Blockchain.info също е компроментиран.

Новини за Bitcoin и криптовалутите

Модератор: Moderators

Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот Bathory » 10 Дек 2014, 15:26

Дойде и неговият ред- http://www.coindesk.com/hacker-returns-225-btc-taken-blockchain-wallets/
Който си държи койни там( като мен :cry: :cry: :angry-cussing: )може да провери тук http://johoe.mooo.com/bitcoin/broken.txt
дали е сред късметлийте!
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот 2GOOD » 10 Дек 2014, 15:32

Всъщност проблема е в единични случаи, когато се използва псевдо случайно число (PRNG), и важи само за нови портфейли в периода. Ето и официалното становище на блокчейн.инфо http://blog.blockchain.com/2014/12/08/b ... isclosure/

between the hours of 12:00am and 2:30am GMT on December the 8th 2014. - See more at: http://blog.blockchain.com/2014/12/08/b ... Kj8zV.dpuf


Няма място за паника :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот marincho » 10 Дек 2014, 19:59

Сега ще почнат да хвърчат мейли уж от блокчейна :lol: Колко ли народ ще изгори.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот ggeorgiev » 10 Дек 2014, 20:03

:) то си има приказка - "Който е оФца - ще го ядът вълците" :)
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот 2GOOD » 10 Дек 2014, 20:08

marincho написа:Сега ще почнат да хвърчат мейли уж от блокчейна :lol: Колко ли народ ще изгори.


Те и без това си правят сериозен риболов, а сега наистина имат и причина... по този повод винаги си пишете вие адресите на подобни сайтове и платформи, без значение дали става въпрос за биткойн, paypal или електронно банкиране.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот Bathory » 10 Дек 2014, 23:12

Mалко извън темата да питам,че не ми е ясно.Как се генерират адресите и техните ключове?
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Как се генерират адресите и техните ключове?

Мнениеот 2GOOD » 11 Дек 2014, 00:39

Bathory написа:Mалко извън темата да питам,че не ми е ясно. Как се генерират адресите и техните ключове?


Самият адрес е функция на частния ключ, т.е. нужен е само частния ключ като за да може да е различен и неповторим се използва случайно число генерирано от генератор на случайни числа. Точно там е и проблема, за втори или трети път има подобен "пробив", първия път беше проблем точно в този генератор интегриран в андроид телефоните, след бъга от гуугле оправиха нещата, но въпреки това разработчиците на портфейли за мобилната операционна система започнаха да използват външен код. Най-добре е когато се ползва истински генератор на случайни числа TRNG, повече може да прочетете тук:
http://en.wikipedia.org/wiki/Random_number_generation

Накратко истински генератор е да кажем нашето родно тото, където едни топки на случаен принцип попадат някъде, в практиката се ползват различни методи от температурни, до брой на атомите в даден елемент или например rondom.org ползват "atmospheric noise" за източник на числа.

Да се върнем на биткойн и частните ключове, ако искате можете и сами да си генерирате частен ключ и да сте напълно сигурни, че никой никога няма да може да генерира същия, за целта можете спокойно да вземете монета и хвърляйки я 128, 160, 192 или 256 пъти (в зависимост от това колко random искате да бъде ключа), да запишете полученото двоично число да кажем ези = 1, тура = 0, това число след това може да се конвертира директно до частен ключ.

Дано съм бил полезен :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4961
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот Bathory » 11 Дек 2014, 18:19

Благодаря за изчерпателният отговор 2GOOD.А не ми е ясно мозъчният портфейл какво точно е.До колкото схванах частният ключ е хеш-а на фрази или каквото е въведено за генериране на адрес(SHA-256 ли се ползва?).
И все пак нещо не е наред с blockchain.info!Настройките на акаунта ми са различни от днес,липсва ми мейла,махната е 2FA чрез SMS,няма телефонен номер.
Bathory
 
Мнения: 55
Регистриран на: 25 Мар 2014, 18:03

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот Voodoo » 11 Дек 2014, 19:27

При мен всичко изглежда нормално. Не знам сега да се притеснявам и да преместя коините на друго място или да продължа да си ползвам blockchain.info ?!?
Никога не мисли за бъдещето. То идва достатъчно бързо.
Подаръци тук: 1GDE66y8C6bdo8zv4jcPFuTrAmNCjvKAND
Аватар
Voodoo
 
Мнения: 69
Регистриран на: 08 Сеп 2014, 09:03
Местоположение: Плевен

Re: Blockchain.info също е компроментиран.

Мнениеот jkminkov » 11 Дек 2014, 19:53

дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Следваща

Назад към Новини

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], futureworld, ionicle, Sando_83, Sevo, silversurfer, Spenchoni, viniamin