Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот 2GOOD » 12 Окт 2016, 17:31

Мой приятел се оплака, че са му откраднали не малка сума биткойни от онлайн портфейла на blockchain.info
Атаката е през фишинг сайт от гугъл реклама.

Изображение Изображение

Внимавайте при всяко влизане в сайта, пишете си адреса ръчно, проверявайте сертификата горе, добавете двоен фактор на авторизация (2FA), ползвайте надежден антивирусен софтуер, не съхранявайте паролата си в браузърите !!!

Това са само част от нещата, който трябва да се вземат под внимание.

Възможна е и по масирана DNS атака според последното им съобщение в Twitter
Blockchain on Twitter  DNS issue.png
Blockchain on Twitter DNS issue.png (27.54 KiB) Прегледано 7873 пъти


https://www.reddit.com/r/Bitcoin/commen ... _hijacked/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот tesla » 09 Дек 2016, 05:56

На мен днеска ми ги откраднаха много подло, въобще не усетих само за 2 минути. Една малка грешка и останах на нулата. Сумата никак не е малка 4.17 BTC
Нямах много защити за да не изгубя самият аз достъп, вярвах на удостоверението чрез email. Обаче някак си не само че са ми взели ID и паролата, но и са ме чакали да направя опит за логин. След опита веднага получих mail с който вместо да удостоверя моят браузер съм удостоверил техният. Когато се логнах само 2 минути по-късно биткойните вече бяха изпратени до нов адрес.
Чудя се как е станало ? Как са знаели кога ще вляза ?
Повече инфо тук: viewtopic.php?f=14&t=4001
tesla
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Дек 2016, 05:13

Re: Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот filchef » 21 Дек 2016, 20:51

„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот lio58 » 03 Авг 2017, 02:45

Вчера и мен ме обраха. Имах 131 долара в ВТС и просто изчезнаха всички предишни транзакции и портфейла остана на нула. Всичко това докато бях логнат. Първо помислих , че нещо неправилно съм превклчил, но не намерих изход и връзка към сайта за да се оплача.

/Преди повече от три години си направих портфейл в blokchain.info и купих 0,1 ВТС. Миналата година похарчих половината от тях. Сега много се радвах че от останалата половина мога да получа повече от похарчените 85 лева. Вяха нараснали на 131 долара. Тъкмо се чудех как да купя още и дали да не ги прех.../
lio58
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2017, 01:45

Re: Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот lio58 » 03 Авг 2017, 17:17

Намерих връзката към техническата подръжка [email protected]. Отговориха бързо, но дали ще направят нещо ще видим.
lio58
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2017, 01:45

Re: Внимавайте с портфейли в Blockchain.info

Мнениеот lio58 » 09 Сеп 2017, 01:06

Не направиха нищо. Опитаха се да ме насочат към копачите, но нямали връзка с тях. Общо взето нищо не разбрах. Като посетя адреса коините са там, не са прехвърлени другаде, но не са в моя портфейл и не мога да ги управлявам.
lio58
 
Мнения: 6
Регистриран на: 03 Авг 2017, 01:45


Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin