HELP ! Antminer ремонт

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот Ant-man » 14 Мар 2018, 20:56

Здравейте колеги,

Чух слухове че в Пловдив имало фирма която се занимава с ремонт на мравки. Спря ми единия hashing board на S9ката, а китайците искат да им пратя цялата 6 килограмова гад. Нищо не намирам в нета (как може в 21 век една фирма да развива дейност и да е неоткриваема в интернет?).

Някой да е чувал за тази или друга подобна фирма/човек (ако е в София още по-добре)? Ще съм ви много благодарен ако споделите !
Ant-man
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Ное 2017, 21:51

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот mincho » 15 Мар 2018, 10:16

Колега и на мен ми се е случвало един два пъти.
Спрях го за 10 мин. извадих всички захранващи кабели и ги включих пак.
След като го запалих си тръгна нормално.
Ако е бадж с автоматични настройки на чистотата пак ми се е случвало... Няколко рестарта, докато си намери стабилни чистоти.

Дано да не е по-сериозен проблема.

Поздрави
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот Habibka » 19 Мар 2018, 15:21

Здравейте,

И аз имам същия проблем но с рестарт и такижа неща не помага. Ако има фирма която може да го ремонтира с България ще се радвам да ми споделите данните й.

Давид
Habibka
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2018, 14:59

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот johnkill » 19 Мар 2018, 15:55

Зависи от много неща. Купих нов и така и не тръгна единия бадж. Месец и кусур е галимацията до Китай и обратно. Ужасни са тея идиоти от Битмейн.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот Ant-man » 24 Мар 2018, 20:28

Hi Johnkill,

Точно човек с твоя опит исках да питам. Тръгнах да проучвам въпроса (защото ме е страх на митницата на връщане да не ми съдерат пак кожата), и се оказа че е пълен параграф 22.

За да съм сигурен че няма да имам проблем на връщане, трябва да се ползва една ужасна бюрократична митническа процедура "Временен износ с цел ремонт/пасивно усъвършенстване". Митническите служби по закон имат право да разглеждат тази молба 1 месец, но и това не е най-големия проблем. Пратката трябва да бъде пратена с проформа фактура на оригиналната цена, и да бъде обявена на същата, а както знаем Bitmain ще я върне ако е над 45 $.

Ако пък я пусна по нормалния ред за 45$, се притеснявам да не ми я спрат на митницата на връщане и да искат пак ДДС, защото знаят що за продукт е това :( ...

Разкажи плс какъв е бил твоят личен опит!
Ant-man
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Ное 2017, 21:51

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот johnkill » 25 Мар 2018, 09:05

И с право се притецняваш.
Доста е дълго за писане но ще се опитам да ти го кажа съкратено. Прав си, че режима се казва така и е гаранционен ремонт или както ще ти го направят тъпите жълтури - гаранционна замяна. Значи чел си нещи много старо с тея срокове за месеци. Всичко става за един ден - просто е доста сложно и досадно и естествено със съгласието на митница предварително.
Когато се прави временен износ/пасивно усъвършенстване, после като се върне се прави и реекспорт след пасивното. При този двоен режим не се дължат пари на държавата. Само че, за да стане това трябват малко документи и точно какви ще ти кажат от агенцията. От теб се иска:
1. Снимки на машината, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с серийния номер,
2. Договор за ремонт (може да разпечаташ условията за връщане от сайта им да е видно също така, че има срок и е гаранционна)
3. Копие на декларацията за вноса.

Прав си, че искат да се прави проформа на цялата цена и по закон е долу-горе така. Проблема идва не от ЕУ законите, а от идиотите от Битмейн. До колкото имам сравнително точна информация в Китай официално е забранено продажба на тея машини и следователно не може и да се внасят. Какво правят те за да стане ремонта. Внасяш я до Хонконг за 45 долара като резервни части до някаква каубойска фирма. Те после я препращат във вътрешността на страната за ремонт което отнема около 10 дена допълнително. Въобще не правят ремонт, а ти пробутват друга отрементирана защото после серийния номер няма да ти е същият. Пращат я с куриер за 40-50 долара мисля. Защо разправям това ли? Ами защото това по принцип е достатъчно условие митница с право да не ти признае митническия режим. Поне на 2-3 места процедурата е нарушена от страна на Китайците. Кои са тези нарушения няма да пиша, че ще стане като лекция за режими.
И сега най важното. Написаното по долу е съвет, който ще сработи при няколко условия.
Със сигурност ти трябват няколко много важни неща:
1. Много добра митническа агенция, която знае що е то режими и се разбира добре с митница.
2. Правите каквито документи искат митница (нямате избор)
Следващата точка най важната
3. Намираш читав куриер. (Не е евтино - поне 200 лв. е да се прати до там) и ми пишеш на лично да ти обясня какво да направиш :)
4. Чакаш 10-20 дена ( при мен с китайската нова година отиде на 40 дена)
5. Пристига с куриер в София и пак галимации с транзити (ако не си от София)
5. Пак тази агенция прави реекспорта след пасивното (дано да си разбират от работата и митничарките скоро да са ощастливени от благоверните си). :)

Разходи имаш доста. 200-300 куриер, Транзитна декларация според куриера от 12 до 36 лв. Два пъти документи в митническа агенция (идея си нямам колко ще ти вземат за тая галимация)

П.С. По-горе е описан единствения правилен път. И той не е мног читав но няма как с тъпи жълтури да искаш читави документи да ти изпратят. Моля други късметлийски варианти да не ми ги давате за пример. Това че някой е спал по веригата и не ви е конфискувал машината не значи, че е правилно. :) :) :)
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот mincho » 06 Апр 2018, 23:10

Колеги,
Днес реших да правя пролетно почистване на мравките.
От едната S9ка преди повече от месец се чуваше някакво престъргване от задния вентилатор (около седмица, после изчезна), та пристигнаха ми оригинални китайски вентилатори :mrgreen: и се захванах за работа...
Разглобих всичко до платки, издухах прилежно всичката мръсотия, сглобих ги за тест и ги пуснах...
От въпросната мравка, която преди месец се чуваше някакво престъргване се чу брутален удар и докато дръпна захранването пак изтрещя… Оказа се, че на задния вентилатора се е получил луфт и перката е опирала в платката… Две от перата на перката бяха счупени… Смених с нов вентилатор (което трябваше да направа без да се замислям още при първото разглобяване) и запалих всичко…
След 20 мин. работа единия борд спря да работи на въпросната S9ка… Рестарти, хардуерен ресет и т.н. но нищо не помагаше… В най-добрия случай работеше, но трупаше много грешки и показваше някакви небивалици, със супер висок хаш рейт, който не беше реален и до 30 мин. се изключваше платката…
Разглобих за пореден път консервата, прегледах с лупа всичко по нея, като стиснах с ръце всички кондензатори и радиатори, където може да има студена спойка или някакъв лош контакт, сложих проблемната плата по средата (където според мен има най-голямо одухване) и стартирах всичко отново…
Всичко заспа като по учебник… Вече 4 часа няма грешен хаш рейт и всичко работи стабилно, даже се вдигна малко производителността…
Това ми напомня за детските ми години в които се борих с един Правец 16 с 20MB хард диск :D
От време на време спираше да работи… Разглобявах го до съставни части и после го сглобявах и всичко си тръгваше нормално :violin:

Лек и усмихнат ден…
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот Mateev » 07 Апр 2018, 01:54

Сети ли се да направиш някоя друга снимка отвътре, за да видим как изглежда една мравка след няколко месеца период на експлоатация?
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: HELP ! Antminer ремонт

Мнениеот mincho » 07 Апр 2018, 02:53

Не, но очаквах да е по-зле... След 10 месеца фучене като от изтребител, имаше малко "килимче прах" на последните радитатори само... Мислех, че ще е тотално запушено всичко, както радитатор на процесор след 2 години работа без профилактика :)
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Ремонт

Мнениеот TropyG » 31 Авг 2021, 16:22

Все пак няма ли някой в България които ги поправя? Единия HashBoard спря да отговаря не се оправя от гасене. Благодаря
TropyG
 
Мнения: 5
Регистриран на: 02 Мар 2021, 00:32

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin