А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот dharma » 07 Апр 2014, 14:32

Тази категория я има от одавна(повече от месец със сигурност). За съжаление в нея не могат да се публикуват нормални аукциони със стартова или фиксирана цена, само classified ads, които на мен лично не ми се струват много удобни.
Изображение
Аватар
dharma
 
Мнения: 7
Регистриран на: 02 Апр 2014, 13:23
Местоположение: София

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот ZAX » 08 Апр 2014, 14:12

Ebay въобще не ми харесва, но май ще трябва да се науча да го харесвам ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот bitcoinMiner » 08 Апр 2014, 22:46

Напълно те подкрепям, много често се случва след като продадеш някой койн в eBay по-късно клиента да пусне Paypal Clain и почти винаги ти вземат парите и си на загуба :doh:
bitcoinMiner
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Яну 2014, 10:52

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот angelche1973 » 09 Апр 2014, 10:04

Транзакцията се доказва лесно. Не виждам как ще спечели диспута.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот 2GOOD » 09 Апр 2014, 12:39

Доказва се ако ти я признаят, затова важи прaвилото НИКОГА не продавайте биткойн през PAYPAL
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот ZAX » 09 Апр 2014, 14:08

1. Пращам монетките при ескроуа.

2. Ти ми прати паричките в пейпал.

3. След това си дърпам парите или ги харча.

4. И чак след това ескроуа ти превежда коините

5. После си печели колкото искаш диспута : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот 2GOOD » 09 Апр 2014, 15:07

Е това означава, повече никога да не вкарваш пари в тази карта, не съм го пробвал, но до колкото знам имат право да ги дръпнат при първа възможност.
Ако за всяка продажба си правиш нова карта и регистрация в пейпал - мерси.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот ixch » 09 Апр 2014, 15:54

Най-голямата крачка ще бъде когато амазон приемат плащане с Биткойн. И най-вече да позволят и на компаниите, които ги позлват да задържат койна, а не веднага да се обменя, както overstock правят..
Тогава доста онлайн магазини ще започнат да я приемат и ще последват примера.
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот ZAX » 09 Апр 2014, 16:02

Значи, за нов пейпал трябва само нова поща. Никой не е казал че трябва да е верифициран, нали? Съответно ако ти си купиш нещо, едва ли ще ебат търговец с хиляди други транзакции само заради теб. Не че пейпал не са съсипвали успешни бизнеси и на големи компании, но това е съвсем друга тема...

Все пак дребен търговец е доста лесно да го изяде, клиент по-трудно. По вероятно е да стане проблем ако си ги прехвърлиш на друг твой или на твой приятел акаунт, особено ако това се е случило повече от веднъж.

Да неудобно ще е. Но все пак има случаите в които решаваш да си купиш нещо конкретно и имаш коини, защо да си ебаваш майката и да минаваш през банките, след като можеш да направиш това което съм описал в предния си пост.

Аз лично имам спечелен диспут за десетина долара срещу китаец на име Лонг Хуй (доска интересно име за китаец, всъщност нямам спомен Huj, Hui или Huy беше, но със сигурност беше Long, а нещо съм си забравил паролата на празния пейпал и ме мързи да си я спомням точно сега). Та другаря с дългия хуй ми дължи $60, които аз си заработих в неговия PTC сайт, но той не ми плати и си поисках обратно парите с които съм си платил премиума. Спечелих диспута но от пейпал ми отговориха следното: Да прав сте, но за съжаление в момента в този акаунт няма толкова пари и ние нищо повече не можем да направим освен да ви посъветваме за напред да не си инвестирате парите в такива съмнителни начинания.

Това се случва преди повече от 5 години, акаунта му беше верифициран. Пари все още не са ми пратили и не очаквам да му пратят интерпол за $10, но всъщност точно това са длъжни да направят. Та докато не почнат да го правят, аз не виждам проблем. И до тогава имат от мен един троен с разширени вени и за пейпал и за китаеца и за майките, лелите, вуйните, жените, сестрите, дъщерите, че дори и внучките им!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: А дано това да е ГОЛЯМОТО начало .. :)

Мнениеот angelche1973 » 09 Апр 2014, 16:17

Аз си мислех, че ибей и пейпал покриват загубите и после си търсят парите(парите от таксите служат за този фонд :D ).
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Hristo, ionicle, viniamin