Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 11 Май 2018, 12:47

И последно искам да кажа това, което аз го виждам от позицията на науката и на икономическата изгода:

Според мене най-подходящият метод за охлаждане на копачки си остава въздушното охлаждане, при което посредством топлоизолирани тръби се изхвърля въздука от копачките извън помещението. При този метод има най-малката възможна инвестиция и инсталациите се правят сравнително лесно. Проблемът със шумозаглушаването може да се подобри като просто тръбите не се монтират по права линия, а например по някакво подобие на синосуида.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот Mateev » 11 Май 2018, 13:09

2GOOD написа:Подовбен вид охлаждане имам няколко предимства, но най-сериозните са:
Лесното отвеждане на топлинахата извън помещението и разбира се намаления до минимум шум от охлаждането,


Така е - водно/масленото охлаждане би могло да има големи предимства, но само за човек, който около имота си има природни дадености. Аз например ги имам - както студена рекичка, така и сондажи (и пасивни и активни). Така че ако реша да правя голяма ферма от копачки, последния проблем ще ми е охлаждането.

Има и още един метод за водно охлаждане, който е подходящ за по-големи ферми. При него директно се помпи студена вода от даденостите, които човек има (сондаж, река), и тази вода се прекарва през серпентини, навити в стените и тавана на помещението с копачките. Нещо като водно подово отопление, но тръбите са навити в стените и тавана. След това по стените и тавана се създава по-голяма площ, като например помещението се измазва с много груба мазилка с едри камъчета в нея. Може да се използват и някакви оребрени плоскости от нарязани каменни плочи или дори от метал. След това се слага един голям вентилатор, който създава ураганен въздух вътре в помещението. И това е всичко .... :D

Проблемът с конденза се разрешава с бавната подмяна на въздуха в помещението например със скорост 60-80 кубика на час. Това се постига с един малък стенен вентилатор за баня.

Такова едно помещение може да поеме в себе си копачки с десетки киловати топлинна мощност, и въпреки това да успява да я изхвърли през стените и тавана.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот jamesdavidso » 11 Май 2018, 20:40

Хубав пост.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Шумоизолация на S9

Мнениеот nikolaydong » 12 Апр 2020, 18:13

Варианти за шумоизолация на тези мравки? Доста се чуват, а начинът, по който съм изкарал изходящия не е ок, защото времето се затопля и започват да се изключват. На този етап са вкарани в помещение 5 кв. с три Рига, като мравките са две и са вкарани в стар хладилник (с ясната цел някой dB да изгубим) и изходящия отива в помещение зад гипсокартон, да затопля частично.

Сега имам за цел да взема осб плоскости, стиропор, изолация тип пирамиди и въздуховоди обезшумяващи и да ги сглобя на две кутии на принципа OSB - стиропор - OSB - шумоизолацията, но като тегля чертата ми се вижда множко... Дайте съвет как да редуцирам шума и машините да си държат една нормална температура, в която да не се изключват
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Шумоизолация на S9

Мнениеот Herzog » 12 Апр 2020, 19:20

Имаше тема за шумоизолация във форума.
Намери си я......
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
AMD FX-8320 Octa-Core 3.5GHz AM3+
5xMSI Black Radeon RX Vega 64
4xRX 5700 XT
1xRadeon VII
Windows 3.11
Аватар
Herzog
 
Мнения: 489
Регистриран на: 29 Дек 2013, 21:17
Местоположение: София

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот 2GOOD » 12 Апр 2020, 19:50

Няколко теми по-надолу си беше в същия размер... както и да е, съединил съм темите ;)

Имаше преди една снимка, но не знам къде е отишла с една кутия и вътре С9-ка и изолирана с дунапрен. Две дупки от двата края и тръба за аспиратор направо навън :)
Което е добър вариант за намаляване нашума от биткойн копачка, само това, което ме притеснява е лесно запалими неща в близост до машина с температура близка до 80 градуса
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Antminer S9 - шумоизолация и съхранение

Мнениеот nikolaydong » 12 Апр 2020, 19:58

2GOOD написа:Няколко теми по-надолу си беше в същия размер... както и да е, съединил съм темите ;)

Имаше преди една снимка, но не знам къде е отишла с една кутия и вътре С9-ка и изолирана с дунапрен. Две дупки от двата края и тръба за аспиратор направо навън :)
Което е добър вариант за намаляване нашума от биткойн копачка, само това, което ме притеснява е лесно запалими неща в близост до машина с температура близка до 80 градуса


Горе-долу такова нещо бях направил лятото. Една външна изолационна кутия от стиропор 5см и вътре кутия от осб и вата. Но беше голямичка, нещо в порядъка на 1х1м, но сега трябва да направя кутиите да са си сингъли и да ги поставя една върху друга... Ще изчета темата, дано измисля по-добър вариант...
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Предишна

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin