Освобождаване от митница на антминер

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот botsi90 » 30 Сеп 2017, 12:17

Колеги имам поръчани антминери от битмаин , как стои въпроса с освобождаване от митницата колко се доплаща ? поръчани са с DHL . Мерси предварително за помоща
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот 2GOOD » 30 Сеп 2017, 13:18

botsi90 написа:Колеги имам поръчани антминери от битмаин , как стои въпроса с освобождаване от митницата колко се доплаща ? поръчани са с DHL . Мерси предварително за помоща


Има доста писано на тази тема из форума:
viewtopic.php?f=21&t=1620
viewtopic.php?f=3&t=3739
viewtopic.php?f=7&t=3964


Накратко дължиш ДДС в/у обявената стойност ако имаш EORI номер можеш сам да си освободиш пратката или да упълномощиш DHL да го направят вместо теб.
Прегледай линковете по-горе, те са само част от информацията тук. Може би трябва да я обединя в една тема.

Поздрави
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот PetarVM » 03 Окт 2017, 18:54

Накратко
1.ЕОРИ номер трябва да си извадиш от някоя митническа агенция. Да го получиш и занесеш до DHL ако не си от София ще трябва да им го препратят.
2. Взимаш си едно пълномощно от DHL заверяваш го за да те представляват пред митница и заедно с ЕОРИ номера им ги връщаш обратно. След това чакаш да ти излязат документите за това какво дължиш но ще трябва почети съм сигурен на 90% че ще поискат накратко да им опишеш и кажеш какво е това което внасяш. И стискай палци във документите за митница чайничетата да не са написали изчислителна машина. После ще получиш документи за да си заплатиш митото ако има такова и ДДС върху цялата сума и после те ще ти кажат какво да правиш. Недей да се занимаваш сам да си освобождаваш стоката. Просто не е здравословно. :D Ако все пак нещо не ти е ясно попитай ги в офиса на DHL ще ти обяснят всичко подробно.

Ако ти трябват захранвания за тях Пиши [email protected]

Успех
PetarVM
 
Мнения: 12
Регистриран на: 03 Авг 2017, 20:12

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот farmdve » 03 Окт 2017, 20:32

Мен ей така ме направиха, писали 400 долара, а беше повече....и сега дай доказателство, че толкова е цената....опа....
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот botsi90 » 06 Окт 2017, 22:25

Имали значение освобождаването от митницата дали е на фирма или физическо лице как е по добре?
botsi90
 
Мнения: 99
Регистриран на: 26 Дек 2016, 12:24

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот GenaDP » 06 Окт 2017, 23:41

Освобождаването е на името на този, на чието име е написана фактурата.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот Zmejsky » 09 Окт 2017, 16:32

И стискай палци във документите за митница чайничетата да не са написали изчислителна машина.

Що , аз все така съм ги писал в декларацията и нямах проблеми , това беше преди 2-3 год.
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Освобождаване от митница на антминер

Мнениеот rossen » 11 Окт 2017, 00:23

Zmejsky написа:
И стискай палци във документите за митница чайничетата да не са написали изчислителна машина.

Що , аз все така съм ги писал в декларацията и нямах проблеми , това беше преди 2-3 год.


Нямаше ли врътка, че ако е изчислителна техника не се дължи мито (6%) а само ДДС. За не-IT стоки се дължи и митото и ДДС-то.
И аз говоря за неща от преди 2-3 години....
http://www.cointech.net
ах колко е топло в моя дом с майнърите за биткойн :)
Аватар
rossen
 
Мнения: 265
Регистриран на: 13 Ное 2014, 07:50


Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin