Освобождаване от митница

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот johnkill » 09 Фев 2018, 11:55

welldonehero написа:Много вероятно е да не е тук мястото,но все пак ще простите на един новорегистриран.
Гледам че моментната цена на S9 + захранването от сайта на битмейн е на цена 2425$.Та въпроса ми е следния:освен тази сума,какво още ще ми се наложи да платя на митницата - само ДДС плюс някаква такса за митническо предстваителство или има още нещо?Ако някой успее да излезе с точна цифра ще съм много благодарен.

Долу-горе но не точно. (цена+транспорт)*20%, ако има транзит от летище до твоя митница 20-30 лв. и 20-ина за митническо.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот Vaseto » 27 Юли 2018, 17:46

Някой може ли да помогне с някакав контакт на такъв брокер или как да намерим? Какво трябва да търся че съм нов а и на мен ми задържаха един Asic miner?
Vaseto
 
Мнения: 6
Регистриран на: 14 Юли 2018, 13:23

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот 2GOOD » 27 Юли 2018, 17:54

Vaseto написа:Някой може ли да помогне с някакав контакт на такъв брокер или как да намерим? Какво трябва да търся че съм нов а и на мен ми задържаха един Asic miner?


Колегата johnkill с това се занима са освобождаване на майнъри от митница, но е в Бургас, ако търсиш за друг град можеш просто да потърсиш: http://bfy.tw/J97o
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот George » 25 Апр 2020, 22:13

Здравейте, искам да попитам следното. Мисля да направя поръчка от Bitmain за 2 бр. antminer и въпроса ми е освен да направя поръчката да ги платя с BTC и след това да чакам да го изпратят и DHL да си свършат работата на митницата нещо друго трябва ли да се прави. Трябва ли да уведомявам DHL предварително че съм направил такава поръчка и ще имам нужда от митнически агент или това става автоматично след като пратката стигне при тях? Предполагам, че като пратката стигне в България, DHL трябва да се свържат с мен и да ме питат дали искам да ме представляват в митницата. ДДС,то което се плаща на пратката предварително ли трябва да го платя на тях или те първо я освобождават и плащат ДДС,то и аз после го плащам на DHL? И някой имал ли някакви проблеми с Bitmain като е поръчвал от тях нещо?
George
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Апр 2020, 15:58

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот filchef » 26 Апр 2020, 01:43

До колкото си спомням колеги, които внасяха имаха проблеми с това плащане в биткоини - трябва задължително да им искаш фактурата, която ти издават да е в долари - иначе май е голямо главоболие да доказваш колко точно си платил за да ти начислят ДДС и мито ако има.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот George » 27 Апр 2020, 16:46

filchef написа:До колкото си спомням колеги, които внасяха имаха проблеми с това плащане в биткоини - трябва задължително да им искаш фактурата, която ти издават да е в долари - иначе май е голямо главоболие да доказваш колко точно си платил за да ти начислят ДДС и мито ако има.


По горе в коментарите са написали, че Bitmain издава фактура е долари с точния курс на BTC в момента на закупуването. И затова си мисля, че вече би трябвало да издават фактурата в долари. Предполагам аз трябва да я предоставя тази фактура на DHL предварително.
George
 
Мнения: 12
Регистриран на: 25 Апр 2020, 15:58

Предишна

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, qbadabaduuu, Spenchoni, svetlim, UserX1XO, viniamin