Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководство

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководство

Мнениеот 2GOOD » 18 Юни 2013, 23:31

Здравейте,
Както вече знаете, първите "флашки" са вече тук и съвсем скоро ще са при техните собственици затова ще направя кратко ръководство как да ги инсталирате и да започнете да копаете биткойни с вашите чисто нови ASIC Super Sexy Miners :)

Ръководство за Windows cgminer 3.3.0
1. Първата стъпка включвате устройство - аз пробвах първо само с 1
2. Изтеглете този драйвер:
За XP -> zadig_xp_v2.0.1.160.7z
За 7/8 -> zadig_v2.0.1.160.7z
Разархивирате, стартирате zadig.exe избирате си флашката - би трябвало да е само тя и натискате Instal Driver, след което ще ви поиска рестарт. След рестарта изключвате и отново включвате флашката и проверявате в USB устройствата на Device Manager дали я има - ако всичко е наред (без питанки) си включвате и другите устройства.
3. Изтеглете cgminer-3.3.0-windows.zip разархивирате и стартирате със следната команда:
Код за потвърждение: Избери целия код
cgminer-nogpu.exe -o адрес -u потребител -p парола

Ако имате видео карта на компютъра можете и със cgminer.exe да стартирате.


Ръководство за Windows cgminer 3.1.1 - (не се препоръчва)
1. Първата стъпка е много важна - НЕ ВКЛЮЧВАЙТЕ устройствата.
2. Изтеглете този драйвер:
За XP -> zadig_xp_v2.0.1.160.7z
За 7/8 -> zadig_v2.0.1.160.7z
Разархивирате и стартирате zadig.exe и натискате Install WCID Driver, някои казват че е хубаво да се рестартира - при мен на 7 x64 не ми поиска рестарт и аз не му дадох :)
3. Изтегляте този драйвер CP210x_VCP_Windows.zip и го разархивирате. Стартирате CP210xVCPInstaller_x64 или _х86 за 32 битов Windows, приключвате инсталацията.
4. Включвате вашите USB устройства едно по едно като изчаквате да се инсталира драйвера - когато устройството е нормално инсталирано ще видите COM порт във вашия Device Manager (Silicon Labs CP210x USB to UART Bridge) Едно по едно си включете всички устройства и вижте техните номера на портове в Device Manager - ще ни трябват
5. Изтеглете cgminer-3.1.1-windows.zip - да версия 3.1.1, по принцип с версия 3.2.2 трябва да работи по-добре и по-лесно, но има някакъв проблем затова ви препоръчвам да ползвате 3.1.1
6. Стартирайте cgminer със следната команда:
Код за потвърждение: Избери целия код
cgminer-nogpu.exe -o адрес -u потребител -p парола --icarus-options 115200:1:1 --icarus-timing 3.0=100 -S COM3 -S COM4

Ако имате видео карта на компютъра можете и със cgminer.exe да стартирате.
Както забелязвате накрая има -S COM3 и 4, по същия начин трябва да изброите портовете на всички ваши устройства (от Device Manager)

Ръководство за Linux
1. Изтегляте си последния cgminer (3.3.0) - компилиран за x64 или вие си го компилирате.
2. Бучкате си устройствата
3. Можете да проверите дали линукса ви ги вижда: sudo lsusb или директно от cgminer -n
4. Стартирате cgminer:
Код за потвърждение: Избери целия код
sudo ./cgminer-nogpu -o адрес -u потребител -p парола


cgminer.png
cgminer USB ASIC
cgminer.png (70.08 KiB) Прегледано 8123 пъти


Допълнителна информация:
Платките нямат датчици за температура.
Доста са горещи - не ги пипайте докато работят
Желателно е да използвате нещо да ги обдухва леко - след тестове се оказа, че когато са хладни HW грешките падат значително
Флашките са широки и не могат да се сложат в две съседни USB-та - портовете трябва да са като на този от линка по-горе

Списък с хъбове, които работят:
1. D-Link dub-h7 - Работи без мод с до 5 устройства (чакаме тестове) - има го в България. - коментар


Поздрави и Приятно копане :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот Hristo » 18 Юни 2013, 23:50

БРАВО, аз чакам да дойдат и да ги спусна в шахтата да кОпат... :)
Ако някой вече има USB HUB, нека да подели модел, цена...
Поздрави.
Gigabyte GA-990FXA-D3, OctalCore AMD FX-8350@4100 MHz, RadeonHD 7950 3GB GDDR5,
2x4GB GeIL DDR3@2666 MHz DUAL CHANNEL,ASUS XONAR DX PCI EXPRESS 7.1 AUDIO,
Storage: 1x60GB Corsair Force 3 SSD,1x500GB,1x1500GB,600W FortronPSU, 600W UPS
Аватар
Hristo
 
Мнения: 290
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:10
Местоположение: Г@бр0в0

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот Flex » 19 Юни 2013, 00:05

Мернах някъде из ченджлоговете на цгминер наскоро, че вече не се нуждае от въпросните драйвери под ундоус?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот 2GOOD » 19 Юни 2013, 00:17

Flex написа:Мернах някъде из ченджлоговете на цгминер наскоро, че вече не се нуждае от въпросните драйвери под ундоус?


Ами за 3.2.2 пише уж че не трябва драйвер - но при мен не тръгна от първия път и минаха на стария вариант, ако някой има възможност нека опита.

Сега пробвах с 3.2.2 - работи само че иска рестарт - повече инфо в първия пост.

Иначе моето хъбче, му преправих захранването - изхвърлих неговия адаптер и му сложих един молекс за 5V, сложих 1 брой работи... сложих 5 броя - НЕ РАБОТИ, махнах едната от 5-те която реших че проблемна за хъба и стана - 4 флашки на супер евтино хъбче е перфе, лошото е че другата трябва да и търся място с охлаждане.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот gendak » 20 Юни 2013, 11:06

При мен всичко сработи от раз, за има-няма десетина минути по първия вариант от чудесното ръководство. Дори без рестарт на машината (win7 x64). Спрях cgminer 3.1.0, свалих драйвера и cgminer 3.2.2 от посочените тук връзки. Включих "флашката" , инсталирах драйвера без каквито и да е проблеми, копирах конфигфайла от стария сgminer в папката на току що сваления (заради настройките за видеокартите ми) , стартирах от cgminer.exe и ... воала всичко работи съвместно и коректно (вече 25 минути :lol: ) . По късно ще кача снимки.
gendak
 
Мнения: 73
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:34

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот 2GOOD » 20 Юни 2013, 11:12

gendak написа:При мен всичко сработи от раз, за има-няма десетина минути по първия вариант от чудесното ръководство. Дори без рестарт на машината (win7 x64). Спрях cgminer 3.1.0, свалих драйвера и cgminer 3.2.2 от посочените тук връзки. Включих "флашката" , инсталирах драйвера без каквито и да е проблеми, копирах конфигфайла от стария сgminer в папката на току що сваления (заради настройките за видеокартите ми) , стартирах от cgminer.exe и ... воала всичко работи съвместно и коректно (вече 25 минути :lol: ) . По късно ще кача снимки.


Ето това е - супер :)

Само да напомня, че според мен е хубаво да се обдухват тези "флашки" по принцип са тествани от производителя и без радиатор, но на мен не ми се рискува ;)
Варианта с USB удължител хванат зад някоя перка духаща по-хладно е може би най-евтиния за хора без хъб.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот redblue » 20 Юни 2013, 12:26

И при мен нямаше никакви проблеми с драйверите, единствените проблеми които се проевиха е от захранването на хъба, който имам.
redblue
 
Мнения: 100
Регистриран на: 28 Май 2013, 22:37

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот gw_ico » 21 Юни 2013, 11:06

Някой да има проблем ако копае с повече от 3 на една машина? При мен незнайно защо общата производителност е като за колкото съм закачил -1. Ако сложа 1 или 2 няма проблем.
gw_ico
 
Мнения: 24
Регистриран на: 30 Май 2013, 00:21

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот 2GOOD » 21 Юни 2013, 11:13

gw_ico написа:Някой да има проблем ако копае с повече от 3 на една машина? При мен незнайно защо общата производителност е като за колкото съм закачил -1. Ако сложа 1 или 2 няма проблем.


Не съм имал такъв проблем, може да не му стига тока на дъното и е добре да сложиш хъб. Моето китайско хъбче за да работи стабилно с 4 броя се наложи да го модвам, ето какво направих:
1. Както се вижда на снимката му махнах предния панел да се охлажда и от към буксите - до него има 92мм перка
2. Неговия адаптер направо го резнах близо до буксата и сложих молекс 5 волта
3. на самата връзка между хъба и дъното махнах 5-те волта за да не взима от там.

Работи перфектно.

Иначе вчера пробвах на лаптоп на бетерии 2 флашки правеха всяка по около 300 и бяха по-нестабилни - явно тока идваше малко.

Поздрави

П.С.
===
За Win x64 иска рестарт, за 32 не - да знаете и да изкарате и вкарате флашката отново
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как да копаем с ASICMINER USB block erupter - Ръководств

Мнениеот tenax » 21 Юни 2013, 12:09

Имам две видеокарти и един еръптер. как с един ред да ги накарам да копаят всичките. сега пиша :

cgminer-nogpu.exe -o адрес -u потребител -p парола
cgminer -o адрес -u потребител -p парола

имам два прозореца. мога ли да ги стартирам наведнъж.
tenax
 
Мнения: 45
Регистриран на: 09 Юни 2013, 17:54

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin