ФБР затвориха SilkRoad

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот 2GOOD » 08 Окт 2013, 16:50

Това са вече конфискуваните койни 26к и те са в притежание на ФБР, другите 600к са от личния портфейл на злосторника - те са по интересни
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот Странник » 08 Окт 2013, 17:03

Тези 26к BTC юридически са доказателство за престъпна дейност и де факто в момента ФБР ги държи под контрол като доказателство.
Останалите 600к от гледна точка на обвинението така или иначе не са толкова интересни предвид че подсъдимия вече ще бъде изпържен
с поне 20 г. затвор ако не и до живот и така или иначе не са малка сума като цяло.При умело насочен удар здраво може да разтресе
цената.
Извън юридическия казус наистина е много интересно дали ще ги докопат тези 600к BTC ... няма да се учудя ако успеят да ви кажа.
Но така или иначе никога това няма да бъде оповестено публично според мен.
Шумотевицата бързо ще заглъхне не след дълго.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот ekrem » 08 Окт 2013, 18:56

валутата придобива популярност :lol: вече и фбр си имат портфейл
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот skrubalov » 08 Окт 2013, 18:57

Хахахахаха. Да, така е. Да видим само дали ще могат да го използват.
skrubalov
 
Мнения: 263
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:22
Местоположение: Варна

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот 2GOOD » 08 Окт 2013, 19:09

Всъщност ДА, според гуглето търсенето на "bitcoin" бележи пик след новината за силк роад. Все още сме далече от нивата на големия бум (балон), но както се казва няма лош PR.

http://www.google.com/trends/explore#q= ... &cmpt=date

ЕДИТ:
Още малко по темата:
http://www.theguardian.com/technology/2 ... s-ulbricht
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот Странник » 08 Окт 2013, 21:59

Все повече ми се оформя идеята че това може да е чиста дезинформация от ФБР.
Какво имам предвид?
Пуска се слух чрез медиите за 600 000 BTC че са собственост на въпросния подсъдим който така или иначе им е в лапите и няма къде да мърда.
Веднага това може да предизвика две реакции.
Първата - неговите конкуренти,партньори от чиста злоба могат да пропеят анонимно по негов адрес и кълбото да започне да се разплита.
Втората - слуха за подобна сума в ръцете на един човек здраво ще разклати доверието в BTC предвид масиран натиск спрямо цена и борси
като възможност за инвестиция.
Това са просто размисли по темата.
EDIT
Апропо - току що изкочи новина за арест на още 4 човека от UK свързани с тази мрежа.
източник:
http://www.coindesk.com/four-men-arrested-uk-roles-silk-road/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+CoinDesk+%28CoinDesk+-+The+Voice+of+Digital+Currency%29
И курса на LTC се срина отново...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот cnerd » 09 Окт 2013, 13:11

Keith Bristow, director general at the NCA написа:“These arrests send a clear message to criminals; the hidden Internet isn’t hidden and your anonymous activity isn’t anonymous. We know where you are, what you are doing and we will catch you.”

Що се излага ся тоя така :)
Това може да го каже само някой пълен лаик, особенно с тези думи.
Очаквам ответен удар от "интернет-активистите", ще видим кво ще стане
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот ZAX » 22 Окт 2013, 23:23

Странник написа:Според мен не е проблема в сигурността на мрежата,а по скоро на кого може се довери за 26000 BTC въпросния Dread Pirate Roberts...за да му свърши тази важна работа.
Ей хора това са си 2 444 000 евро ...
Дилемата му е дали да се довери на някого или да разчита че ще издържи на наркотиците с които ще го натъпчат за да си каже кода за достъп...
Трябва да си баси ''джелезния пич'' да не посегнеш на това богатство...

Да, има и такива хора. В смисъл че на мен ще ми е много по-трудно да посегна, отколкото да не посегна. Т.е. за мен сумата не е от значение и това няма да е изпитание. Но си прав че е изключително трудно да намериш такива хора въобще. Защото както сам казваш, в обкръжението му дори най-личните хора за тази сума може и да поддадат, докато за хората като мен дори няма значение дали го познавам или не, дали го харесвам или не, дари ми е конкуренция или не и т.н.

И за да не ме разбереш грешно, ще ти дам и обратния пример. Ако си намеря на улицата флашка с бекъп на портфейл, това е късметче от което ще се възползвам. Но ако някой ми се е доверил и сам ми го е дал, няма как да предам доверието му.

И въпреки че обикновено не е възможно да разбереш различните, ще ти предложа един метод който ми хрумна на момента, за конкретната ситуация и поне според силата на логиката, би трябвало да работи в едната посока, но не съм убеден за другата. Да, трудно е да се поставиш на някой друг. Не съм психолог и не знам до колко ми е правилен анализа, но предполагам че проблемът възниква от това, че повечето хора за да са коректни към друг човек, се налага именно това, да са коректни към ДРУГ. Ето поради тази причина тук има много хора които използват всяко възможно оправдание да са некоректни към мен, например че ги дразни спамът ми в някакъв си форум, ахахаххахаха, нелепо е до безобразие. Дори преди малко видях максимално малоумен пост, в който на база това оспорват дори истинността на твърденията, което си признавам че не мога да си представя колко слабоумен трябва да си, за да си го помислиш, а какво остава да го вярваш и то до степен че да се изложиш писмено пред публика с подобно твърдение... Но ето как се случват нещата в моята психика. За да съм честен, аз трябва просто да съм верен на себе си, а това е много лесно. Т.е. аз го правя заради МЕН, не заради ДРУГ. А за да предам доверието дори от най-омразния за мен човек, ще трябва да изнасиля себе си и то в същата степен в която ще трябва да го направя за да предам най-добрия си приятел, детето си или който там ви е най-скъп.

И ако дори след това не ме разбирате, ще предложа следния подход. Нека всеки който не може да устои на изкушението да помисли за момент на обратно. Колкото ще му е трудно на един човек на който измамата му е в кръвта да устои на изкушението, точно толкова ще ми е трудно на мен въобще да се изкуша. А не е като да не съм работил с много пари. И мога смело да заявя, че за мен парите просто нямат значение. Аз нямам понятие от завист и алчност. За съжаление твърде много хора са твърде различни и просто правят така че парите да са необходимост. Да признавам необходимост са, но не е вярно че това е неизбежно. Просто няма или има твърде малко останали общества където парите не са най-важното, където моралът е по-важен.

Не знам, никога не ми се получава достатъчно добре, когато се опитвам да обясня нещо. Така че който разбрал разбрал какво искам да кажа.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: ФБР затвориха SilkRoad

Мнениеот 2GOOD » 24 Окт 2013, 00:04

Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ФБР са успели да конфискуват 144 хиляди биткойна от SilkRoad

Мнениеот 2GOOD » 26 Окт 2013, 00:51

ФБР са успели да конфискуват/прехвърлят 144000 биткойнa от портфейла на Ross Ulbricht:
http://blockchain.info/fb/1ffmbh

Май това е адреса с най-много койни, дали да не го сложа във ванититууу може пък дами излезне късмета (късмет е слаба дума за това, на което може някой да се надява с подобно действие)

Ето и цялата статия

http://www.forbes.com/sites/andygreenbe ... silk-road/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

ПредишнаСледваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, silversurfer, Spenchoni, viniamin