Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот RoszBit » 09 Дек 2017, 06:59

Здравейте,

Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 от БГ пазара? Мога да поръчам от banggood но не ми се чака един месец за доставка.. а и ми се ще с една идея да са по тихи. Мерси :
RoszBit
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Дек 2017, 00:05

Re: Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот papi92 » 16 Дек 2017, 22:11

Направи/купи си кутия за изолиране на шума. Няма смисъл от смяна на вентилаторите.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот jamiemirror » 16 Дек 2017, 22:21

Бух в кофата с олио :mrgreen:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот Metamorph » 17 Дек 2017, 21:21

След определено време олиото загрява. Зависи от мощността на нагряване,площта на кофата,материала и околната температура. Не знам защо никой не ги отчита тези фактори,когато потапят компютър в олио.

Не знам какъв е вентилатора на въпросните машини, но съм чел ,че е доста шумен. Не знам защо е така, може би високи обороти, може и близко съприкосновение с ребрата на радиатора.
Също така се питам дали по-тих вентилатор ще успява да сваля темепературата по същият начин както и оригиналният. Не ми се вярва да са сложили излишно високооборотен и високодебитен вентилатор ако е нямало нужда.
Може да се опита със вентилатор 180х180 мм. 12 волта, 10 вата. Сравнително нисък шум има , а дебитът му е доста добър.От снимки в нета не мога да преценя какви точно са размерите на оригиналния към тези машини.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот jamiemirror » 17 Дек 2017, 21:34

над 2500 оборота си се чува, над 3000 не се седи наблизо. Трудно ще сложиш по-голям, дизайна на кутията е такъв :) И ти остава да намалява хешрейта и оборотите на перките ...
Течното охлаждане винаги е по-добро, ако загрява - слагаш повече течност в по-голям съд или ако ти се играе - помпичка с радиатор (ама според мен няма много смисъл).
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Някой да пепоръча добър и по тих вентилатор за S7 S9 ?

Мнениеот 2GOOD » 18 Дек 2017, 00:17

Metamorph написа:След определено време олиото загрява. Зависи от мощността на нагряване,площта на кофата,материала и околната температура. Не знам защо никой не ги отчита тези фактори,когато потапят компютър в олио.

Не знам какъв е вентилатора на въпросните машини, но съм чел ,че е доста шумен. Не знам защо е така, може би високи обороти, може и близко съприкосновение с ребрата на радиатора.
Също така се питам дали по-тих вентилатор ще успява да сваля темепературата по същият начин както и оригиналният. Не ми се вярва да са сложили излишно високооборотен и високодебитен вентилатор ако е нямало нужда.
Може да се опита със вентилатор 180х180 мм. 12 волта, 10 вата. Сравнително нисък шум има , а дебитът му е доста добър.От снимки в нета не мога да преценя какви точно са размерите на оригиналния към тези машини.


Ползвам S7-а с едни перки, от които имам още бройки - НО я ползвам доста намалена като честота и държи около 60C т.е. ако искаш да ползваш машината на пълна мощност няма да смогнат и ще прегряват, също е важно да кажа че машината се използва за отопление, т.е. лятото не съм я пускал и най-вероятно няма да успяват да се справят. И да близостта до радиаторите и развихрянията вътре в самата машина много вдигат шума - специално от вентилатора на изхода.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, konqueror, viniamin