Antminer E3 - Ethereum ASIC

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Bitmain E3

Мнениеот guBaHe » 04 Апр 2018, 12:49

За 2000 лв си струва, само че съм почти сигурен, че ще има хард форк на етериума като налазят масово а и монерото май също се заканиха. Все ще има какво да се копае де, но според мен картите са си по-дългосрочната инвестиция и с по-добра възможност след време да им вземеш повече пари. В крайна сметка може и доста други алгоритми да копаеш с карти...

@n641951363
Пич, какъв е тоя риг 455 МХ за 22к лева?
Риг с такава производителност се събира за около 11-12к по сегашните цени, но не с 1080Ti.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Bitmain E3

Мнениеот theonek » 04 Апр 2018, 16:17

veso7607 написа:
theonek написа:ми като за начало честито 6к назад! Иначе само времето ще си покаже до след няколко месеца какво точно ще се случи, а дотогава - щастливо копане на всички без асици! :)



колега зависта няма почивен ден
копай си с картите и се радвай а за това дали съм назад или напред е моя работа разбира се :)
само че прочети внимателно поръчах но не съм ги платил имам време :)
просто попитах за мнения не да ми даваш съвет кво съм похарчил
извинявай боли ме ...-а :)


ооо, повярвай, никой не ти завижда като си назад с пари... а мнението ми е абсолютно вярно, че само времето ще си покаже кой с колко се е увътрил, защото един път кати ти хрумне идеята за копане и вече си назад.... и както и други коментари на различни съфорумници, и аз ти казвам не просто коментар, а факт, че асиците са с едноктратно приложение, до второ нареждане...
theonek
 
Мнения: 29
Регистриран на: 27 Ное 2017, 21:21

Re: Antminer E3 - Ethereium ASIC

Мнениеот Mateev » 04 Апр 2018, 16:56

И аз съм на същото мнение. След като Antminer E3 вече се е появил за свободна продажба, то това автоматично означава, че от няколко месеца всички големи ферми, в това число и фермата на Bitman, вече са се напълнили с такива ASIC-и. Следователно Network HashRate ще нарастне много бързо преди още да сте получили и размитили вашите закупени ASIC-и. И в момента в който ги получите и започнете да копаете има голяма вероятност вече да не им излиза сметката.

Съдейки по това, което се случи с биткойна, можем с голяма степен на увереност да твърдим, че същото ще се получи и при етера. Закупените за него ASIC-и няма да могат никога да се изплатят просто защото след 2-3 месеца копане Network HashRate ще стане много високо. В никакъв случай няма да е изгодно да се копае с тях цяла една година, което автоматично означава, че със същите пари е по-добре да си купите едногодишен контракт от някоя майнинг ферма, която вече се е оборудвала с такива ASIC-и. Чакането до края на юли за мене е с ранг на самоубийство, тъй като в областа на криптовалутите това е прекалено дълъг период.

При биткойна Network HashRate се удвоява на всеки 4 месеца. Очаквам същото да стане и при Ethereum-а, така че когато ги получите тези ASIC-и, ефективноста от копането ще е два пъти по-ниска от сегашната.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Bitmain E3

Мнениеот n641951363 » 04 Апр 2018, 16:58

guBaHe написа:@n641951363
Пич, какъв е тоя риг 455 МХ за 22к лева?
Риг с такава производителност се събира за около 11-12к по сегашните цени, но не с 1080Ti.


Съгласен съм че 1080ti не е за ethash въпреки това всеки който мисли да си купи нещо под high-end незнам как си прави сметките.
за 13 карти ако ти се занимава с AMD може да се сглоби за под 9к лева, което пак ти излиза два пъти повече за MH.
да не говорим че RX 570/580 трябва да станат по 50 лв парчето за да ги предпочета пред nvidia.

риг с 13 x 1060 3 GB ~= 7500 лв - 270 MH/s - 980w
риг с 13 x 1060 6 GB ~= 9100 лв - 290 MH/s - 1200w

все пак 1060 3GB си е по-голам хазарт от анта.
понеже всички с 3GB карти скоро ще се преместят на другите койни и буквално затъваш.
така че избора е 9к за 570/580 или 9.5к за 1060 6GB

откъдето и да го погледнеш анта е по-изгоден, освен ако има от къде да взимаш въпросните карти в големи количества и на MSRP или под нея
n641951363
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Мар 2018, 08:10

Re: Antminer E3 - Ethereium ASIC

Мнениеот guBaHe » 04 Апр 2018, 17:43

За 7500 можеш да си вземеш 12бр 570-ки 4ГБ, при повече пазарлък и с 8 гб памет. Ще ти изкарат ~350МХ с 1.4КВ.
За същите пари ще купиш NVidia, които ще вадят 25% по-нисък хашрейт.

Ползвай NVidia, щом не можеш да се оправиш с AMD :)
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Antminer E3 - Ethereium ASIC

Мнениеот svetli76 » 04 Апр 2018, 17:45

Цената на картите като падне тия асици няма да са толкова изгодни.
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Antminer E3 - Ethereium ASIC

Мнениеот Mateev » 04 Апр 2018, 18:05

svetli76 написа:Цената на картите като падне тия асици няма да са толкова изгодни.


Между другото забележете - с тези ASIC-и няма революция в съотношението мегахешове за единица изгорена електроенергия. Тоест ASIC-ите няма да затрият риговете и когато цената на Ethereum-а падне и стане неизгодна, хората ще трябва да изключват както ригове, така и ASIC-и. Единственото им преимущество е, че са по-евтини от риговете за единица мегахеш. Тоест ASIC-ите представляват заплаха само за производителите на графични карти, които ще бъдат принудени да им смъкнат цените, ако искат бизнеса им да оцелее.

Иначе докато е изгодно, едновременно ще копаят както ASIC-ите, така и риговете. Когато стане неизгодно, ASIC-ите ще загинат, но риговете ще имат шанса да се прехвърлят към друга криптовалута. Вярно е, че риговете ще се изплащат много по-бавно от ASIC-ите, но те вече са купени и никой няма да ги изхвърли на боклука. Нови ригове може би вече няма да се правят и няма да се купуват, но старите (съществуващите) ще живеят поне още няколко години.

Всъщност появята на Antminer E3 ще доведе до едно единствено сериозно следствие - ще убие бизнеса на фирмите, доставящи нови карти и правещи/продаващи нови ригове. Няма обаче да убие бизнеса на миньорите, които вече имат налични ригове. Ще има и още едно следствие - цената на риговете втора употреба драстично ще падне.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer E3 - Ethereium ASIC

Мнениеот svetli76 » 04 Апр 2018, 18:51

Мда,съгласен съм Mateev.
svetli76
 
Мнения: 148
Регистриран на: 18 Авг 2017, 09:52

Re: Antminer E3 - Ethereum ASIC

Мнениеот laik2 » 04 Апр 2018, 19:45

https://github.com/ethereum/EIPs/pull/969
От EIP към Draft, оттам е ясно къде отива, вземайте докато е време, до месец ще са за боклука :)
laik2
 
Мнения: 441
Регистриран на: 28 Окт 2016, 10:35

Re: Antminer E3 - Ethereum ASIC

Мнениеот jamiemirror » 04 Апр 2018, 21:16

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 21 Май 2018, 00:18, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin