НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облагат

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот gonzix » 24 Яну 2018, 15:06

Криптовалутите са нова вселена и извън юрисдикцията на НАП :)
gonzix
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Яну 2018, 14:27

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот ixch » 31 Яну 2018, 02:35

Ами да, седнах с лаптопа на летището в безмитната зона и търгувах.. Или както някои авиокомпании предлагат wifi.. коя държава ще ни задължи да платим данък, ако сме търгували над океана? :)
ixch
 
Мнения: 199
Регистриран на: 07 Апр 2014, 13:20

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот stylius » 31 Яну 2018, 09:54

ixch написа:Ами да, седнах с лаптопа на летището в безмитната зона и търгувах.. Или както някои авиокомпании предлагат wifi.. коя държава ще ни задължи да платим данък, ако сме търгували над океана? :)


Тази, в която е регистрирана банковата сметка, на която си получаваш fiat-а. Не си мисли, че можеш да ги метнеш толкова лесно. :)
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот vdealer » 02 Фев 2018, 16:20

xD :lol: нап са още далече от това,ами ако имам сметка във малта,паричен депозит във laupay и на други места как ще видят паричните транзакции... :dance:
vdealer
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2018, 21:32

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот 2GOOD » 02 Фев 2018, 17:54

vdealer написа:xD :lol: нап са още далече от това,ами ако имам сметка във малта,паричен депозит във laupay и на други места как ще видят паричните транзакции... :dance:


viewtopic.php?f=3&t=5400#p51047
Ще видят спокойно, само да искат ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4962
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот miner99 » 02 Май 2018, 13:34

2GOOD написа:
vdealer написа:xD :lol: нап са още далече от това,ами ако имам сметка във малта,паричен депозит във laupay и на други места как ще видят паричните транзакции... :dance:


viewtopic.php?f=3&t=5400#p51047
Ще видят спокойно, само да искат ;)

Добре, как теглим евро без това да се знае? Има ли някоя компания, която да скрива данните и да предлага Mastercard или Visa?
Вариантите за търгуване в крипто не върви за ежедневните нужди на едно домакинство, което включва и покупко-продажба на имоти, коли и т.н.

Аз примерно съм вложил фиат, но дори да издърпам същото количество фиат, вероятно ще ме търсят за 10% + 20% мисля бяха наказателните. Това е поредния данък ФИАТ, който без това не искам да ползвам, а ме задължават. И да платя данък за собствените си пари? Таз конституция за кво ми е, като аз съм или роб или роботче? В НАП твърдят, а ти трябва да доказваш. Като кажат имаш превод за X евро, 7 или 14 дена да докажеш дохода, или пишем... Как се доказва доход и радход към собсвена сметка в Revolut? Ако имат достъп до движенията към Kraken и обратно, тогава аз пак ще трябва да доказвам, че не съм търгувал или да твърдя и обжалвам с адвокати...
miner99
 
Мнения: 190
Регистриран на: 21 Яну 2018, 04:03

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jkminkov » 02 Май 2018, 18:38

вземаш телефона и почваш да снимаш екраните от револют, от борсите, пишеш всички снимки на DVD и го даваш на НАП.

по горния начин са хванали Еконт да им снимат товарителниците на всичките клиенти с оборот над 50К/година и да им ги дават.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jamesdavidso » 02 Май 2018, 19:16

miner99 написа:Добре, как теглим евро без това да се знае? Има ли някоя компания, която да скрива данните и да предлага Mastercard или Visa?


Bitcoin.de + Revolut?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 377
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jamiemirror » 02 Май 2018, 20:57

Крайно време е за без-фиатна икономика и разплащания, видяло се е :)
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: НАП: Доходите от сделки с биткойн се декларират и облага

Мнениеот jamesdavidso » 03 Май 2018, 12:39

jamiemirror написа:Крайно време е за без-фиатна икономика и разплащания, видяло се е :)


Хич не смятам за редно да купя нещо за 100 лева, и ако цената му се вдигне до 10 000, да му платя десетократно по-голям данък от вложените първоначално пари.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 377
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Spenchoni, veznata, viniamin