След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот Странник » 07 Ное 2013, 17:22

След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io.Препоръчва се на всички които копаят там да си теглят монетките възможно най-бързо.Желателно е да не държите BTC по борси,пулове или всякакви интернет портфейли.Съвсем явно е че хакерите все по-настървено обикалят подобни места.Бъдете особено внимателни с Java скриптове ъпдейтващи на вашия браузър информация.При необходимост от търговия правете превод,търгувайте и си обирайте печалбата по възможно най-бързия начин на вашия wallet на защитен комп,флашка защитени с парола. Поддържайте малки суми по борси или пулове които не привличат внимание.
Цялата статия и повече инфо тук:

http://www.coindesk.com/hackers-steal-bitcoins-inputs-io-wallet-service/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+CoinDesk+%28CoinDesk+-+The+Voice+of+Digital+Currency%29

Изображение
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот 2GOOD » 07 Ное 2013, 23:34

И а зпопаднах днес на сайта... много жалко наистина. Точно тези кражби толкова години ме държат далеч от идеята ми за басейн/борса и други. Ако някога направя нещо подобно то никакви койни няма да стоят в сайта или близо до него. И много важен урок за всички бивши, нстоящи и бъдещи притежатели на виртуалната крипто валута биткойн - не дръжте койни по разни сайтове, борси, басейни и т.н.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот ZAX » 07 Ное 2013, 23:36

Какво значи защитен комп?

Не че има как да имам подобен проблем, защото не мога да си позволя лукса да държа големи суми където и да било. Всичко продавам когато ми потрябват пари или съответно купувам непосредствено преди да ги употребя. Дори в портфейла ми не се задържат никакви коини, още по-малко по борси и пулове, макар да има места където дори можеш да ги депозираш с лихва уж...

Но все пак ми е интересно, ако имам един ден повечко коини, нали трябва да използвам интернет, за да ги изпратя на съответното тъй защитено място, от там нататък, дори тази машина, флашка или каквото и да било, седи офлайн освен кгоато правя преводи. Няма ли начин да се докопат и до такива портфейли въпреки всичко?

П.П. Подобна новина съм забелязал че е задължително да се отрази на курса. Какви са вашите прогнози?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот 2GOOD » 07 Ное 2013, 23:54

ZAX написа:П.П. Подобна новина съм забелязал че е задължително да се отрази на курса. Какви са вашите прогнози?


Днес освен тази, имаше още няколко негативни.. битминт затваря и т.н. и въпреки това биткойн е много силен !!!

Относно защитата, не случайно на първата страница на форума долу в ляво има едно малко банерче - първото нещо е добра антивирусна !!!
Иначе може да се позлва друг портфейл който позволоява офлайн плащане.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот ZAX » 08 Ное 2013, 00:02

Кое затваря? Какво имаш предвид с "битминт". Аз го свързвам с две неща: bitmit.net и bitminter.com, но и двете не искам да затварят :cry:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: След хакерска атака откраднати 4100 BTC от пул Inputs.io

Мнениеот 2GOOD » 08 Ное 2013, 01:23

ZAX написа:Кое затваря? Какво имаш предвид с "битминт". Аз го свързвам с две неща: bitmit.net и bitminter.com, но и двете не искам да затварят :cry:


Грешка на езика (клавиатурата) - Bitmit.com затварят в края на месеца или ще продадат сайта !!!
https://www.bitmit.net/en/delivered
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin