Освобождаване от митница

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 12 Яну 2018, 21:37

С брокер работя на тях не е дават и днеска бях да видя къде е проблема и беше в платежното с биткойн
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот johnkill » 12 Яну 2018, 22:03

lam3rch3 написа:С брокер работя на тях не е дават и днеска бях да видя къде е проблема и беше в платежното с биткойн

На луди ли се правите или нас за луди имате? Като си платил с биткойни Битмейн ти дава фактура с платените биткойни и точния курс към долара в този момент. Това че сте скрили фактурата не значи че няма такава. Битмейн винаги ти издава фактура с точно платени биткойни и курс към долара !

П.С. Освен това куриера винаги има копие на фактурата ако става дума за Битмейн.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 13 Яну 2018, 00:31

Нито се правим нито вас имаме за луди!!! Спокойно...
Знам за Битмейн но тука става въпрос за друг търговец!
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 13 Яну 2018, 00:43

Ако нямаше проблем нямаше и да пиша във форума. Но и митнически представител не може да помогно в този случай, дано да не се случва и на други.
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот johnkill » 13 Яну 2018, 08:58

lam3rch3 написа:Ако нямаше проблем нямаше и да пиша във форума. Но и митнически представител не може да помогно в този случай, дано да не се случва и на други.

Как да не може да помогне като съм такъв от 20 години. От къде го намери тоя ? Освен това DHL прави само транзит. Чета и се смея. Знам що за идиоти и аматьори са куриерите ама чак толкова голям проблем съм сигурен че няма. Освен ако това не е пълната информация. Ако си тръгнал да обмитяваш направо през тях за да спестиш 2-3 лв вече си е друга работа.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот filchef » 13 Яну 2018, 11:22

Кажи му на твоя агент да вземе най високата цена на биткоин към долар за датата на плащането от тук https://coinmarketcap.com/currencies/bi ... ical-data/
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 13 Яну 2018, 12:42

Казал съм му и взе цената и всичко си отговаря, не съм мъчил да лъжа за данаци нищо китаеца е писъл малка стойност но аз си казах цената каквато е, снимки от сайта, снимки от кореспонденцията с него какволи не още предоставих и сега последно пробваме банково извлечение което съм направил за да купя биткойн с декларация до началник митница по чл.313 от НК и подробно обяснение защо е е трябвало да купя биткой, защото търговеца не искаше друга валута и т.н. агента каза че имат някви съмнения и е минал под строг режим на охранение в склада на митница, платил съм вече за митническа декларация и сборовете по нея.
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 13 Яну 2018, 16:56

Искам да знам само ако не мога да си получа стоката ще мога ли да е върна (като вече има подадена декларация),собственика е съгласен да си ми върне парите?
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот johnkill » 14 Яну 2018, 08:13

lam3rch3 написа:Искам да знам само ако не мога да си получа стоката ще мога ли да е върна (като вече има подадена декларация),собственика е съгласен да си ми върне парите?

Естествено, че можеш по принцип. Много се мръщят куриерите на тая "сложна" операция. Със сигурност ти ще платиш транспорта обратно според тях. Има едно огромно ОБАЧЕ. Явно някой митничар не му се бачка и е решил да се лигави с вас по случая. За съжаление законите са така направени, че може с месеци да те върти. Какво пише в разни транзитни копия няма голямо значение но са ва набарали неопитни и се гаврят с вас. По принцип ти си декларатор и щом с документ декларираш по-висока стойност няма никакво, ако НИКАКВО основание да не ти приемат стойността. Освен това има методи на приемане на стойности: на сходни стоки, на идентични стоки и т.н. и т.н. В най-лошоя случай митничарите с решение сами могат да определят цена и да ти я обмитят на тази, която са съгласно. Имат и такова право. Няма да навлизам повече в дебрите на тази материя, че ще излезе като романа Война и мир. За това ти казвам, че се лигавят с вас.
При едно дело глупавите им претенции ще отпаднат но... никой не му се занимава 1-2 години с такива работи. Имаш много варианти. Сещам се за над 10 такива. Пиши на лично ако искаш да видим какви документи имаш. Ако става дума за S9 дори мога да ти я платя и аз да я обмитя. Как ще връщаш такава машина.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот welldonehero » 09 Фев 2018, 11:42

Много вероятно е да не е тук мястото,но все пак ще простите на един новорегистриран.
Гледам че моментната цена на S9 + захранването от сайта на битмейн е на цена 2425$.Та въпроса ми е следния:освен тази сума,какво още ще ми се наложи да платя на митницата - само ДДС плюс някаква такса за митническо предстваителство или има още нещо?Ако някой успее да излезе с точна цифра ще съм много благодарен.
welldonehero
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Фев 2018, 10:12

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin