Пореден стимул

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Пореден стимул

Мнениеот jamiemirror » 12 Фев 2018, 17:06

:arrow:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:35, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Пореден стимул

Мнениеот ixch » 12 Фев 2018, 18:30

Това, за което се отнася споразумението е сътрудничество за разкриване на банкова тайна, когато закона го изисква. Това не е същото, като отпадане на банкова тайна.

В момента си го има в пълна сила точно у нас и Германия и всъщност всички държави в ЕС и всички извън въпросния списък.

Тук се говори за борба срещу укриване на данъци чрез офшорки, което аз съм с две ръце ЗА. Банкова тайна продължава да си има, просто швейцарските банки няма да отказват на НАП да събират информация от тях по течаща ревизия.

Според мен това не е добре за развитието на крипто-валутите, защото означава, че престъпниците ще имат по-малко "стандартни" начини да укриват данъци и да перат пари, тоест ще използват повече крипто за тези цели, което е лошо за всички останали и може да предизвика ненужни регулации в крипто, от които да страдаме ние нормалните хора.

Представяте ли си да обявят за наказуемо да имаш необявен крипто, да си регистрираш адресите и стака в държавата и да те следят... и който не го прави да го считат за престъпление, уж с идеята да не се укриват данъци и да не се перат пари... Престъпниците ще продължат да го правят и няма да се регистрират, нали са престъпници. Дано не се отиде в тази посока, защото сериозно ще се наруши най-важната идея - поверителността.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: Пореден стимул

Мнениеот svett » 12 Фев 2018, 20:29

Тоест...поВреден стимул за развитието на крипто-валутите :mrgreen:

За разлика от Щатите и страните от Далечния Изток, Европа за щастие се отнася най-либерално към криптото (поне до момента), а специално в Германия не се дължи данък ако си продадете криптовалутата една година след придобиването й - така че, на немците надали им трябва някакъв още по-добър стимул.
svett
 
Мнения: 70
Регистриран на: 13 Юни 2017, 00:20


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron