Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот 2GOOD » 26 Сеп 2013, 17:46

Преди около 4 месеца българската компания Технобит Мт ООД обяви намерението си да произвежда платки базирани на чипове от китайския производител Авалон. Първоначално от компанията имаха намерение да ползват отворения проект klondike, но поради ниска производителност и редица проблеми със захранващия модул Марто и компания представиха собствена разработка. В началото на август вече се приемаха поръчки за техните продукти през онлайн магазина на фирмата: http://technobit.eu/. като обявената цена на HEX16A от 49,30€ за насищане на платка с чипове на клиента е значително по-ниска от тази на конкуренцията.

Изображение

Чакането свърши и платките са готови:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Първото ми впечатление за българския биткойн ASIC копач е солидния радиатор, покриващ почти цялата платка, както и големите филтриращи кондензатори. Тези две особености обаче не са случайни, благодарение на тях и на подобрения захранващ модул се постига завиден овърклок на платката. За сравнение номиналната честота на чиповете е 282Mh/s при 1.2V, постигнатия овърклок с платка на Клондайк е 350Mhz, а немския производител Burnin достига до 450Mhz макар и с цената на повече HW грешки, докато HEX16A постига невероятните 500MHz на чип при волтаж от 1.5V с обща скорост 7900 MH/s

Изображение

Изображение

Консумацията в таблицата е замерена с помощта на APC SmartUPS и включва PSU CM RS-450 + HEX16A
За сравнение, при същите условия един ASICMINER Blade консумира 115W за 13GH/s или 8.84W за GH ефективност

При скорост от 500Mhz на чиповете единственото, което ме притеснява е голяма консумация, която се доставя до платката чрез Molex, ако махнем 15% загуби на захранването означава, че този молекс доставя около 106W или близо 9A. При по-тънки кабели със сигурност ще има нагряване иначе според спецификацията в wikipedia молекс конектора издържа 11А:
Max. voltage 12 V
Max. current 11 A/pin (30 °C rise)


Изображение
Изображение
Изображение

Настройките на майнъра като честота и волтаж се подават от специално разработения cgminer с драйвер за HEX16A

HEX16A няма модул за автоматично регулиране на оборотите на вентилатора, но предвид ниската цена това е напълно разбираемо. От производителя обаче са помислили за тишината и са оставили възможност да си свържете 92 милиметровия вентилатор към 5 или 12 волта. Разбира се ако устройството работи на честоти над 400Mhz е препоръчително охлаждането да работи на пълни обороти. От своя страна перката е с добър дебит 51.5 CFM и достатъчно тиха дори при 12V - 34 dBA

Изображение

Освен HEX16A, от сайта на Технобит може да си закупите и рутер TP-Link TL-MR3020 с предварително инсталиран cgminer и готов за работа. Разбира се ще има възможност да си изтеглите image на firwamre-a и да си го инсталирате на вашия рутер.

Изображение

Рутера е с OpenWrt firmware като настройката на миньора е изключително лесна и интуитивна, единствено липсва hot-plug, и ще се налага да рестартирате cgminer-а при включване на повече устройства. Поради малкото оперативна памет на рутерчето WiFi модулът му е изключен, на по-късен етап ще опитам да го стартирам като клиент с цел да избегна досадния ЛАН кабел до фермата.

Изображение
Изображение
Прозореца на cgminer можете да го достъпите като се логнете през SSH и изпълните командата screen -r, за да излезете от екрана без да го затваряте натиснете Ctrl+A, D

От Технобит обявиха, че основните доставки на готови платки се очакват идната седмица, след като пристигнат чиповете от Zefir.

Всички снимки може да намерите тук: http://imgbox.com/g/eG0aq12mlq

Останах изключително приятно изненадан от Марто и компания за добре свършената работа. Технобит доказаха, че в България може да се създават и произвеждат всикотехнологични продукти на световно ниво при това на изключително конкурентни цени.

Автор: 2GOOD
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот skrubalov » 26 Сеп 2013, 18:00

Потривам и аз доволно ръце и чакам моите.
Малко странично инфо. Кой куриер използват?
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот crab » 26 Сеп 2013, 18:08

доста впечатляващо , дефакто платка не се вижда само радиатор :))), на това се вика нормално охлаждане, ще има потенциал за пържене :)

"основните доставки на готови платки се очакват идната седмица" - това звучи много обещаващо, ще чакаме и ще видим :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот dobo79 » 26 Сеп 2013, 18:12

Ехаааа.Впечатлен съм.
Искам и аз......
Много добре,бравос и за ревюто и за екипа сътворил това изделие.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот BGVACHIN » 26 Сеп 2013, 19:24

Браво!
BGVACHIN
 
Мнения: 93
Регистриран на: 13 Авг 2013, 18:42

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот 2GOOD » 26 Сеп 2013, 19:51

skrubalov написа:Потривам и аз доволно ръце и чакам моите.
Малко странично инфо. Кой куриер използват?


До колко знам Speedy, но специално тази пратка дойде с Еконт. На този въпрос най-добре ще отговори Марто.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот kopacha » 26 Сеп 2013, 21:45

.
Последна промяна kopacha на 29 Сеп 2013, 22:53, променена общо 1 път
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот 2GOOD » 26 Сеп 2013, 22:25

Не мога да коментирам колко е точен UPS-a - определено не може да се сравнява с професионален измервателен уред, информацията в таблицата е по-скоро ориентировъчна, но стойностите които даваш ти са с много голямо отклонение. Единсвеното обяснение за което се сещам е фактора на мощността, модерните захранвания имат A-PFC (Active Power Factor Correction) и от там някаква разлика между активна и реактивна мощност. Не съм много компетентен в тази сфера но тук има базово четиво по темата: Фактор на мощността

Относно консумацията на блейда има следната информация из биткойнталк форума:
70-75W on 1.03-1.05V (no overclock)
83W on 1.10V (no overclock)
~100W on 1.20V (no overclock)
~120W on 1.20V (overclock)


Реално повече от 120W не би трябвало да е консумация понеже предпазителя е 10А, което по 12V си е точно толкова.

Ако ми остане време ще измеря тока директно до платката и нещата ще бъдат доста по-точни.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот kopacha » 27 Сеп 2013, 00:33

Много интересно наистина благодаря! Утре ще провбвам 2 - 3 работи и ще постна
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Биткойн копача на Технобит HEX16A в действие

Мнениеот crab » 27 Сеп 2013, 11:02

Любопитно ми е ако няма вентилатор какво натоварване може да издържи без да има вариант от проблеми?
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Следваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], Hristo, ionicle, Kartoff, scorpy, tedik, viniamin