Innosilicon G32-1800

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Innosilicon G32-1800

Мнениеот Stanislav » 22 Окт 2019, 16:58

Здравейте,
наскоро попаднах на тази машина и понеже съм съвсем нов, без никакъв опит в тази материя,
бих желал да получа мнението на хора, които са запознати, до колко си заслужава инвестицията,
която не е никак малка - около 25 000 лв.

https://www.asicminervalue.com/miners/i ... n/g32-1800

Съдейки по техните изчисления, офертата звучи адски добре.
Притеснява ме обаче това, че доставката е около 3 месеца, ако се поръча сега,
а машината реално ще бъде доставена на първите закупили я още в края на следващия месец,
което значи, че докато получа моята, че ще има кой знае колко много работещи такива
машини и трудността вече ще бъде доста висока.

Другото, което ме притеснява е, че ще копае само GRIN, а въобще не съм запознат с тази валута, знам, че
е на пазара от началото на тази година и се търгува към момента за около 1 долар.
Дали тази валута няма да изчезне още преди машината да се е изплатила например?
Stanislav
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2019, 16:33
Местоположение: София

Re: Innosilicon G32-1800

Мнениеот NAKATA » 22 Окт 2019, 21:09

В началото има една графика на която със зелена линия са ти казали да не купуваш ( профита на 1 Авгус е 247 $ , на 1 Октомври е 139$ и по тази логика на 1 Януари ще е 75-80$) Има и друго утре си купуваш 1,77 БТЦ за 25к и след 7 месеца кешираш на халвинга по 2,3-4 след март ще го уточним
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Innosilicon G32-1800

Мнениеот Stanislav » 22 Окт 2019, 22:40

Тоест, според теб би било по-добре да се инвестира в БТЦ, отколкото да се правят инвестиции
в копачки?

Графиката и аз я бях гледал и нещо не ми стана ясно...
Как дават някакви стойности за Август и Септември, като на практика машината ще бъде пусната примерно
Декември...
До колкото разбрах, прогнозна стойност на печалбата е изчислена спрямо сегашния курс на БТЦ

Ще ти бъда благодарен, ако ми разясниш тези подробности.
Stanislav
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2019, 16:33
Местоположение: София

Re: Innosilicon G32-1800

Мнениеот NAKATA » 23 Окт 2019, 00:38

Първо ако някой ми кажеше , че ще инветира 250- 300 лв. в нещо от което нищо не разбира бих му повярвал но да инвистира 25к без елементарни знания звучи като дай да се бъзикаме и да си лафим за да минава времето. Пропускаме го този факт и минаваме към второто което се казва портфолио:10к във 10K в 8 монети от топ22 + риг от 4 ВЕГИ 7 И две 2080( за GRIN че ти е мерак) с карантиите на черния петък ще ти излезе около 6-7 к + 200-300лв за човека който ще ти го сглоби препоръчително с MMP OS 2.0 на laik2 +700-1000 lv za S9 (ще ти трябва остъклена тераса заради шума)- +150лв за ЛЕДЖЕР .Така направена инвестицията има изклююителен шанс да се удвои на халвинга а от теб се иска да седнеш и да почетеш малко за да можеш да обесниш смислено как 7 месеца си беше топло във вас и накрая ти се падаха по 3800лв печалба на месец.Звучи като приказка ама ти първи започна с бъзикането
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Innosilicon G32-1800

Мнениеот Stanislav » 23 Окт 2019, 03:05

Аз от самото начало започнах с това, че съм лаик в областта.
Именно затова и се регистрирах тук. Когато не знам нещо, не се притеснявам да си го
призная, движен от желанието да науча нещо ново.

За добива на крипто валути, чета едва от 4-5 дни и имам някаква бегла представа, но никакъв
реален опит... Това беше и причината да потърся съвет тук.

Напълно съм съгласен с твърдението, че е меко казано глупаво, човек да инвестира такава сума в нещо,
от което няма понятие. Точно заради това исках да се информирам максимално добре, преди да се реша
на тази стъпка.

Между другото през тези няколко дни, търсих съдействие къде ли не, и ако не беше този форум, едва ли щях да попадна
на човек, който " чува петлите ".
Та в този смисъл, много бих се радвал, ако е възможно, да се срещнем и лично, стига това да е възможно за теб.
Stanislav
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Окт 2019, 16:33
Местоположение: София


Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin