Освобождаване от митница

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 27 Дек 2017, 16:49

Здравейте, следния проблем при мен е, че продавачът писал 740 долата на invoice който ми изпратиха от DHL а сумата е доста по голяма, и фактура нямам за стоката. Какво мога да направя ? за да освободя от митница моите миньори ? ПЛАТИЛ СЪМ В БИТКОЙНИ !

Това са кратка част от изискванията те да ми освободят пратката:
Фактура, в която да фигурират име на изпращач и получател, разбивка на стоките – всеки различен артикул трябва да бъде описан с бройки и единични цени, условие
Подробно описание на стоките на български език по позиции – марка; модел; материал;
Пример: дреха, блуза с дълъг ръкав, дамска, 100% памук, марка „......”;
Ако сте направили и други разходи, неупоменати във фактурата, свързани с придобиването на стоките, моля изпратете ни документ за тях, за да бъдат добавени към митническата облагаема стойност;
Ако сте поръчвали през сайт, моля да ни изпратите подробна снимка на поръчката Ви от сайта. От нея следва да са видни Вашите данни като получател, цената на стоката и на транспорта.
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот GenaDP » 27 Дек 2017, 20:15

Пиши на продавача да ти прати правилната фактура.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 27 Дек 2017, 20:21

Писах им многократно не отговарят. И искат разписка за стоки от Китай което си платил чрез paypal или банка ? Аз с биткойн съм платил
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот stanoev94 » 28 Дек 2017, 16:13

Здравей.
За да си спестиш главоболията с митницата, те съветвам да ползваш брокер.Да , ще платиш някаква допълнителна такса, но на 100% си струва нервите, които си спестяваш.
А в твоя случай, даже е още по-добре, защото брокера може да ти освободи пратката и без тази фактура.
Успех!
stanoev94
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Ное 2017, 15:32

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот RoszBit » 02 Яну 2018, 23:11

Скоро освобождавах вдно захранване за АСИК. Брокерите май са много близки с митничарите така че ...сам си прави изводи.
RoszBit
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Дек 2017, 00:05

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 03 Яну 2018, 12:43

RoszBit написа:Скоро освобождавах вдно захранване за АСИК. Брокерите май са много близки с митничарите така че ...сам си прави изводи.


В какъв смисъл близки? По лесно ще ми е с тях ?
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот mybabybook » 09 Яну 2018, 19:11

Я кажете кви са тия брокери, че мисля да поръчам от битмайн. Просто до сега не бях чувал за такива.
mybabybook
 
Мнения: 45
Регистриран на: 03 Ное 2017, 12:54

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 10 Яну 2018, 00:09

Сигурно има предвид митнически представител, DHL предлагат тази услуга.
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот lam3rch3 » 12 Яну 2018, 21:06

Още не мога да е освободя, проблема е ,че казах “платих с биткойн”. От митница аеро гара София една леличка ме иззгледа и думите и бяха”какви са тези измислени валути, защо правите внос със тях” и явно няма да мога да освободя пратката дано котайците ми върнат парите само...
lam3rch3
 
Мнения: 27
Регистриран на: 06 Дек 2017, 12:31

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот filchef » 12 Яну 2018, 21:12

lam3rch3 написа:Още не мога да е освободя, проблема е ,че казах “платих с биткойн”. От митница аеро гара София една леличка ме иззгледа и думите и бяха”какви са тези измислени валути, защо правите внос със тях” и явно няма да мога да освободя пратката дано котайците ми върнат парите само...

Хората ти казаха да си намериш митнически брокер - те са за това да поемат риска за мита ДДС и други митническо облагаеми такси - няма значение какво си казал на лелката - той ще ти освободи пратката.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2228
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin