НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот milan_gl » 02 Апр 2014, 17:22

Щом сам не можеш да си формулираш разходите ? И ми броиш разни карти едно две и т.н. Това означава че тази тема ти е абсолютно противопоказна . И ходенето до НАП ти все едно да сам да си наденеш въжето и да си носиш столчето да ти го "бутнат" !
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Странник » 02 Апр 2014, 17:24

Едва ли има толкова наивни хора тук които да си нямат идея с кого си имат работа когато говорим за НАП.
Ще допълня само думите на @milan_gl които подкрепям на 100% -това тяхното е като да хвърлят камък в храстите.Според това колко зайци
ще се разбягат ще се предприемат и съответните мерки.Ако са малко няма да е ефективно да се създава нормативна
база за това.
Някой у нас въобще още заблуждава ли се в крайно непоследователната политика на държавата към гражданите?
А някой съмнява ли се все още че държавата абдикира от всякаква грижа за гражданите си?
Каква е гаранцията че днешните 10% данък утре да няма да станат 50 % примерно?
Хайде хубавичко си помислете и нека пак да говорим за позитивни стъпки в правилната посока.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот kmetax » 02 Апр 2014, 17:51

Нека да съм прост Бай Ганьо! Една стотинка няма да им дам дори ако се наложи да регистрирам копачка в Северна Корея!Чули недочули и решили...Да си Е...Т М...А!
Съжалявам за простотията, но ми идва от вътре.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Zmejsky » 02 Апр 2014, 18:18

kmetax написа:Нека да съм прост Бай Ганьо! Една стотинка няма да им дам дори ако се наложи да регистрирам копачка в Северна Корея!Чули недочули и решили...Да си Е...Т М...А!
Съжалявам за простотията, но ми идва от вътре.

Koлкото и да си наострен си даваш , ддс то за тока примерно си го плащаш , всеки месец 20 % отгоре :)
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот cnerd » 02 Апр 2014, 18:31

Тва е тъпо.
За да цакат десятък, първо трябва да го признаят като вид финансов инструмент, било то акции, облигации, пощенски марки или квото там си искат.
Причината е, че данък се плаща, за да се възползваш от дадена привилегия, която държавата ти предоставя насреща. В случая с финансовите инструменти, тази сугирност е закона - като някой ме излъже, да мога да го съдя и той да ми върне парите (или поне да се надявам така да се развият нещата).
Ако сега си платя данъка и поискам нещо от държавата в замяна, те ще ми кажат, че няма кво да направят, "щото биткойна е виртуална измишльотина, която не е призната от държавата".
Не може да се правят по обратен начин нещата и бас ловя, че ако не си платя данъка и те се опитат да ме сезират, с 1 жалба от 10 реда иска ще падне.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот angelche1973 » 02 Апр 2014, 19:26

Може данъка да се плаща в койни :lol: :lol: :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jkminkov » 02 Апр 2014, 20:16

голям автогол си вкараха,
примерно вече легално узакониха протитуцията ако заплащането е в биткойни, няма вече чл. 329 ал.1 от НК, има 10% по ЗДДФЛ

как да скриеш данък печалба - ами купил си биткойни и си ги продал на загуба, документи не са нужни...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот 99ufo99 » 02 Апр 2014, 21:15

" Всичката Мара втасала.. " та опряха до стотинките от голямата далавера :)

Ако никой от нас няма сериозни ... ама наистина дебели доходи .. както в темата преди няколко месеца.. героя с "400 К" за узаконяване ;) .. просто нямя смисъл да се напинЯме по тоя казус ..
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Fresh » 02 Апр 2014, 21:17

А ако не си платя данъка какво става, глоба, изобщо как могат да ме разберат?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот 99ufo99 » 02 Апр 2014, 21:37

Fresh написа:А ако не си платя данъка какво става, глоба, изобщо как могат да ме разберат?



Ако нямаш преводи в банковата сметка в една банка по-големи от 10 К / месец .. общо взето никък :)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Hristo, ionicle, viniamin, yaro