Купуване на antminer от България ?

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Купуване на antminer от България ?

Мнениеот retro » 01 Сеп 2017, 15:19

От известно време виждам, че се появиха обяви за Antminer С9 в България на що годе поносими цени. Предимството е ясно - даваш парите и си го вземаш веднага. Обаче като един истински българин съм мнителен и ми изглежда прекалено хубаво да е истина. Някой запознат ли е дали има някаква уловка в цялата схема ?
retro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:15

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот johnkill » 01 Сеп 2017, 15:29

Къде това? Ако е базара или олх каква измама като го вземеш тогава плащаш. Ако е сайт тогава не е ясно ама аз сайт не съм видял да продава в БГ.
Пък и българин и "поносими" цени това е на двата полюса.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот retro » 01 Сеп 2017, 15:46

E вземам го ама за 15 минути едва ли ще мога да проверя обстойно дали всичко му е наред. А дали продавача е българин нямам идея. Не съм звънял да ги проверявам.
retro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:15

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот GenaDP » 01 Сеп 2017, 16:04

retro написа:ама за 15 минути едва ли ще мога да проверя обстойно дали всичко му е наред


Може да се провери и за 5 мин:
- гледаш дали гаранционните лепенки на винтовете от двата края са непокътнати
- включваш го и проверяваш дали копа

Готов си.

- можеш да влезеш в сайта на Битмейн и да провериш докога е гаранционният срок на съответната бройка (по серийния номер), но от това голяма файда нямаш, тъй като гаранцията е към първия купувач.

Друг е въпросът, че повечето продавачи по тези сайтове са некви лъжливи измекярчета. Един се мъчеше да ми продава D3 преди няколко седмици, като твърдеше, че го имал в наличност. Наскоро се появи обява за голямо количество L3+ на цена, доста по-ниска от продажната на производителя... Тъй че отваряй си очите.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот retro » 01 Сеп 2017, 16:09

Друг е въпросът, че повечето продавачи по тези сайтове са некви лъжливи измекярчета

Точно за това питам :) Съвсем между другото видях и обяви за S11 :lol: Какво ли ще се опитат да пробутат.

Въпросния продавач твърди, че към момента е продал всичко, но края на септември щял да има нова партида за продан. Цената която той дава за antminer s9 + захранване е значително по-ниска от тази на сайта на bitmain. Сега идва интересната част. Ако си поръчате antminer от bitmain няма да дойде при вас преди края на ноември. Тоест нашия човек някак си успява по-рано и на по-ниска цена да се сдобие със стока, която към момента е доста дефицитна. Ако гледаме логично на нещата продавача трябва да е някакъв изманик.

Благодаря за насоките.
retro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:15

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот GenaDP » 02 Сеп 2017, 00:08

retro написа: ...нашия човек някак си успява по-рано и на по-ниска цена да се сдобие със стока, която към момента е доста дефицитна. Ако гледаме логично на нещата продавача трябва да е някакъв изманик.


Ако е поръчал от септемврийските копачки - ще пристигнат през септември. Защо цената е толкова ниска - какво те вълнува?
Поръчваш (искай да ти го прати за негова сметка), тестваш в офиса на Еконт, и ако всичко е ОК - прибираш и копаш.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот retro » 02 Сеп 2017, 20:46

Специално цената ме вълнува. На сайта на bitmain копача + PSU излиза 1400$. В България се дължат 20% ДДС и сигурно ще има още 50$ доставка. В същото време нашенеца ми го предлага на място с 200$ по-малко. Ето това малко не мога да си го обясня.
retro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:15

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот johnkill » 02 Сеп 2017, 21:24

retro написа:Специално цената ме вълнува. На сайта на bitmain копача + PSU излиза 1400$. В България се дължат 20% ДДС и сигурно ще има още 50$ доставка. В същото време нашенеца ми го предлага на място с 200$ по-малко. Ето това малко не мога да си го обясня.

Имаш и поне 60 $ транспорт
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот Pl777 » 02 Сеп 2017, 22:30

Колега може ли един линк за тази обява да я видим и ние?
Pl777
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2017, 15:43

Re: Купуване на antminer от България ?

Мнениеот retro » 03 Сеп 2017, 23:01

Обявата е в Olx. В момента пише, че всичко е продадено. Бих дал линк още в началото, но не знам да не би да се изтълкува като нарушение на правилата.
retro
 
Мнения: 5
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:15

Следваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin