НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jkminkov » 02 Апр 2014, 21:40

какво да те разберат, ако не купуваш/продаваш с цел печалба, за което се отнася съобщението, не им дължиш нищо, биткойн е валута, ако намериш 5 евро на улицата да не би да търчиш да ги декларираш...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Fresh » 02 Апр 2014, 21:48

Значи ако си копая и продавам, не дължа данък?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Странник » 02 Апр 2014, 22:11

Преди час и половина по Bulgaria OnAir коментираха точно това.
С две думи - BTC спада по смисъла и формулировките на закона в графата други...които са освободени от данък.
Обаче от НАП искат данък 10% което си е чисто противоречие и чист идиотизъм от страна на алчни чиновници.
Вие си платете данъка пък после да видим в кой джоб ще потънат след като не са формулирани по никой закон
или нормативна база. :lol:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Flex » 02 Апр 2014, 23:18

99ufo99 написа:Ако нямаш преводи в банковата сметка в една банка по-големи от 10 К / месец .. общо взето никък :)


Това сигурна информация ли е? Откъде го взе 10к/месец?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Странник » 02 Апр 2014, 23:23

Flex написа:
99ufo99 написа:Ако нямаш преводи в банковата сметка в една банка по-големи от 10 К / месец .. общо взето никък :)


Това сигурна информация ли е? Откъде го взе 10к/месец?

В самата банка при откриване на сметка и подписване на документите ти го разясняват лично очи в очи точно това.
Над тази сума пишеш обяснения за произхода на парите си с всички последствия от това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Flex » 02 Апр 2014, 23:31

ДСК наистина го правеха, но ПИБ не са ме занимавали никога, а не е като да не съм го правил... затова ми беше интересно... ПИБ ли заобикаля законите тогава?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Странник » 02 Апр 2014, 23:40

ПИБ не ми е известно дали заобикалят каквото и да е след като този таван е законово положение важещо
за всички търговски банки.На мен лично ми разясниха любезно всичко това след един простичък мой въпрос
към служителката в банката:Има ли нещо което трябва да знам като ограничения,такси и други нежелани
разминавания между мен клиента и банката?
В крайна сметка дори и да си мисля че знам нещо не боли човек пак да попита за всеки случай.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот 2GOOD » 03 Апр 2014, 01:30

Ето и малко коментари в reddit
http://www.reddit.com/r/Bitcoin/comment ... itcoin_is/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Foxtail » 03 Апр 2014, 09:01

Душички златни :):) намерете оная тема за данъците и прочетете какво съм ви написал ... не се занимавайте с седене ниско, леко приклекнали и откровенно нагъзени...
в момента в които получите по банка приход от някоя борса НЯМА КАКВО ДА СЕ СНИЖАВАТЕ И ДА СЕ ТЪРКАЛЯТЕ ПО ЗЕМЯТА!!!
ВСИЧКО ОПИРА ДО ТОВА ДАЛИ НЯКОИ (данъчен), ЩЕ ВИ ПРОВЕРИ!
пращат ви едно писмо (явете се), искат ви документи за всички ваши приходи 5 г. назад за изясняване на имуществото, взимат ви извлечения от банковите сметки (където пише че сте взели пари от БТЦ), взимат ви фишовете за работна заплата, пенсии, дивиденти, обезщетения и каквото там имате.. смятат и гледат, ако сте си купили апартаментче със заплата от 360 лв. и сте на 25 г. заминало ви е апартаментчето ... може да сте си бедни студенти и докато ровят да попитат (абе тия пари дето са ви дошли по банка от БТЦ..... платихте ли им данък?????) и ако не сте следва глоба .... 10% (данък + 10% наказателна лихва + % лихва по БНБ за периода) :)

пак ви повтарям, това е само ако привлечете внимание на данъчните с големи обороти, имущества, наличности и т.н. за 1000 или 10 000 лв. няма кои да се занимава с вас... но направете едни 200 000 през банката за 2 месеца оборот и ви гарантирам, че ще ви потропат на вратата...

аотносно предписанието на НАП, написано е некомпетентно и без разбиране за материята, имат огромен пропуск с това, че са цитирали само БТЦ (просто щото не са на ясно че има още 1000 валути).
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот farmdve » 03 Апр 2014, 09:37

Foxtail написа:Душички златни :):) намерете оная тема за данъците и прочетете какво съм ви написал ... не се занимавайте с седене ниско, леко приклекнали и откровенно нагъзени...
в момента в които получите по банка приход от някоя борса НЯМА КАКВО ДА СЕ СНИЖАВАТЕ И ДА СЕ ТЪРКАЛЯТЕ ПО ЗЕМЯТА!!!
ВСИЧКО ОПИРА ДО ТОВА ДАЛИ НЯКОИ (данъчен), ЩЕ ВИ ПРОВЕРИ!
пращат ви едно писмо (явете се), искат ви документи за всички ваши приходи 5 г. назад за изясняване на имуществото, взимат ви извлечения от банковите сметки (където пише че сте взели пари от БТЦ), взимат ви фишовете за работна заплата, пенсии, дивиденти, обезщетения и каквото там имате.. смятат и гледат, ако сте си купили апартаментче със заплата от 360 лв. и сте на 25 г. заминало ви е апартаментчето ... може да сте си бедни студенти и докато ровят да попитат (абе тия пари дето са ви дошли по банка от БТЦ..... платихте ли им данък?????) и ако не сте следва глоба .... 10% (данък + 10% наказателна лихва + % лихва по БНБ за периода) :)

пак ви повтарям, това е само ако привлечете внимание на данъчните с големи обороти, имущества, наличности и т.н. за 1000 или 10 000 лв. няма кои да се занимава с вас... но направете едни 200 000 през банката за 2 месеца оборот и ви гарантирам, че ще ви потропат на вратата...

аотносно предписанието на НАП, написано е некомпетентно и без разбиране за материята, имат огромен пропуск с това, че са цитирали само БТЦ (просто щото не са на ясно че има още 1000 валути).

*изтрито, че някой да не погледне тука :D *
Последна промяна farmdve на 03 Апр 2014, 11:33, променена общо 2 пъти
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, Sando_83, viniamin