Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот traderbg » 09 Май 2018, 00:32

Захранването не грее ли на машината?
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот steich » 09 Май 2018, 08:26

Не знам какво се случва, но единия АСИК работи около 23ч в кутията без да прекъсне, сега прекъсва на всеки 2-3 мин. а другия прекъсва на няколко часа. Опитвам се да разбера каква е причината за това. Възможо ли е заради pool-a ... в nicehash-a са ?
steich
 
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Ное 2017, 00:16
Местоположение: София

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 09 Май 2018, 09:07

Какво значи "прекъсва"?
Спира да копае или въобще спира да върти вентилаторите?

Иначе да - пуловете понякога прекъсват, като причината за това може да е самия пул или пък собствения ти интернет, ако е ненадежден. Ако обаче в ASIC-a настроиш 3 различни пула, то тогава поне първата причина отпада (ASIC-а се прехвърля към друг пул, ако първия прекъсне поради някаква причина).
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот steich » 09 Май 2018, 11:09

Спира да копае и все едно се рестартира ... вентилаторите си намалят оборотите и после пак се ускоряват ... и така през 2-3 мин.

АСИК-а който се рестартираше вчера го оставих да почива една нощ и сутринта го пуснах само него и работеше 10 мин без да прекъсне. В момента обаче в който пуснах 2-рия и започна с номерата ... ту единия, ту другия. Ще пробвам да разкача тази заглушителна система да видя дали няма да има разлика ... имам съмнение че когато са пуснати 2-та си влиаят на потока и от там става нещо. Ако е това май ще пробвам да ги потопя ... някой пробвал ли е да ги потопи без емулатори за оборотите ... тука един познат ми твърди че чел някъде че става без проблеми.
steich
 
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Ное 2017, 00:16
Местоположение: София

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 09 Май 2018, 15:20

Сигурен ли си, че не ти "кляка" напрежението в мрежата?
Вземи един волтметър и го премери.

И тази обща кутия, през която минава въздуха от двата ASIC-a - вземи я изхвърли, защото тя е много лоша идея. Всеки ASIC трябва да си има собствен въздушен поток. Не може току-така да запаралелваш въздушни потоци без последици.

Потопяването в течност също е много лоша и неизтествана идея, освен ако не си готов да поемеш риска да си повредиш единия ASIC. То ако ставаше така лесно, интернет щеше да е пълен с упътвания и с клипове как се прави.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот steich » 09 Май 2018, 15:36

Общата кутия ще я махна за тест. Между другото поръчах си и емулатори за обороти и допълнителни контролери за вентилаторите ... за да въртят на ниски обороти и да раздвижват флуида.

За клипове за потопени АСИЦ-и ... има доста за цели ферми по 10-20 АСИК-а в басеини/аквариуми и изградени тръбни системи за циркулация и охлаждане ня маслото. Въпроса е колко издържат така обаче и няма ли непредвидени фактори ?
steich
 
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Ное 2017, 00:16
Местоположение: София

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот ttony » 10 Май 2018, 11:18

Здравейте,
Да се включа и аз със заглушаването на S9. Използвал съм плътна кутия от дърво - сандък, облепен отвътре с дунапрен, който е на пирамидки - от ОЛХ, по 12 лева парчето с височина на пирамидата 7 сантиметра. На входа и изхода на кутията съм сложил шумоизолиран въздуховод.Ефект има. Но недостатъчен да си ги сложиш в хола :D
Идеята с допълнителната кутия ми хареса и ако имам възможност и време ще я изпробвам.

Каква течност искаш да използваш, аз съм намерил трансформаторно масло, с което мисля да няма проблеми за мравката. Цената ми се видя приемлива - 30 литра за ~60 лева с доставката на еконт в София. Но още не съм сътворил нищо по идеята с маслото. При напредък ще споделям.
ttony
 
Мнения: 6
Регистриран на: 05 Ное 2015, 08:08

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 10 Май 2018, 11:51

Не знам дали се досещате, но дори и да намерите начин да охлаждате минерите с някакъв флуид, пак остава отворен въпросът как ще изхвърляте топлината извън помещението. А това не е лесна работа ........

Накратко:
1. Ще се наложи да се сложи някаква водна помпа с подходящи дебит, който трябва да е много добре изчислен. Не хранете илюзии, че ще стане с помпичка от аквариум. По-скоро ще се нуждаете от истинска помпа за парно отопление.
2. Ще се наложи да се сложи от външната страна на сградата някакво специализирано охладително тяло с много ребра. Нещо като телата на климатиците.
3. Това тяло трябва да има вентилатор, за да се ускори топлообмена.
4. Този вентилатор трябва да има някаква електроника за регулиране на оборотите или най-малко за режим старт/стоп
5. Тръбите трябва да са твърди, а не меки. Например такива за парно. Не хранете илюзии, че ще стане с полиетиленови маркучета.
6. Има ли инсталация с флуиди, тя рано или късно се поврежда и започва да капе или тече. Да, ама ако това е масло, жена ви ще ви убие.

И най-важното - за да се съхрани малка температурна разлика между отиващия към външното тяло и връщащия се флуид, трябва дебита да е много по-голям, отколкото е в едно нормално парно. За всеки един Antminer S9 щe трябва да превъртите през тръбите по около 1 кубик масло на час (за dT=3 градуса). Това е така защото маслото е около 2.5 пъти по-лош топлопроводник от водата. Респективно духащия отвън вентилатор също трябва да е много по-мощен от този на нормалните климатици, за да е в състояние да издухва топлината при такова ниско dT.

Като цяло инсталацията става трудна за реализация и скъпа като изпълнение. Много по-лесно е въздуха просто да се изхвърля от помещението, използвайки оригиналните вентилатори на мравката, които си имат вградено електронно управление. Ако обаче някой реши все пак да пробва охлаждане с флуид, аз ще му помогна да си направи верните изчисления на мощности, енергии, дебити, сечения на тръби и т.н.
Последна промяна Mateev на 10 Май 2018, 12:58, променена общо 4 пъти
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот steich » 10 Май 2018, 20:15

За съжаление практиката показва че определено съпротивление на изходящия поток влияе на скоростта на вентилатора предполагам а и от там на управлението на самия АСИК. Теста от днес въпреки че посъкратих пътя на входящия и изходящия въздух при основната кутия е че без последната резонаторна кутия 2-та асика работят, с кутията сами или 2-та заедно прекъсват/рестартират се ... т.е. не понасят съпротивлението на изходящия въздушен поток което създава резонатора. Ако се направят някои промени при резонатора и изхода му където се събират 2-та потока е по-голям като обем и се изведе с тръба с двоен дебит ... може и да се получат нещата ... въпрос на проби. Както каза колегата Матеев ... трябват си 2 отделни независими директни изходящи потока ... при мен лично няма как да се реализират защото самия поток е "замърсен" т.е. носи шум. Реално варианта с кутиите за мен се оказа ... греда ( загуба на време и пари ). Основните кутии стават за ползване но при определени условия ... за хора които ги устройва.

Относно потапянето ... нужни са задължително емулатори за вентилаторите, двойния е около 100 лв бр. Някакъв съд за 2-та АСИК-а и с около 20-30 литра трансформаторно масло предполагам ( по 1.50 лв литъра ). Имам 12 волтова помпа за антифриз от Мерцедес ... не знам какъв и е дебита обаче. За външното тяло нещо от рода на радиатор + вентилатор от охладителната система на автомобил ... тук обаче нямам идея колко е гъсто маслото, реално ще върши ли работа, ще е запушен ли радиатора ако е втора ръка или не ... остава въпроса как ще се регулират оборотите ... продават се разни контролери, но трябва да се провери какъв е максималния им ток и в зависимост от това 1 или 2 вентилатора са, как ще се управляват съответно. Естествено не съм правил такава система изобщо и не подозирам изобщо какво ме очаква. Не разбрах какъв е проблема в маркучите ... да са тръби а не меки маркучи ... разяждат се или друго ?

Като цяло се чудя да предприема ли операция "потапяне" която ще е не по-малко от +500 лв. или да им търся друга къща или собственик ... :lol: .
steich
 
Мнения: 11
Регистриран на: 27 Ное 2017, 00:16
Местоположение: София

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот jamiemirror » 10 Май 2018, 20:32

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:55, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, viniamin