MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Мнениеот 2GOOD » 12 Юни 2013, 03:24

С цел подобряване на сигурността от MtGox предлагат на избрани потребители купон за 100% отстъпка от поръчка на YubiKey. Купона е валиден до края на месец Юни. Ако сте сред избраните ще получите email с кода.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Мнениеот deforse » 28 Юни 2013, 15:19

Най-вероятно за потребителите с голям обем на exchange
1KADfjpiccXcgrd57CEbotiAg6adB3ungE
Аватар
deforse
 
Мнения: 40
Регистриран на: 14 Юни 2013, 15:50
Местоположение: Велико Търново

Re: MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Мнениеот georgebg » 29 Юли 2013, 16:12

В последно време и аз се замислям дали да си взема YubiKey , защото доста сайтове вече използват такъв тип логване , а и доколкто се запознах, наистина защитата е на ниво.
Дори NEO модела им има NFC чип , rfid чип (за съжаление Mifare, a аз имам 125кНz система) , и Оpen PGP smart card/PKI , но за съжаление не е PKC#11 съвместима и други ограничения, което засега означава че не мога да си кача qualified електронен подпис.
А всичко това би ми се искало да го имам на едно място :)...

и не на последно място, използвайки lastpass и signupshield настръхвам при възможността някой да си вземе наведнъж всичките ми пароли ;)

Та не знам - 25$ за обикновения не са много ... но никой досега не е споделял в БГ впечатления ..
georgebg
 
Мнения: 71
Регистриран на: 20 Юни 2013, 10:03
Местоположение: около Албена

Re: MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Мнениеот 2GOOD » 29 Юли 2013, 16:25

Не съм ползвал подобно, според мен 2 фактор е задължително, дали юби или прост гугъл пак върши работа.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: MtGox дават безплатни YubiKey устройства

Мнениеот dobo79 » 29 Юли 2013, 17:02

БГ впечатления:ЮБИ кея на МТГОКС го получих като подарък преди около половин година.Тогава също се раздаваха с цел повишаване на сигурността.Аз лично преди това също обмислях да си го закупя,но те ме изненадаха приятно преди да се реша.Пристигна след около 3-4 дни,като заплатих само някакви си 2 лв.някаква такса на пощата.
Когато го включих за първи път установих че вече ми е регистриран към акаунта ми в МТГОКС-а.
Използването му е в 2 позиции т.е. при логване се пише име и парола за сайта,след което,ако е регистриран ЮБ кей се изисква код от него.Този код се генерира при докосването на зоната,която е на самото у-во,но само за секунда.
Другото му предназначение е при winthdraw на средства от сайта.Тогава се изисква код,който се получава след натискането на ЮБ кей,но тогава трябва да се задържи около 3 секунди.
Това е общо взето.Засега не съм го използвал по второто предназначение,а само с първото-логване на борсата,понеже не ми е от любимите и засега не съм и ползвал услугите,но пък си я имам като резерва ако се случи нещо с останалите които ползвам(за пример може да посочим bitcoin-24).
Да добавя че ЮБ кея на МТГОКС е единствено и само за него и не може да се използва за други сайтове и борси.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, veznata, viniamin