 15:36

emmobg написа:
danisapfirov написа:....

Успех в начинанието "колега". В крайна сметка всеки се познава най-добре и преценява кое е удачно според мирогледа му,нали? Та в тази връзка всеки сам преценява кой проект е правилен достатъчно мащабируем и децентрализиран и съответно рентабилен за неговата инвестиция(разбирай всякакъв вид средства ), в това число спестявания кредити(което аз лично не препоръчвам на хора с не висока финансова култура-без да искам да обидя/подценя някого). И към "новодошлите" колеги няколко елементарни съвета, който мисля и по-старите във форума не малко пъти са повтаряли: информирайте се;ЧЕТЕТЕ; не вземайте решения на база емоции или съвети на непознати от форума/Интернет и може би най-важното(което всички обикновено обичат някой друг да прави вместо тях) МИСЛЕТЕ и носете отговорността за решенията си персонално!


Не може всеки да преценява и оценката на всеки да е правилна.
Съветите когато не са конкретни нямат стойност.
"Здравейте келеши, Айде ще лягам, че съм нощна." :)
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот emmobg » 12 Юли 2018, 19:04

danisapfirov написа:Не може всеки да преценява и оценката на всеки да е правилна.
....
:shock:
Може би в такъв случай е объркал призванието и начина, по който да губи "реални" пари ???
@rossibg аз бях дотук, ти ако решиш продължи ама като гледам "диалога" е меко казано безсмислен :think:

ps.@dani сега видях че си активен от около 2 години, ами какво да ти кажа- доста влакове си отървал, а междинни спирки не липсваха през това време-изглежда ми по-логично бавнодвижещите се "влакове" да стигнат по-далеч и по-бързо от колкото още не пуснатите в движение такива. Това последното беше във връзка, че не всеки може да взема правилните решения та и аз да ти "помогна" в избора с насока.
Последна промяна emmobg на 12 Юли 2018, 19:10, променена общо 1 път
emmobg
 

Re: IOTA не може да реши мащабируемостта и се централизира

Мнениеот danisapfirov » 12 Юли 2018, 19:47

emmobg написа:
danisapfirov написа:Не може всеки да преценява и оценката на всеки да е правилна.
....
:shock:
Може би в такъв случай е объркал призванието и начина, по който да губи "реални" пари ???
@rossibg аз бях дотук, ти ако решиш продължи ама като гледам "диалога" е меко казано безсмислен :think:

ps.@dani сега видях че си активен от около 2 години, ами какво да ти кажа- доста влакове си отървал, а междинни спирки не липсваха през това време-изглежда ми по-логично бавнодвижещите се "влакове" да стигнат по-далеч и по-бързо от колкото още не пуснатите в движение такива. Това последното беше във връзка, че не всеки може да взема правилните решения та и аз да ти "помогна" в избора с насока.



Преди това бях във форума на Стамен. Там пишех основно за NXT и eMunie. eMunie е сегашния Radix. Мога да ви пусна разпечатки от екрана да видите как е изглеждал клиента преди време.

Тази разпечатка ми я изпрати един потребител, където се вижда и моя адрес с който участвам в мрежата. Кликнете върху името на постинга и ще излезе.
Прикачени файлове
78128lloyd.jpg
78128lloyd.jpg (432.47 KiB) Прегледано 2005 пъти
Аватар
danisapfirov
Radix Ambassador
 
Мнения: 1078
Регистриран на: 22 Авг 2016, 10:24


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin