Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Antminer79 » 31 Дек 2017, 10:26

Здравейте,

Предстои скоро пристигането и на моите 2 майнинг машинки antminer s9...
Това което ме притеснява е съхранението, аз бих искал да са в къщи за да имам по-бърз достъп до тях.
Изчетох много по интернет, гледах и различни видеа по въпроса - основният проблем е, че машинките са много шумни.
Интересно ми е вашето мнение по въпроса. Ако някой от вас имат такъв копач, много ще съм благодарен да споделят:
- къде ги държите?
- имате ли опит с т.нар шумоизолационни кутии/хладилни кутии? Ако да, готов съм да си купя такива.
- има ли възможност да се включа в някоя "приятелска" ферма? (срещу определена сума на месец за машинка + плащане на изразходения ток)

Много ви благодаря за мненията и се надявам да стане полезна за всички дискусия по темата 8)
Antminer79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Дек 2017, 10:08

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот puffyto » 31 Дек 2017, 10:59

Според мен нормалния ти начин на живот ще бъде силно нарушен от тези 2 машинки ако ги сложиш в обитаема стая.Трябва си отделно помещение специално за тях.
Аватар
puffyto
 
Мнения: 146
Регистриран на: 31 Мар 2017, 13:51

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот jamiemirror » 31 Дек 2017, 14:57

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:51, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 31 Дек 2017, 19:30

Трябва да ви кажа, че шума е непоносим дори и когато копачките се сложат в съседната стая. Ако се сложат в мазата, ще започнат да се оплакват хората от първия етаж. Ако се сложат на тавана, ще запонат да се оплакват хората от последния етаж. При всички случаи шума ще е достатъчно силен и в коридора на блока. Така че ако живеете в жилищен блок - откажете се от такива копачки. Ако живеете на село в някаква къща - най-доброто място за копачките е в някаква друга пристройка, несвързана физически с основната сграда (стените също предават вибрациите и шума).

По въпроса с обезшумяването - прави се някаква дълга и тънка кутия в стил ковчег, и вътре в него по дължина се редят копачките една след друга. От вътрешната страна е облицован с шумопоглъщаща материя - например фибран, а от двата далечни края се слагат 2 мощни вентилатора. Цялото това съоръжение се слага на двора на къщата под някакъв навес.

Когато се подбират вентилатори, се смятат кубиците въздух, които те могат да издухат, с разчет от около 500 куб. м. на час на киловат "издухана" мощност. При такъв разчет ще се поддържа температурна разлика от около 6 градуса между външния въздух и температурата на въздуха на изхода на кутията. Ако искате да намалите тази температурна разлика 2 пъти, трябва да увеличите кубиците въздух 2 пъти.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот jamiemirror » 31 Дек 2017, 20:03

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:51, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот traderbg » 31 Дек 2017, 20:11

Скоро ще пусна кутии за продаване. Първия прототип е готов за 2 броя машини. Редуцира шума до 45-50 децибела (което е поносимо) и държи работна температура на машините под 80 градуса.
traderbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 08 Дек 2017, 23:51

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 31 Дек 2017, 22:07

jamiemirror написа:Колега, абсурд е по дължина да ги редите - така топлия въздух от изхода на едната влиза като вход на другата!
Аз лично бих ги монтирал на челна стойка всяка, подредени през 20-30см, завинтени на метални стелажи :) Нищо че звучи смешно.


Помисли малко - ако студения въздух го оставим да минава не вътре през копачката, а вън около нея, то тогава голяма част от него ще отива на изхода на кутията без да се е затоплил и без да е отнел някаква топлина. Изчисленията, които ви ги направих, се отнасят само за случая, в който целия входящ поток от въздух се затопля в обема и излиза на изхода с 6 градуса по-висока температура. За да се случи това обаче е необходимо 100% от този въздух да премине покрай чиповете на копачките.

Та не знам каква подредба на копачките ще си измислиш, но ги подреди така, че всичкия входящ въздух да преминава през тях. Около тях може да има някакви малки просвети, но нека през тях да не минава повече от 10% от въздуха.

Колкото до последователната подредба - това не е страшно, ако дебита на въздуха е огромен. Нали вече ти казах - дори и при последователно минаване на въздуха изходящия въздух при цитирания от мене дебит няма да е по-топъл от 6 градуса спрямо входящия.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 31 Дек 2017, 22:15

Между другото има още едно съвсем лудо решение, но човек трябва да е откачен, за да го пробва. Идеята е копачките да се потопят в съд с трансформаторно масло, което е идеален изолатор от електроческа гледна точка, и много добър топлопроводник от топлинна гледна точка. Посредством малка помпичка маслото циркулира към външен топлообленник, които може да е всякакъв - от радиатор за лека кола, до топлообленник течност-течност, който да се охлажда например с течаща чешмяна вода или дори директно да се включи към системата за парно или за подово отопление на къщата.

При такава организация се получава напълно безшумна работа, и копачките буквално могат да се използват за мини ТЕЦ (домашен или квартален). Ще се наложи обаче вентилаторите на копачките да се заменят с малко електроника, която да лъже софтуера на копачката, че има наличен вентилатор и той се върти.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот jamiemirror » 01 Яну 2018, 02:25

:lol:
Последна промяна jamiemirror на 20 Май 2018, 23:51, променена общо 1 път
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Antminer79 » 01 Яну 2018, 11:17

traderbg написа:Скоро ще пусна кутии за продаване. Първия прототип е готов за 2 броя машини. Редуцира шума до 45-50 децибела (което е поносимо) и държи работна температура на машините под 80 градуса.


45-50 децибела (предполагам) на машина или на цялата кутия с 2-та броя вътре?
Кога горе долу очакваш да си готов с прототипа с 2 бр машини?
Имам и познати с по 1 машина, които търсят подобно решение, кога приблизително ще пуснеш в продажба и кутия за 1 машина?

Пожелавам на всички много здраве и (крипто) успехи през 2018 :clap:
Antminer79
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Дек 2017, 10:08

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin