Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Metamorph » 12 Окт 2017, 08:15

GenaDP написа:
Metamorph написа:Кажете някой валиден за закупуване в днешно време асик за скрипт.


Я преведи "валиден за закупуване в днешно време".

Валиден е равносилно на възможен.
Днешно време е настоящият момент.

Нещо ,което сега се продава и е актуално. Последно знам за подобна машина на KNC преди време. А сега има ли някоя компания , която продава асик за скрипт?
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот s0ngangel » 12 Окт 2017, 09:09

Metamorph написа: Последно знам за подобна машина на KNC преди време. А сега има ли някоя компания , която продава асик за скрипт?

Innosilicon A4+, примерно?
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот GenaDP » 12 Окт 2017, 10:05

Metamorph написа:Валиден е равносилно на възможен.


Тук грешиш. Справка - тълковния речник.

Metamorph написа:А сега има ли някоя компания , която продава асик за скрипт?


Чичко Гугъл нищо ли не казва? Я пробвай Antminer L3+
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот ible » 12 Окт 2017, 12:34

GenaDP написа:
ible написа:...не може всички да имаме твоя късмет, да сме изключително умни...


Виж, за горното си съвсем прав. Това, че си добарал отнякъде един милион не означава, че си получил от всевишния и пропорционално количество акъл... Но няма да спирам устрема ти в търсене на "истинския производител" на копачките. Като го намериш - ела се похвали, да ти се порадваме.


Без да се обиждаш, нямаш представа за кое съм прав и за кое не. Пожелавам ти и ти да се "добереш" до някакви пари, аз все още не съм успял. Единствените, с които разполагам са тези които съм изкарал (изработил, спечелил и т.н.).

Ако искаш да си мериш акъла, можеш да го направиш с IQ тест, но по начина ти на разсъждение и проявените комплекси, не очаквай кой знае какъв резултат. За производителите, приеми че част от тях са ми известни (не е един). Могат да разботят при строги условия и със собствени поръчки. За съжаление, за подобно упражение трябват доста повече пари. Едва ли има нужда точно на теб да обяснявам, насила можеш да вземеш, но не можеш да дадеш :)

Успех!
ible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 22:13

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот GenaDP » 12 Окт 2017, 13:04

ible написа:За производителите, приеми че част от тях са ми известни (не е един).


Дам, сигурно е така. N-айсет завода сглобяват мърлявите количества копачки, които Битмейн пуска на пазара...
За сведение - ето как изглежда част от производствената линия на въпросната фирма:
Изображение

Но явно задълбочените ти проучвания сочат, че Битмейн няма ресурс да наеме 20-тина китайчета с винтоверти, и се налага да аутсорсва тъй сложния процес по завиването на винтове. :lol:
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот GenaDP » 12 Окт 2017, 19:01

Metamorph написа:Нещо ,което сега се продава и е актуално.


В момента на сайта на Битмейн има L3+ за края на ноември - по $2040.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот marincho » 12 Окт 2017, 20:04

Човека сигурно за чиповете ви говори, вие го нападнахте.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот GenaDP » 12 Окт 2017, 22:16

marincho написа:Човека сигурно за чиповете ви говори, вие го нападнахте.


1. ЧовекЪТ.
2. Не съм врачка, да фърлям боб "какво може би е имал предвид авторът".
3. Да отидеш до Китай и да правиш разследване, за да откриеш топлата вода е меко казано смехотворно. В почти всички производства отделните части на едно изделие се произвеждат от различни производители. Не е трудно да се светнеш, че ASIC чиповете се произвеждат от производител на процесори, платките се произвеждат и насищат от производител на платки, кабелите се правят в завод за кабели, а кутиите се екструдират в завод за алуминиеви изделия.
4. За крайния клиент няма абсолютно никакво значение кой е производителят на всеки от компонентите. Но очевидно нашият бизнесмен си мисли, че ако се докопа до тези, които правят ASIC чиповете и платките, ще може да си ги напазари по-евтино... :mrgreen:
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Metamorph » 12 Окт 2017, 22:38

GenaDP написа:
Metamorph написа:Валиден е равносилно на възможен.


Тук грешиш. Справка - тълковния речник.

Metamorph написа:А сега има ли някоя компания , която продава асик за скрипт?


Чичко Гугъл нищо ли не казва? Я пробвай Antminer L3+

Не е важно дали греша . Добре тогава - "значещ" . Което е все същото. "Значещ нещо", важащ, валиден...

Antminer L3+ го дават LTC майнер. Не само LTC e скрипт. Има доста други. Antminer L3+ може ли да копае нещо друго? Защото майнера на КНЦ може.
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот GenaDP » 12 Окт 2017, 22:46

Metamorph написа:Antminer L3+ го дават LTC майнер. Не само LTC e скрипт. Има доста други. Antminer L3+ може ли да копае нещо друго?


Отговорът е на един монитор разстояние и 10 минути четене.
GenaDP
 
Мнения: 140
Регистриран на: 01 Сеп 2017, 15:58

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: dakata, filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin