Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

FPGA, ASIC, scrypt ASIC

Модератор: Moderators

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот marincho » 13 Окт 2017, 12:19

Не е лошо след метлата, да се даде малко почивка на дабъл пенетрейтед генчо.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот stylius » 13 Окт 2017, 12:20

GenaDP написа:Цитираното от мен по-горе е напълно невярно. Но щом смяташ, че помагаш на някого с подобни глупости - продължавай в същия дух.


Ако е така, поправи ме и кажи как е правилно. Бих се радвал да науча нещо повече. Ти вместо това нападаш лично.

Предполагам, че някои ASIC-и могат да сменят валутата, но тя ще е със същия алгоритъм ограничен от чипа, най-често SHA256, но има и други. Т.е. дори да можеш да смениш между BitCoin и Litecoin, пак не можеш да копаеш ETH или ZEC. Ако има нещо друго, моля добави, но без лични нападки.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот filchef » 13 Окт 2017, 12:40

stylius написа:
GenaDP написа:Цитираното от мен по-горе е напълно невярно. Но щом смяташ, че помагаш на някого с подобни глупости - продължавай в същия дух.


Ако е така, поправи ме и кажи как е правилно. Бих се радвал да науча нещо повече. Ти вместо това нападаш лично.

Предполагам, че някои ASIC-и могат да сменят валутата, но тя ще е със същия алгоритъм ограничен от чипа, най-често SHA256, но има и други. Т.е. дори да можеш да смениш между BitCoin и Litecoin, пак не можеш да копаеш ETH или ZEC. Ако има нещо друго, моля добави, но без лични нападки.

Лайткоина е скрипт а не ша-256 затова не се копае със асиците на биткоин и не може да се превключва от Биткоин на Лайткоин.
Битмайн произвеждат асици и за скрипт то затова кучето беше паднало до 4 сатошита - за скрипт са останали някой валути които все още носят доход сред които лидер е лайткоина.
Та така а GenaDP го предупреждавам че следващия път ако се държи непочтително ще получи бан за седмица после за месец и ако все така продължава перманентен и по IP.
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2259
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот Nikolllay » 13 Окт 2017, 12:48

Разбрах, благодаря :)

Лайткоин и Даш можеби си струват най-много, като им гледам по-постоянните цени и тепърва последващото им нарастване.

Но пък не знам кака стои въпроса с трудността там, на колко време се покачва при двете валути?
Nikolllay
 
Мнения: 103
Регистриран на: 29 Юни 2017, 08:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот stylius » 13 Окт 2017, 13:34

filchef написа:
stylius написа:Предполагам, че някои ASIC-и могат да сменят валутата, но тя ще е със същия алгоритъм ограничен от чипа, най-често SHA256, но има и други. Т.е. дори да можеш да смениш между BitCoin и Litecoin, пак не можеш да копаеш ETH или ZEC. Ако има нещо друго, моля добави, но без лични нападки.

Лайткоина е скрипт а не ша-256 затова не се копае със асиците на биткоин и не може да се превключва от Биткоин на Лайткоин.


Мда, когато пиша глупости, си пиша глупости, мерси за поправката. :)
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот s0ngangel » 13 Окт 2017, 14:23

Nikolllay написа:Но пък не знам кака стои въпроса с трудността там, на колко време се покачва при двете валути?

Само погледни покачването на трудността при Даш за последния 1 месец (откакто започнаха да доставят първите бройки Antminer D3) - почти 7 пъти!
https://bitinfocharts.com/comparison/da ... ty.html#3m
s0ngangel
 
Мнения: 72
Регистриран на: 18 Мар 2017, 16:06

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот ible » 19 Окт 2017, 22:44

GenaDP написа:
marincho написа:Човека сигурно за чиповете ви говори, вие го нападнахте.


1. ЧовекЪТ.
2. Не съм врачка, да фърлям боб "какво може би е имал предвид авторът".
3. Да отидеш до Китай и да правиш разследване, за да откриеш топлата вода е меко казано смехотворно. В почти всички производства отделните части на едно изделие се произвеждат от различни производители. Не е трудно да се светнеш, че ASIC чиповете се произвеждат от производител на процесори, платките се произвеждат и насищат от производител на платки, кабелите се правят в завод за кабели, а кутиите се екструдират в завод за алуминиеви изделия.
4. За крайния клиент няма абсолютно никакво значение кой е производителят на всеки от компонентите. Но очевидно нашият бизнесмен си мисли, че ако се докопа до тези, които правят ASIC чиповете и платките, ще може да си ги напазари по-евтино... :mrgreen:


Може ли само да спреш да ме обсъждаш... Ти нямаш идея как се прави производство, имаш идея само как се хейтва и как се избиват натрупани с времето комплекси. Не съм ходил специално до Китай да правя разследване, няма нужда, тъй като по 11 пъти в годината минимум ходя до Китай и за разлика от теб се занимавам с производство и търговия на електронни изделия от 10 г., така че спести си разсъжданията. Всичко, което описах по-горе е вярно на 100%, и при други обстоятелства хората можеха да се възползват от моята добронамереност. Това до което съм достигнал е не да намирам ASIC-ите по евтино, а по-бързо, даже бих казал веднага, което от бизнес гледна точка е много по-добро за мен отколкото да са по-евтини.... а също в комбинаци с други стоки мога да управлявам "стойността на фактурата" и описанието на изделието ... което ако разбираш също е голямо предимство и реални пари.

Да ми простят останалите, но наистина, на главата са ми доста сериозни неща и не мога да си позволя да си губя времето с такива гениални участници, които в реалния живот са жалки, а в нет-а велики. В крайна сметка, те вечно си остават жалки. Имах като че ли малко по - други очаквания за форума, но грешката си е изцяло моя.

Моето участие приключи, благодаря на всички и успех!
ible
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Сеп 2017, 22:13

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот nork » 20 Окт 2017, 15:41

ible написа: Да ми простят останалите, но наистина, на главата са ми доста сериозни неща и не мога да си позволя да си губя времето с такива гениални участници, които в реалния живот са жалки, а в нет-а велики. В крайна сметка, те вечно си остават жалки. Имах като че ли малко по - други очаквания за форума, но грешката си е изцяло моя.

Моето участие приключи, благодаря на всички и успех!


Жалко, че си правиш изводите само и единствено от един участник тук :arrow:
Всеки си има неговият график, Жив и здрав!
Аватар
nork
 
Мнения: 85
Регистриран на: 28 Май 2017, 11:42

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот MuPowe » 10 Ное 2017, 02:17

И малко по темата...

В момента L3+ е 1586 USD (2 663.68лв), захранване 105 USD (176.34лв.), което прави 2840.02лв. с ддс-то 3408.024лв. Очаква се да бъде доставано Януари месец.
Ако пуснеш копача към nicehash ти плащат 1,209.59лв/месец., тоест за 3 месеца си избил копача.

Мнения?
MuPowe
 
Мнения: 109
Регистриран на: 14 Дек 2013, 00:58

Re: Защо вече не може да се копае с ASIC оборудване!

Мнениеот j0p3t0 » 10 Ное 2017, 09:34

Това, ако е вярно, че получаваш по 1200лв на месец изобщо човек няма какво да се замисля...Аз тепърва ще навлизам в сферата на криптовалутите и едим познат ме убеждава, че в момента най - добре е да се вземе antminer S9. Някой би ли сподлил мнение ?
Благодаря.
j0p3t0
 
Мнения: 10
Регистриран на: 19 Юни 2017, 12:13

ПредишнаСледваща

Назад към Специализиран Хардуер ASIC

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, bruter, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, scorpy, svetlim, tedik, viniamin