Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути /отменен/

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути /отменен/

Мнениеот Selvaggia » 31 Яну 2018, 13:01

Фейсбук забранява и ще отстранява всички реклами на криптовалути, включително на биткойн и ICO (първоначално предлагане на монети).

През последните месеци инвестициите в реклама на криптовалути се увеличиха драстично, поради „скачането“ на цената на биткойн. В тази връзка се въвеждат нови правила за реклама в социалната мрежа.

От компанията обясниха, че това е опит да предпазят хората от реклама, която представя „финансови продукти и услуги, често свързвани със заблуждаващи или измамни практики“.

Изображение

Това означава, че дори рекламодателите със законен бизнес, няма да могат да промотират биткойн и други криптовалути, както и ICO за краткосрочни или бинарни опции.

Междувременно Американската комисия за търговията на пазарите за срочни стокови сделки (Commodity Futures Trading Commission - CFTC) изпрати призовки на Bitfinex - един от най-известните американски сайтове за търговия на биткойн, както и на Tether – криптовалута, свързана с долара, която често се използва за закупуване на биткойн.

След като Фейсбук обяви, че спира рекламата на криптовалути и американските власти започнаха да проучват големите онлайн стокови борси, цената на биткойн падна значително, достигайки до $9,810.

Опасенията от регулация нараснаха през последните седмици и това повлия негативно на търсенето на криптовалути.

В допълнение от Фейсбук заявиха, че насърчават потребителите сами да докладват за съдържание, което нарушава новите правила за реклама в социалната мрежа.

Ето и оригиналният текст на новата рекламна политика на медията: Блог пост на Фейсбук
Carpe diem ;)
Аватар
Selvaggia
Editor
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2015, 01:40
Местоположение: Rome

Re: Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути

Мнениеот CryptoInvest » 02 Фев 2018, 22:14

Не знам, но на мен още ми се показват реклами на ICO.... Очевидно имат ОТНОВО пропуски в скриптовете им.
CryptoInvest
 
Мнения: 46
Регистриран на: 22 Яну 2018, 18:11

Re: Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути

Мнениеот Selvaggia » 03 Фев 2018, 00:18

CryptoInvest написа:Не знам, но на мен още ми се показват реклами на ICO.... Очевидно имат ОТНОВО пропуски в скриптовете им.


Явно. И си го знаят. Неслучайно в официалното си изявление се обръщат към общността да докладва за реклама. :)
Carpe diem ;)
Аватар
Selvaggia
Editor
 
Мнения: 26
Регистриран на: 03 Мар 2015, 01:40
Местоположение: Rome

Re: Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути

Мнениеот AJB » 27 Юни 2018, 13:32

Иии, това беше!

Банът частично отпада. От Facebook обявиха, че започват нова редакция на правилника си и някои реклами на криптовалути ще бъдат приемани, но само след като рекламодателят бъде предварително одобрен.

Изображение

Желаещите да промоутват в социалната мрежа ще трябва да подават заявка, в която ще представят бизнеса си, лицензите и дейността си. Целта е да се отсеят реалните компании, предлагащи законни криптоуслуги, от схемите. Екипът ще следи и за отзиви и реакции от страна на потребителите.

Рекламите на ICO (първоначално предлагане на монети) остават забранени.
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 172
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17

Re: Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути

Мнениеот Tzvetelin » 29 Юни 2018, 10:21

В какво ли ще се състои това предварително одобрение...?
Аватар
Tzvetelin
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Май 2018, 12:54
Местоположение: Бургас

Re: Фейсбук забранява всички реклами на криптовалути /отмене

Мнениеот AJB » 10 Юли 2018, 12:34

Попълва се request form, в която се посочва вида на услугата, която ще се рекламира, уебсайт на организацията, прилагат се лицензите и сертификатите, изписва се физическия адрес и още и още информация, която най-вероятно се проверява първо автоматизирано и евентуално след това може да има follow-up от администратор. Накрая от FB пращат писмено позволение, ако клиентът е одобрен.
Аватар
AJB
Editor In Chief
 
Мнения: 172
Регистриран на: 11 Фев 2015, 23:17


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin