НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот ZAX » 04 Апр 2014, 08:35

Ще ми връщат ли пари ако съм на загуба?
Последна промяна ZAX на 04 Апр 2014, 12:51, променена общо 1 път
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Zmejsky » 04 Апр 2014, 08:52

Ще ми връщат ли пари ако съм на загуба?

aми питай счетоводител , тука в форума едва ли има такива , мисля че се признаваха загуби от предходната стопанска година , т.е. може да си ги прихванеш от печалбата на последната .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Foxtail » 04 Апр 2014, 12:07

аз съм счетоводител ... писах ви по горе ... цитирано е изрично в тъпата обява от НАП ... В ДЕКЛАРАЦИЯТА РАЗЛИЧНИ ДОКИМЕНТИ ОТ ЗАКОНОВО УСТАНОВЕНИТЕ, НЕ СЕ ПРИЕМАТ. никой няма да ви приеме фактурата за покупка на видео карти или кабели .... !!!
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Zmejsky » 04 Апр 2014, 14:37

Не става дума за покупка на карти и кабели , а за сделки с бтц при които си на загуба куп. на 1000 лв прод. на 500 лв. примерно .
А в същност колко са обективно признатите разходи , 10 % или 25 % че , се чуват различни мнения ?
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот pyksli » 04 Апр 2014, 15:16

http://www.coindesk.com/bulgarian-bitco ... -loophole/ това има ли го на български някаде ?
pyksli
 
Мнения: 92
Регистриран на: 22 Авг 2013, 19:41

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот ZAX » 04 Апр 2014, 17:26

Не може да не се признава техниката за разход, защото с нея ги произвеждаш.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот milan_gl » 04 Апр 2014, 20:30

Нека отново се опитам да внеса светлина по въпроса за облагането ! Разходи биха се приспаднали от облагаемата сума само ако сте юридическо лице регистрирано като такова по нашето законодателство . И тогава доходите от БТЦ няма да се декларират като приходи от "продажби на финансови активи" а като съвсем друг тип дейност . Дадох ви пример като "дейност от услуги" например ! Четете на зад в темата ? Заплащане срещу наети мощности за изчисление на крипто алгоритми . Но това няма как да стане защото "клиентите ви" не са на територията на страната . Разбирай го по балъшки - няма на кого да чукнеш касов бон за да отчетеш оборот . Така че налягайте си парцалите с пършивите си доходи и гледайте колкото се може по-малко да се набивате на очи . Веднъж влезли с базата данни на НАП не се знае утре дали някой болен мозък от министерството на финансите дали няма да реши че крипто валутите не застрашават националната сигурност като подриват авторитета на националната ни валута и тогава ще се окажете ... вече и престъпници :lol:

p.s. Единственият начин да ви засекат службите на фиска е ако банковите ви сметки правят големи обороти и от някоя банка не ви докладват . Тогава първо ще заинтересувате службите борещи се с пране на пари ! За целта си има други хватки . Различни сметки . Различни титоляри . Сметки в офшорни зони и т.н. По мое скромно мнение едва ли има хора в този форум които да ги грози такава опасност с такива обороти . Момчета - колко от вас са си избили желязото че да ви грозят такива опасности ??? :lol:
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот ZAX » 04 Апр 2014, 23:38

Точно това е проблема... Ти си дал едни 10 бона за желязо, изкарал си 8 и те гледат 8 приход и това е, не ти ги таксуват като 2 на загуба.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот Foxtail » 05 Апр 2014, 09:13

не се бутайте у шамарите ... ако минавате 5 бона приходи по една сметка за месец или два сменете банката... после ги пратете на баба си ... след това на баща си ...

никой нищо няма да ви приспадне, никой няма да ви ожали :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jkminkov » 05 Апр 2014, 14:19

границата изобщо не е тази, понеже работим у KOHПИ, ще Ви кажа при колко ще светнете на радара - в момента границата е 250 000лв. за период от 10 години, но началството се напъва да я намали на 120 000, разбира се тогава първи ще светне другаря марто, дето обещава да (ми) върне едни койни, ама друг път
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, ionicle, qbadabaduuu, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin